Jak zdjąć kołpak piasty z koła spacerowego?

Zdejmowanie kołpaka z koła wózka nie jest łatwe. Rodzicom może być frustrujące, gdy próbują wyciągnąć dziecko z wózka i stwierdzają, że nie ma możliwości zdjęcia kołpaka, ponieważ został on zapięty zbyt ciasno. W tym poście dowiesz się, jak łatwo zdjąć kołpak z koła wózka!

Kroki, jak zdjąć kołpak piasty z koła wózka

Krok 1. Najpierw zdejmij koło z ramy wózka, odkręcając je. Uważaj, aby nie dotknąć klocków hamulcowych umieszczonych po obu stronach obręczy.

Jak zdjąć kołpak piasty z koła spacerowego?

Krok 2. Po zdjęciu jednego kołpaka umieść palce pod częścią i delikatnie naciśnij, aby z łatwością oderwać pozostałe kołpaki!

Jak zdjąć kołpak bez zdejmowania koła

Jeśli masz kołpak, który jest luźny i nie można go zdjąć bez zdjęcia koła, nie martw się! Nadal możesz wyjąć go z piasty tylko rękami.

Krok 1. Użyj śrubokręta, aby delikatnie podważyć jeden z dwóch zaczepów po obu stronach wargi środkowej nasadki. Nie zapomnij chronić się podczas robienia tego w rękawiczkach. Gdy już podważysz jedną zakładkę, użyj palców pod drugą sekcją i wysuń je tak jak wcześniej!

Krok 2. Jeśli po wysunięciu wszystkich czterech rogów pozostały jakieś uparte kawałki, złóż ręce razem wokół miejsca, w którym utknęły, aby uzyskać większą dźwignię, aby łatwo wyszły!

Jak czyścić używany wózek

W tym poście na blogu dowiesz się, jak wyczyścić używany wózek. Możesz to zrobić za pomocą dowolnego rodzaju wybielacza, ale zaleca się stosowanie wybielacza do odzieży lub pościeli. Dobrą rzeczą w używaniu tego typu wybielaczy jest to, że są łagodniejsze i nie spowodują tak dużych uszkodzeń, jeśli zostaną użyte na niewłaściwych powierzchniach. Oto, czego potrzebujesz:

  • Dzban galonowy lub inny pojemnik do mieszania roztworu czyszczącego
  • Szmaty z materiału
  • Jeden kubek białego octu (aby zabić zarazki) – Wybielacz (użyj tylko jednej pełnej nakrętki na galon).

Kroki:

#1. Wlej środek czyszczący na bazie chloru do wiadra/pojemnika. Resztę uzupełnij wodą.

#2. Wlej ocet, aby zabić wszelkie zarazki i rozpuścić plamy z kawy/herbaty, które mogą znajdować się na Twoim wózku.

#3. Dobrze wymieszaj szmatką lub starym ręcznikiem. Zwilż czystą, białą szmatkę niektórymi przygotowanymi roztworami. W razie potrzeby dodaj więcej wybielacza do mieszanki. Wchłonąć nadmiar płynu z miejsca, w którym chcesz zdjąć kołpak, za pomocą innej suchej szmatki.

#4. Obiema rękami chwyć za obie strony gumki na wierzchu osłony koła, na której znajduje się opona (część tuż pod kołpakiem) i pociągnij mocno na zewnątrz, aż odskoczy.

Zdejmij kołpak z koła wózka:

  • Wyczyść obszar szmatką, a następnie wlej trochę octu lub wybielacza, aby usunąć plamy.
  • Wchłoń nadmiar płynu, jeśli w ogóle, wokół miejsca, w którym chcesz zdjąć kołpak piasty, używając innej suchej szmatki.
  • Przytrzymaj po obu stronach gumkę na wierzchu osłony koła, na której znajduje się opona (część tuż pod kołpakiem) i pociągnij mocno na zewnątrz, aż odskoczy.

Jak usunąć pleśń z wózka z tkaniny

  • W butelce ze spryskiwaczem wymieszaj dwie szklanki wody z jedną szklanką wybielacza i wylej mieszaninę na siedzisko z tkaniny.
  • Poczekaj 30 minut lub dłużej, zanim wyszorujesz plamy i ponownie wyczyść wilgotną ściereczką.
  • W razie potrzeby powtórz czynność, aż cały brud zniknie z materiałowych siedzeń wózka.

Jak pozbyć się dymu papierosowego z wózka

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak usunąć zapach dymu papierosowego z wózka:

Krok 1. Użyj wilgotnej szmatki lub gąbki z wodą i detergentem, mydłem lub szamponem. Powierzchnię dokładnie pocierać, aż znikną wszelkie ślady pozostałości. W razie potrzeby powtórz ten proces. Pamiętaj, aby nie pocierać zbyt mocno o siedzenia z tkaniny, ponieważ na dłuższą metę może to spowodować ich uszkodzenie.

Krok 2. Wlej sodę oczyszczoną na starą szmatkę lub ręcznik zwilżony gorącą wodą; używaj go jako podkładki do szorowania i przechodź przez każdy centymetr powierzchni wózka (w tym uchwytów). Spłucz do czysta, wycierając ręcznikiem wystarczająco zwilżonym, aby nie spływały pod powierzchnię, na której są używane.

Jak dezodoryzować wózek

Zaleca się okresowe stosowanie dezodorantu do wózka. Dostępnych jest wiele rodzajów środków do usuwania zapachów, które nie uszkodzą ani nie uszkodzą tkanin w Twoim wózku. To, jak często trzeba czyścić eliminatorem zapachów, zależy od tego, ile czasu i wysiłku chcesz włożyć w czyszczenie wewnętrznych powierzchni, a także od rodzaju materiałów, z których jest wykonany.

Krok 1. Spryskaj wszystkie siedzenia z tkaniny wodą zmieszaną z sodą oczyszczoną lub rozcieńczonym octem; odstaw na pięć minut, a następnie zetrzyj wszelkie pozostałości przed całkowitym wyschnięciem.

Krok 2. Umieść waciki w strategicznych miejscach wokół podstawy, gdzie może zbierać się mocz (pod poduszkami do siedzenia, stolikami na tace) i pozostaw je tam, aż wchłoną zapachy.