Jak zrobić cichą książkę dla dziecka

Jak zrobić cichą książkę dla dziecka? Jeśli szukasz zabawnego projektu dla swojego malucha, dlaczego nie spróbować zrobić cichej książki? To świetny sposób, aby zapewnić rozrywkę dzieciom, jednocześnie ucząc je nowych rzeczy.

Oto kilka prostych kroków na początek:

Jak zrobić cichą książkę dla dziecka

-Wybierz potrzebne materiały. Będziesz potrzebować tkaniny, mrugnięcia i nici, a także czegoś do szycia (maszyny do szycia lub igły i nici).

– Zdecyduj o rozmiarze swojej książki. Może mieć dowolny rozmiar, ale pamiętaj, że mniejszy jest łatwiejszy w obsłudze dla dziecka.

-Wytnij kawałki tkaniny na każdej stronie. Możesz użyć istniejących szablonów lub wymyślić swoje projekty. Jeśli korzystasz z istniejących projektów, wydrukuj je w odpowiednim rozmiarze.

– Połącz kawałki materiału i zszyj je razem. Jeśli używasz maszyny do szycia, użyj ściegu prostego; jeśli szyjesz ręcznie, użyj ściegu typu Whipstitch.

-Dodaj mrugnięcie między każdą stroną książki. Dzięki temu będzie grubszy i trwalszy.

-Przyszyj oprawę do grzbietu swojej książki, aby wszystkie strony były razem. Możesz użyć wstążki, przędzy lub innego rodzaju materiału, który lubisz.

Gdy skończysz pisać swoją cichą książkę, czas zacząć grać! Oto kilka pomysłów na zajęcia:

-Spójrz na zdjęcia i zidentyfikuj na nich różne przedmioty.

-Dopasuj kształty lub kolory.

– Dostrój się do różnych dźwięków i zidentyfikuj je.

– Historie makijażu o postaciach na stronach.

– Baw się teksturami, takimi jak miękkie tkaniny lub szorstkie materiały.

Możliwości są nieograniczone, jeśli chodzi o ciche książki! Baw się, eksperymentując i sprawdzając, co działa najlepiej dla Twojego malucha.

Ile kosztuje książka dla dzieci?

Książeczka dla dzieci może kosztować od 15 do 40 dolarów, w zależności od marki i jakości. Istnieje również kilka różnych opcji, jeśli chodzi o książeczki dla dzieci.

Niektórzy rodzice mogą zdecydować się na zakup elektronicznej wersji książeczki dla dzieci, podczas gdy inni mogą zdecydować się na wydrukowanie zdjęć i umieszczenie ich w tradycyjnym albumie fotograficznym. Bez względu na to, na jaki rodzaj książeczki się zdecydujesz, będzie to cenna pamiątka dla Twojego dziecka.

Jeśli szukasz tańszej opcji, w Internecie dostępnych jest wiele książek dla dzieci „Zrób to sam”. Zazwyczaj kosztują one około 15 USD i pozwalają rodzicom na stworzenie unikalnego zapisu pierwszego roku życia ich dziecka. Jednym z popularnych przykładów jest [12 Months Baby Book].

Cena jest świetna, a strona prowadzi Cię przez wszystkie etapy tworzenia książki dla dziecka. To świetna opcja dla rodziców, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, ale nadal mają niezapomnianą pamiątkę dla swojego dziecka.

Jeśli szukasz czegoś, co posłuży jako trwalsza pamiątka, w tym przedziale cenowym dostępnych jest również kilka opcji.

Jednym z takich przykładów jest [Pearhead Babyprints Keepsake Box], który zawiera wszystko, co jest potrzebne do tworzenia odcisków dłoni i stóp dziecka w miękkiej glinie, w tym poduszkę z tuszem i niebrudzący materiał wyciskowy (co ułatwia mamie).

Oprócz glinianego zestawu zawiera miejsce, w którym można umieścić zdjęcia obok każdego odcisku, aby można je było łatwo porównać w miarę wzrostu dziecka, a także miejsce do zapisywania ważnych kamieni milowych.

To świetna opcja dla rodziców, którzy chcą mieć coś, co można wyeksponować na półce lub w pokoju dziecka i które przetrwa znacznie dłużej niż ich dziecko.

Jak działa pamięć dziecka?

Pamięć dziecka działa podobnie jak pamięć osoby dorosłej. Zapamiętują wydarzenia, które im się przytrafiają i emocje z nimi związane.

Noworodki nie są w stanie długo pamiętać rzeczy, ale ich wspomnienia zaczynają się formować w łonie matki. Zanim skończą kilka miesięcy, zaczną przypominać sobie rzeczy z wcześniejszego życia.

Dzieci najlepiej uczą się poprzez eksplorację i powtarzanie. Kiedy rozmawiasz z dzieckiem lub śpiewasz mu, uczy się ono różnego rodzaju informacji o języku i komunikacji. Powtarzanie piosenek lub historii pomaga dzieciom lepiej je zapamiętać.

Jednym ze sposobów na uwolnienie dziecka od silnych wspomnień jest robienie wielu zdjęć i filmów! Nagranie pierwszego roku życia dziecka przyniesie Ci wiele szczęśliwych wspomnień, którymi możesz dzielić się z dzieckiem, gdy dorośnie.

Co to jest książeczka pamięci dziecka?

Księga pamiątkowa dla dziecka to specjalny album, w którym zapiszesz wczesne dni, miesiące i lata życia Twojego dziecka. To jak dziennik internetowy, który oferuje rodzicom świetny sposób na zachowanie cennych wspomnień.

W dzisiejszych czasach, kiedy nowoczesna technologia przejęła niemal każdy aspekt naszego życia, byłoby miło mieć coś fizycznego, czego moglibyśmy się od czasu do czasu zatrzymać lub spojrzeć wstecz.

Najlepsze w tych książkach jest to, że mają różne rozmiary, kształty i kolory, więc każdy znajdzie coś dla siebie!

Nie potrzebujesz też żadnych specjalnych umiejętności – wystarczy trochę wyobraźni! Te albumy zwykle zawierają miejsca, w których możesz wkleić zdjęcia, zapisać niezapomniane chwile i wymienić wszystkie drobiazgi, które Twoje dziecko mówi i robi.