Jak zdobyć pieluchy bez wiedzy rodziców

Jak zdobyć pieluchy bez wiedzy rodziców? Istnieje kilka różnych sposobów na zdobycie pieluch bez wiedzy rodziców. Jednym ze sposobów jest zamówienie ich przez Internet i wysłanie ich do domu lub na inny adres.

Innym sposobem jest pójście do sklepu i kupienie ich samemu. Możesz również zapytać znajomych lub członków rodziny, czy mają dodatkowe pieluchy, które mogą ci dać.

Bez względu na to, jaką metodę wybierzesz, uważaj i nie daj się złapać! Pieluchy są niezbędnym elementem dla niemowląt, dlatego ważne jest, aby znaleźć sposób na ich zdobycie bez wpadania w kłopoty. Powodzenia!

Czy pieluchy mogą być używane przez cały dzień?

Nie ma sztywnej i szybkiej zasady, że pieluchy nie można używać przez cały dzień. Zależy to od stanu dziecka, czy dziecko czuje się komfortowo nosząc pieluchę przez cały dzień, czy nie. Jeśli dziecko nie czuje żadnego problemu i nie ma wycieków, można używać pieluchy przez cały dzień.

Ale jeśli widzisz, że Twoje dziecko czuje się nieswojo lub ma wycieki, lepiej zmieniać pieluchę co kilka godzin. Ogólnie zaleca się zmianę pieluchy co najmniej cztery razy dziennie. Tak więc na podstawie wszystkich tych czynników możesz zdecydować, czy używać pieluchy przez cały dzień, czy nie.

Niektóre dzieci czują się bardziej komfortowo bez pieluchy w ciągu dnia, podczas gdy inne dobrze sobie radzą z pieluchą założoną. Jeśli Twoje dziecko wydaje się szczęśliwe i nie ma przecieków, możesz zostawić pieluchę zdjętą na kilka godzin w ciągu dnia.

Jeśli jednak maluch staje się wybredny lub widzisz wilgoć przesączającą się przez pieluchę, czas wymienić ją na świeżą. Większość pediatrów zaleca zmianę pieluszek cztery razy dziennie. Tak więc na podstawie nawyków i potrzeb Twojego dziecka możesz zdecydować, czy konieczne jest używanie pieluchy przez cały dzień.

Ile godzin można używać pieluchy?

To bardzo ważne pytanie, ponieważ im dłużej możesz używać jednej pieluchy, tym mniej pieluch do kupienia. Oznacza to również, że mamy mniej plastiku i bawełny na wysypiskach lub spalaniu w spalarniach. Więc przejdźmy do tego!

Zdefiniuję „jedną rundę pieluchy” jako okres od momentu, gdy dziecko sika, aż do ponownego robienia kupy. Czas wykorzystany przed oddawaniem moczu nie liczy się (chyba, że ​​był na mokro). Podobnie czas po kupie się nie liczy, chyba że poszło bez przebierania się – na przykład, jeśli dziecko chce wyjść na zewnątrz, ale nadal ma opuszczone spodnie (może je pominąć?).

Należy również zauważyć, że w przypadku pieluch kieszonkowych czas ten zależy od tego, ile chłonności zapewniają wkładki i ile pozostało.

Poniższa lista zawiera „jedną rundę pieluch”, a nie tylko liczbę zmian pieluch:

Rozmiar Small – kieszonka – 12-15 godzin (w zależności od chłonności) Rozmiar Large/X-Large – kieszonka 16-18 godzin (w zależności od chłonności).

Mój pierwszy syn używał dużych pieluch jako noworodek, zanim wyrósł z nich przez około 11 miesięcy! Myślę, że to było całkiem niesamowite, ponieważ oznaczało to o jeden ładunek mniej do zrobienia każdego tygodnia.

Złą częścią było to, że były dni, kiedy robił kupę trzy lub cztery razy w ciągu kilku godzin na jawie, więc zmienialiśmy go częściej, niż sugerowałyby te 15-godzinne ramy czasowe, ale nadal.

Czy szpital da ci pieluchy?

Wiele szpitali wydaje pieluchy młodym matkom, ale możesz zadzwonić i zapytać przed przyjazdem. Niektóre szpitale mają ograniczoną podaż, więc najlepiej się na to przygotować.

Możesz także kupić pieluchy przed porodem lub poprosić o pomoc przyjaciół i rodzinę. Bez względu na wszystko, upewnij się, że masz wystarczająco dużo pieluszek przez pierwsze kilka tygodni po porodzie. noworodki przechodzą przez wiele z nich!

Będziesz także chciał mieć pod ręką dużo chusteczek. Noworodki są małymi, niechlujnymi stworzeniami i dość łatwo mają odparzenia pieluszkowe. Upewnij się, że masz dobry zapas zarówno pieluszek, jak i chusteczek, abyś nie musiał się martwić, że zabraknie ci podczas opieki nad swoim ukochanym maluchem.

Niektóre szpitale zapewniają również ubrania dla noworodków świeżo upieczonym matkom. To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ ubrania dla noworodków mogą być dość drogie. Pamiętaj, aby zapytać szpital, czy ma dostępne ubrania i czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia dotyczące rozmiaru.

Jeśli karmisz piersią, upewnij się, że masz pod ręką biustonosze i wkładki do karmienia. Prawdopodobnie będziesz wyciekać mleko na wczesnych etapach karmienia piersią, dlatego ważne jest, aby mieć coś do wchłaniania przecieków. Biustonosze do karmienia zapewniają dodatkowe wsparcie dla piersi, co może być pomocne we wczesnych tygodniach po porodzie.

Upewnij się, że masz wszystko gotowe przed przybyciem do szpitala – znacznie ułatwi to sprawę, gdy tam będziesz! Pieluchy, chusteczki, ubranka dla noworodków, biustonosze i wkładki do karmienia — wszystko spakowane i gotowe. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!