Jak zrobić podstawową książkę dla dzieci dla chłopca?

Czy chcesz zrobić podstawową książeczkę dla swojego nowego chłopca? To naprawdę proste i może być świetną zabawą. W tym poście na blogu przeprowadzimy Cię przez kroki, jak zrobić podstawową książeczkę dla chłopca.

Podamy również kilka pomocnych wskazówek, jak uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym. Przygotuj się więc na uchwycenie wszystkich wczesnych wspomnień swojego malucha.

Jak zrobić podstawową książkę dla dzieci dla chłopca?

Zrobić podstawową książeczkę dla chłopców

Aby zrobić podstawową książeczkę dla chłopców, będziesz potrzebować:

– Segregator trójpierścieniowy z co najmniej czterema przekładkami

-Papier (biały i niebieski)

-Nożyce

-Klej w sztyfcie lub taśma

-Zdjęcia lub zdjęcia Twojego dziecka

-Dziurkacz

opcjonalnie: naklejki, markery, kredki itp. do dekoracji Twoich stron

Krok pierwszy: Wytnij kawałek białego papieru, aby zmieścił się w przedniej okładce segregatora. Przyklej lub przyklej go na miejscu. To będzie twoja strona tytułowa. Możesz go udekorować jak chcesz.

Krok drugi: Wytnij kawałek niebieskiego papieru, aby pasował do tylnej okładki segregatora. Przyklej lub przyklej go na miejscu. To będzie Twoja strona końcowa. Możesz go udekorować jak chcesz.

Krok trzeci: Za pomocą dziurkacza wykonaj otwory po lewej stronie strony tytułowej i po prawej stronie strony końcowej.

Krok czwarty: Umieść przekładki w segregatorze, upewniając się, że między każdą sekcją jest jedna.

Krok piąty: Na pierwszej przegrodzie napisz „Przednia okładka”. Na drugim dzielniku napisz „Strona tytułowa”. Na trzeciej przegrodzie napisz „Zdjęcia”. Na czwartej przegrodzie napisz „Wycinki”.

Krok szósty: przyklej lub przyklej stronę tytułową do przedniej okładki segregatora.

Krok siódmy: Umieść zdjęcia z kamieni milowych na stronach „Zdjęcia” w swojej książce. Możesz ułożyć je w porządku chronologicznym lub tematycznie.

Oto kilka pomysłów na kamienie milowe:

-Pierwszy uśmiech

-Wchodzi pierwszy ząb

-Przewraca się po raz pierwszy

– Indeksuje po raz pierwszy

– Stawia pierwsze kroki (lub po prostu próbuje chodzić)

Możesz także zapisać inne rzeczy, które wydarzyły się w życiu Twojego małego chłopca. Na przykład, jeśli mieszkałeś w innym miejscu, kiedy się urodził, możesz również zawrzeć te informacje w książce. Możesz też dodać zdjęcia ważnych wydarzeń, takich jak wakacje lub wycieczki.

Decydując, jakiego rodzaju obrazków użyć, staraj się, aby były proste i zabawne, aby nie odwracały uwagi od tekstu na każdej stronie. Zastanów się również nad użyciem obrazów z minimalną ilością kolorów, ponieważ dzięki temu będzie wyglądał bardziej jak staromodny album z wycinkami, a nie nowoczesny cyfrowy.

Krok ósmy: Wytnij wszystkie artykuły, zdjęcia itp., które chcesz umieścić w sekcji „Wycinki” w swojej książeczce dla dzieci i przyklej je lub przyklej taśmą. Możesz także dodać naklejki, markery, kredki itp., aby ozdobić swoje strony w dowolny sposób.

Gratulacje! Stworzyłeś właśnie podstawową książeczkę dla chłopców!

Jak zrobić miękką książkę dla dziecka?

Będziesz potrzebować:

-Kawałek tkaniny o wymiarach około 18×18 cali

-Nożyce

-nić do haftu w dopasowanym kolorze

-Igła

-Nadziewanie

Złóż materiał na pół, tak aby miał wymiary 18×36 cali. Wytnij wzdłuż zakładki, aby utworzyć dwa kawałki materiału, każdy o wymiarach 18×18 cali. Umieść jeden kawałek materiału stroną zadrukowaną w dół na powierzchni roboczej.

Nawlecz igłę nicią do haftowania i zawiąż węzeł na jednym końcu. Zszyj wokół całej krawędzi materiału, używając ściegu kocowego. Stworzy to obrębioną krawędź. Zostaw mały otwór w jednym rogu do późniejszego farszu.

Odwróć książkę na prawą stronę i wypełnij ją farszem, aż będzie ładna i pulchna. Zszyj otwór zamknięty. Zawiąż węzeł w mulinie do haftowania i odetnij nadmiar.

Powtórz kroki dla drugiego kawałka materiału, ale nie wypełniaj go farszem. Zamiast tego przyszyj guzik w jednym rogu. Będzie to wykorzystane do późniejszego zamknięcia książki.

Teraz możesz podarować dziecku miękką książeczkę w prezencie lub zatrzymać ją dla swojego maleństwa. Pokochają odkrywanie wszystkich różnych tekstur w środku. Najlepsze jest to, że mogą go żuć bez obawy, że zostaną zranieni, ponieważ nie ma ostrych krawędzi ani narożników.

Jak zrobić album dziecka z tkaniny?

– Wytnij kawałek materiału o wymiarach 24 „x36”. To będzie przednia i tylna okładka twojego albumu.

– Wytnij dwa kawałki materiału o wymiarach 12 „x 18”. To będą wewnętrzne strony Twojego albumu.

– Zszyj razem dwa kawałki materiału 12 „x 18”, pamiętając o pozostawieniu dziury w środku, aby później wstawić zdjęcia.

– Zszyj wszystkie trzy kawałki materiału, pamiętając o pozostawieniu dziury w środku, aby później wstawić zdjęcia.

– Odwróć swój nowo utworzony album dla dzieci z tkaniny na prawą stronę.

– Wstaw zdjęcia do stron albumów. Możesz użyć rogów zdjęć lub zakładek zdjęć, aby utrzymać je na miejscu.

– Zamknij album i zawiąż wokół niego wstążkę, aby był zamknięty. Masz to. Twój własny album dla dzieci z tkaniny.

Jak zrobić książeczkę marszczenia dziecka?

Książeczki do marszczenia dla niemowląt są wspaniałe, ale ich zakup może być trochę drogi. Możesz stworzyć własną, korzystając z kilku prostych materiałów i poniższych instrukcji. To świetny projekt, o którym należy pamiętać, gdy masz dodatkowy skrawek materiału lub wstążkę.

Materiały:

Bezpieczna dla dziecka marszczona folia z tworzywa sztucznego

Złomowe tkaniny w kolorach, które dobrze do siebie pasują/dopasowują się do siebie

Wstążki koordynujące (opcjonalnie)

Papier i długopis do szablonów rysunkowych

Skrawki kartonowe wystarczająco duże, aby zmieściły się w każdym szablonie po wycięciu

Igła i nici lub maszyna do szycia

Agrafka (w razie potrzeby)

Krok pierwszy: Najpierw narysuj podstawowe szablony na papierze przed wycięciem kartonu. Potrzebne będą dwa duże koła (przednia i tylna okładka książki), jedno średniej wielkości koło na środek/grzbiet oraz kilka małych kwadratów lub prostokątów do utworzenia stron.

Krok drugi: Wytnij każdy szablon z tektury za pomocą ostrych nożyczek. Jeśli używasz folii plastikowej, pomiń ten krok.

Krok trzeci: Zdecyduj się na projekt tkaniny dla każdej strony. Na przykład, jeśli chcesz mieć różową marszczoną książkę w kropki, wytnij kilka kwadratów w różnych odcieniach różu z kropkowanymi wzorami.

Krok czwarty: Przyszyj każdy kawałek tkaniny do wyznaczonego kartonowego kwadratu za pomocą igły i; nici lub maszyny do szycia (jeśli używasz folii plastikowej, zamiast tego przypnij materiał do tektury). Upewnij się, że każdy kawałek materiału jest dobrze przymocowany.

Krok piąty: Gdy wszystkie strony są już zszyte, czas stworzyć grzbiet i okładki. Wytnij długi pasek materiału na grzbiet (o szerokości około ½ cala), złóż go na pół i zszyj wzdłuż krawędzi. Zrób to samo dla kawałków tektury przedniej i tylnej okładki, upewniając się, że pomarszczona folia (jeśli jest używana) jest skierowana na zewnątrz.

Krok szósty: Przymocuj każdą okładkę do odpowiadającego jej grzbietu, składając i szyjąc wzdłuż krawędzi. Jesteś skończony. Dobrze wstrząśnij swoją nową książką o marszczeniu, aby te zmarszczki zaczęły działać.