Jak zrobić ręcznik kąpielowy z kapturem dla dziecka?

Jak zrobić dziecku ręcznik kąpielowy z kapturem? Jeśli masz dziecko, to wiesz, że uwielbiają kąpiele. Ręcznik kąpielowy z kapturem to doskonały sposób, aby maluchowi było ciepło i sucho po kąpieli.

Korzystając z tego prostego samouczka, możesz uszyć ręcznik kąpielowy z kapturem dla swojego dziecka.

Jak zrobić ręcznik kąpielowy z kapturem dla dziecka?

Będziesz potrzebować:

  • Kawałek tkaniny frotte o wymiarach około 60×60 cali
  • Kawałek tkaniny polarowej o wymiarach około 30×30 cali
  • Maszyna do szycia
  • Nożyczki
  • Szpilki
  • Wątek

Kroki:

1 – Pokrój tkaninę frotte na dwa kawałki, każdy o wymiarach 30×60 cali. Złóż polar na pół, tak aby miał wymiary 15×30 cali. Przypnij tkaninę polarową do jednego z kawałków frotte wzdłuż 30-calowego boku, z prawymi stronami obu tkanin skierowanymi do siebie.

2 – Używając maszyny do szycia i nici w wybranym przez siebie kolorze, obszyj wszystkie cztery krawędzie, aby przymocować włókninę do kawałka frotte.

3 – Złóż każdy róg na jednym z dłuższych boków tak, aby tworzył trójkąt (tak, jakbyś składał papier do pakowania prezentów).

4 – Przypnij w miejscu wzdłuż wszystkich trzech boków każdego trójkąta. Zszyj wzdłuż dwóch przeciwległych krawędzi, jak pokazano poniżej: Powtórz kroki od 13 do 15 dla pozostałych rogów na tej samej krawędzi.

5 – Powtórz kroki 12-16 dla pozostałych rogów na przeciwległej krawędzi: Po złożeniu wszystkich ośmiu rogów w trójkąty i zszyciu, rozłóż je ponownie na płasko, aby wyglądały tak: Teraz nadszedł czas, aby zrobić kaptur.

6 – Wytnij kawałek tkaniny polarowej o wymiarach około 12×12 cali. Złóż na pół, tak aby mierzył sześć cali na sześć cali.

7 – Zszyj wokół wszystkich czterech krawędzi, tworząc małą kwadratową poduszkę. Przypnij poduszkę do górnej środkowej części przedniej strony ręcznika (strona bez przymocowanego polaru), prawą stroną obu materiałów do siebie.

8 – Obszyj wszystkie cztery krawędzie, uważając, aby nie zahaczyć o ścieg frotte. Odwróć się na prawą stronę i gotowe! Twój domowy ręcznik kąpielowy z kapturem dla dziecka jest już gotowy!

W jakim wieku możesz brać prysznic z dzieckiem?

Podczas gdy większość współczesnych pediatrów zaleca poczekanie, aż kikut pępowinowy odpadnie noworodkowi przed pierwszą kąpielą, niektórzy lekarze radzą, aby rodzice mogli kąpać dziecko gąbką w pierwszym tygodniu życia. (Twój lekarz może mieć inne preferencje, ponieważ dokładnie wie, jak urodziło się Twoje dziecko i w jakim klimacie żyjesz.)

Jednak w przypadku obu opcji upewnij się, że pokój jest dość przytulny — wystarczy co najmniej 76 stopni Fahrenheita. Łazienka, którą wybierzesz, powinna być również dobrze wentylowana, aby zapobiec gromadzeniu się pary pod prysznicem lub w pobliżu wanny, w której planujesz kąpać niemowlę.

Aby dodatkowo zapewnić bezpieczeństwo zarówno matce, jak i dziecku podczas pierwszej kąpieli dziecka, większość lekarzy zaleca, aby podczas całej procedury trzymała dziecko tylko jedną ręką.

Początek nowego życia to zawsze ekscytujący czas dla każdej rodziny, a jest wiele rzeczy, które będziesz chciał zrobić jak najszybciej ze swoim małym pakietem radości! Rodzice często pytają, w jakim wieku mogę kąpać niemowlę?

Omawiamy również, w jakim wieku powinny być dzieci przed zabraniem ich do wody bez nadzoru lub pomocy innej osoby dorosłej — obejmuje to kąpiele wykonywane w domu przez matkę (lub ojca).

Skóra noworodka wciąż się rozwija i jest bardzo wrażliwa, dlatego podczas kąpieli nie przesadzaj z wodą lub mydłem. Chcesz, aby cieszyli się tym doświadczeniem bez zbytniego zamoczenia i niewygody! Pierwsza kąpiel powinna zawierać tylko ciepłą wodę (bez kąpieli bąbelkowych).

Jeśli szukasz wskazówek, w jakim wieku mogę kąpać niemowlę? Nie szukaj dalej niż ten artykuł, który zawiera wszystkie potrzebne informacje na temat kąpieli noworodków!

Zawarliśmy również kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym czytając nasz post dzisiaj – miejmy nadzieję, że będziemy mogli odpowiedzieć na wszelkie pytania, które mogą się pojawić podczas pierwszych kilku kąpieli w domu.

Uwaga: jeśli zastanawiasz się nad zakupem wanny, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać, sprawdź, jaka jest najlepsza wanienka dla niemowląt, aby zapoznać się z przewodnikami, sztuczkami i wskazówkami.

Kiedy powinniśmy zacząć chodzić na brzuszek?

Czas na brzuszek jest wtedy, gdy kładziesz dziecko na brzuchu, gdy nie śpi. Czas na brzuszku pomaga dzieciom rozwijać mięśnie głowy, szyi i ramion.

Zachęca je również do raczkowania i odkrywania, sięgając po zabawki, gdy stają się silniejsze. Jeśli dziecko nie kładzie się na brzuszku wcześnie, może to wpłynąć na jego późniejszy rozwój, przewracając się, raczkując i siadając bez pomocy.

Twoje dziecko potrzebuje dużo praktyki leżenia twarzą do dołu, aby nauczyło się podnosić głowę z ziemi. Gdy niemowlę zaczyna podnosić się na ręce i kolana, rozwija podstawową siłę wymaganą do siedzenia prosto; ta postawa również przygotowuje go do raczkowania (co nastąpi później). Umieszczając dziecko w pozycjach leżących na brzuszku, pamiętaj, aby przez cały czas je nadzorować.

Czas na żołądek Twojego dziecka powinien odbywać się na kocu lub ręczniku, a nie na łóżku. Powierzchnia powinna być twarda i wolna od miękkich przedmiotów, które mogłyby stwarzać ryzyko uduszenia.

Możesz położyć dziecko na brzuszku przed sobą, aby widziało Twoją twarz; może to sprawić, że będzie bardziej komfortowy w tej pozycji, niż gdyby został umieszczony bezpośrednio na podłodze, gdy nie było Cię w zasięgu wzroku.

Gdy Twoje dziecko jest jeszcze niemowlęciem, jego kontrola nad głową nie będzie zbyt wielka; pomóż go wesprzeć, umieszczając jedną rękę po obu stronach jego policzka (nie z tyłu).

Jeśli to konieczne, delikatnie unieś od spodu ramion, aby zachęcić do maksymalnego wyprostu szyi w czasie brzucha. Dobrym pomysłem jest kładzenie dziecka na brzuszku podczas każdej zmiany pieluchy; to również pomoże mu zacząć kojarzyć pozycję z czymś pozytywnym (w przeciwieństwie do bólów gazowych).