Jak złożyć kojec Urbini

W tym poradniku dowiesz się, jak złożyć kojec urbini. Kroki są łatwe i proste do wykonania.

Kroki, jak przepakować kojec Disney Baby

Krok 1. Aby złożyć kojec urbini, najpierw ułóż wszystkie elementy zgodnie ze schematem. Podstawa i cztery boki powinny tworzyć kwadrat, a każdy element będzie miał na jednym końcu kształt litery „L”.

Jak złożyć kojec Urbini

Krok 2. Następnie użyj dołączonych śrub, aby przymocować każdą stronę do odpowiedniego rogu podstawy. Upewnij się, że śruby są dokręcone, aby kojec był solidny.

Krok 3. Na koniec połącz dwa końce w kształcie litery „L”, aby stworzyć bramę do kojca. Ponownie upewnij się, że wszystko jest bezpieczne, zanim wpuścisz dziecko do środka.

Teraz jesteś gotowy do skonfigurowania i cieszenia się swoim kojec urbini! Można go łatwo złożyć do przechowywania lub transportu, a także działa jako przenośne łóżeczko.

Kiedy powinienem przedstawić dziecku kojec?

Niektórzy rodzice decydują się na wprowadzenie kojca dziecku wcześnie, podczas gdy inni czekają, aż dziecko będzie starsze. Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi; zależy to od tego, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka.

Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z kojca, pamiętaj, aby umieścić go w bezpiecznym miejscu, z którego dziecko nie będzie mogło wytoczyć się ani spaść ze schodów. Ważne jest również, aby upewnić się, że boki kojca są zabezpieczone, aby dziecko nie mogło się wydostać.

W miarę jak Twoje dziecko dorasta, możesz stopniowo coraz rzadziej korzystać z kojca, aż będzie gotowe do odkrywania bez granic.

Kiedy powinienem zacząć korzystać z łóżeczka?

Większość dzieci jest gotowa do łóżeczka w wieku około sześciu miesięcy. Możesz jednak zdecydować się na rozpoczęcie korzystania z łóżeczka wcześniej lub później niż sześć miesięcy. Jeśli Twoje dziecko zaczyna się poruszać i wykazuje zainteresowanie wyjściem z kojca, prawdopodobnie nadszedł czas, aby zamiast tego spało w łóżeczku.

Należy pamiętać, że większość dzieci nie będzie w stanie wspiąć się na boczne barierki, dopóki nie ukończy 18 miesięcy; niektóre młodsze dzieci będą potrzebowały ich jeszcze dalej, zanim będą mogły bezpiecznie uciec z miejsca do spania bez pomocy mamy lub taty!

Kilku rodziców decyduje się nie używać tradycyjnych mebli dziecięcych, takich jak kołyski (gondole) i łóżeczka, ponieważ nie chcą, aby ich dziecko było zamknięte podczas snu. Zamiast tego rodzice wybierają łóżka podłogowe. Łóżka podłogowe są dokładnie tym, czym brzmią: materacem umieszczonym na podłodze bez balustrad i boków.

Jeśli jednak zdecydujesz się na korzystanie z łóżka podłogowego, ważne jest, aby nie zostawiać dziecka bez opieki na dłuższy czas i aby w nagłych wypadkach (np. zadławienie) z łatwością mogło je obudzić osoba dorosła.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kojców i amp; Łóżeczka

Jak długo moje dziecko będzie musiało przebywać w każdym miejscu do spania?

Gdy Twoje dziecko wyrośnie z kojca lub łóżeczka, nie ma ustalonej długości czasu, zanim przeniesiesz je do innego rodzaju miejsca do spania.

Niektórzy rodzice decydują się na przeniesienie swoich dzieci bezpośrednio z kołysek / gondoli na podwójne łóżka, podczas gdy inni przenoszą swoje dzieci do podwójnego łóżka, gdy mają około czterech lat. To zależy wyłącznie od Ciebie!

W jakim wieku moje dziecko powinno zacząć spać w swoim pokoju?

Różni się to również w zależności od rodzica i, podobnie jak większość decyzji związanych z rodzicielstwem, w dużej mierze zależy od tego, co najlepiej sprawdza się w Twojej konkretnej rodzinie.

Niektórzy rodzice w ogóle nie chcą, aby dziecko spało z nimi w tym samym pokoju, dopóki nie rozpocznie szkoły, podczas gdy inni pozwalają na pełne przywileje wspólnego spania przez całe dzieciństwo (a nawet dłużej).

Ponownie, nie ma tutaj właściwej odpowiedzi; zależy to tylko od tego, ile miejsca potrzebuje Twoje dziecko, gdy dorośnie.

I pamiętaj, że jeśli Twój maluch potrzebuje teraz więcej przestrzeni osobistej, ale może być gotowy na mniej, później, zawsze możesz przenieść go do innego pokoju (lub nawet sypialni), zanim wyrośnie z potrzeby oddzielnej sypialni.

Gdzie powinienem postawić kojec i łóżeczko?

Będziesz chciał umieścić miejsce do spania Twojego dziecka w całkowicie bezpiecznym miejscu. Oznacza to, że w pobliżu nie ma schodów, podłoga pod nią jest płaska, bez dziur i szczelin, w których mogą utknąć małe nóżki, gniazdka elektryczne mają osłony zabezpieczające itp. Znalezienie odpowiedniego miejsca może zająć trochę czasu, ale nie przyspieszyć ten proces!

Podziękujesz sobie później, gdy będziesz wiedział dokładnie, gdzie śpi Twoje dziecko, więc nigdy nie musisz się martwić o wypadki, gdy śpi spokojnie w nocy.

Skąd mam wiedzieć, czy moje dziecko jest gotowe przestać używać łóżeczka lub kojca?

Niektóre dzieci są zadowolone śpiąc w swoich łóżeczkach lub kojcach, dopóki nie osiągną wieku niemowlęcego, podczas gdy inne szybko stają się sfrustrowane brakiem mobilności i chcą jak najszybciej wyjść.

Najlepszym sposobem ustalenia, kiedy Twoje dziecko jest gotowe do wyjścia z tych miejsc snu, jest obserwowanie go i zwracanie uwagi na wszelkie wskazówki, które może ci dać.

Jeśli na przykład nieustannie próbuje wspinać się po bocznych poręczach, prawdopodobnie nadszedł czas, aby zaczął spać w łóżku bez granic.

Z drugiej strony, jeśli wydaje się całkowicie szczęśliwy, że może zostać w swoim łóżeczku lub kojcu, nie ma potrzeby się spieszyć! Jak zawsze, zaufaj swojemu rodzicielskiemu instynktowi i rób to, co uważasz za najlepsze dla swojego dziecka.