Jak zrobić krzesełko Tutu

W tym poście na blogu dowiesz się, jak zrobić tutu do krzesełka. Kroki są łatwe i proste do wykonania. Czytaj.

Kroki tworzenia Tutu na krzesełko

Krok 1. Zawiąż dwie duże kokardki z tyłu krzesełka. Przytnij luźne, zwisające nitki z krawędzi każdej kokardki, aby nie zaczepiały się o nic, gdy dziecko pochyla się do przodu lub porusza się w foteliku.

Jak zrobić krzesełko Tutu

Krok 2. Odetnij około 20 cm tiulu i zawiąż go w małe pętelki z podwójnymi węzłami. Będzie to używane do przycinania na różnych długościach wzdłuż jednej krawędzi obu łuków.

Krok 3. Upewnij się, że robisz to nad czymś, co może złapać wszystkie te małe kawałki, jak stary ręcznik lub kawałek tektury, ponieważ będzie ich sporo!

Po zawiązaniu pętli co kilka centymetrów wzdłuż jednej długiej krawędzi każdej kokardki, wytnij kolejny pasek (około 20 cm) tiulu i zawiąż go mocno wokół środka każdej kokardki podwójnymi węzłami.

Będzie on używany do przymocowania jednego końca gumki do włosów, więc upewnij się, że ta długość jest wystarczająca, aby owinąć obie kokardki plus około cala lub dwa (około trzech centymetrów).

Krok 4. Po zawiązaniu węzła z każdej strony wytnij kolejny kawałek tiulu na cztery równe paski o szerokości około dwóch cali (pięć centymetrów). Zawiąż je mocno po obu stronach, wkładając końce przez zapętlony pasek pod spodem.

Krok 5. Teraz odetnij wszystkie luźne nitki z tych kawałków, zanim odetniesz nadmiar materiału, jeśli to konieczne – w zależności od tego, jak długie są twoje pętelki, mogą nie zachodzić na siebie całkowicie, ale aby uzyskać najlepsze wyniki, utrzymuj je tak równomiernie, jak to możliwe.

Krok 6. Kolejne kroki będą polegały na zawiązaniu gumki wokół pętli na każdym końcu i wydobyciu materiału spomiędzy jednej pętli a drugiej, aby wyglądała na pełniejszą.

Krok 7. Odetnij około czterech cali (dziesięć centymetrów) gumki, mierząc od miejsca, w którym zawiązałeś oba węzły po obu stronach, a następnie zawiąż węzeł na środku, pozostałą długością tak, aby tworzył dwie pętle.

Będą one później używane do przeciągania włosów! Teraz ponownie oddziel wszystkie te małe kawałki wzdłuż jednej krawędzi, wkładając spiczasty koniec nożyczek w szczeliny między pętlami lub tuż pod luźnymi nitkami, aż będzie wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić pod nimi palec.

Krok 8. Upewnij się, że robisz to ostrożnie, jeśli pociągniesz zbyt mocno pętle, zostaną one rozpięte. Teraz odetnij jeszcze dwa kawałki gumki o długości około czterech cali (dziesięć centymetrów) i zawiąż je na każdym końcu, aby znów wyglądały jak kokardki.

Upewnij się, że robisz to nad czymś, co może złapać wszystkie te małe kawałki lub kilka razy zapętlić luźne końce ze względów bezpieczeństwa!

Tutu do krzesełka zakończone. To świetny sposób na dodanie elegancji wysokiemu krzesełku Twojego dziecka, jednocześnie czyniąc je bezpieczniejszym, gdy zacznie uczyć się samodzielnego jedzenia ze stołu bez pomocy.

Możesz również użyć tych samych stopni z dowolnym innym siedziskiem, na którym potrzebujesz dodatkowych detali, takich jak huśtawki, dmuchane krzesła itp. Możliwości są nieograniczone!

Co się stanie, jeśli wcześniak nie zda testu fotelika samochodowego?

Jeśli Twoje dziecko w wieku wcześniakiem nie przejdzie testu fotelika samochodowego, być może będziesz musiał kupić nowy fotelik samochodowy. Dostępnych jest wiele rodzajów siedzeń składanych i łączonych, które będą pasować do mniejszych dzieci lepiej niż foteliki dla niemowląt (i jeśli przejdą). Możesz wypróbować inne marki lub modele, aż znajdziesz taki, który będzie dobrze pasował.

Niektórzy rodzice zmieniają również swoje dziecko w nosidełko, gdy osiągnie ustalony limit wieku i wagi, ponieważ znacznie łatwiej jest wynieść je z domu w tego typu foteliku, niż próbować taszczyć się za ciężkim fotelikiem dla malucha tyłem do kierunku jazdy podczas noszenia swojego noworodka wszędzie!

Jeśli żadna opcja nie działa dla Ciebie ze względu na ograniczenia budżetowe lub preferencje, przyprowadź dziecko z powrotem na kolejną wizytę, abyśmy mogli zapewnić jej bezpieczną podróż do domu.

Dlaczego szpitale sprawdzają foteliki samochodowe?

Jeśli przewozisz swoje małe dziecko lub dzieci do szpitala w foteliku samochodowym, dlaczego szpitale je lubią? Odpowiedź jest prosta – bo ma sens.

W końcu nie ma nic gorszego niż znalezienie rannego dziecka, które potrzebuje pomocy medycznej, a następnie poświęcenie czasu na ponowne założenie fotelika samochodowego po przybyciu na pogotowie.

Jest o wiele łatwiej, jeśli wszyscy dotrą zdrowi i zdrowi z już podłączonymi własnymi urządzeniami zabezpieczającymi! Dlatego pamiętaj, aby zawsze, gdy jest to możliwe, zabierać ze sobą foteliki samochodowe swoich maluchów, kiedy odwiedzasz izbę przyjęć z dowolnego powodu (w tym z powodu wypadku).

Jeśli jednak nie, upewnij się, że są przypięte w coś wygodnego, co zapewni im wygodę i bezpieczeństwo podczas podróży. Inną rzeczą, o której warto pomyśleć, są przedmioty, które zapewnią dziecku rozrywkę podczas oczekiwania na pomoc medyczną.

Co sprawia, że ​​dziecko nie przechodzi testu fotelika samochodowego?

Prawdziwy test fotelika samochodowego stawia dziecko w symulowanej sytuacji wypadku. Oznacza to przetestowanie, w jaki sposób uprząż i pas bezpieczeństwa wytrzymają zatrzymanie awaryjne, nagłe uderzenie lub jakiegoś rodzaju przewrócenie się ze wszystkimi elementami działającymi prawidłowo (w tym poduszkami powietrznymi, jeśli są obecne) i bez modyfikacji pojazdu lub samego nosidełka.

Dobry sposób, aby o tym pomyśleć: gdyby Twoje dziecko jechało pod opieką innej osoby, czy przyjąłbyś ich słowo, czy zdał? A może potrzebujesz dowodu poza tym, co mówią? Eksperci ds. bezpieczeństwa pojazdów doradzają, aby każdy opiekun mógł przejść taki test przed przekazaniem cennego ładunku!