Jak zdjąć fotelik Graco Booster?

Jak zdjąć fotelik podwyższający Graco? To nie jest trudne zadanie. Ale skąd wiesz, jak wkładać i wyjmować foteliki samochodowe Graco z pojazdu?

Odpowiedź brzmi: zależy to od rodzaju posiadanego fotelika samochodowego. Ale w tym poście na blogu będziemy omawiać ogólnie, jak zdjąć fotelik podwyższający Graco.

Jak zdjąć fotelik Graco Booster?

Kroki, jak zdjąć siedzisko Graco Booster

Krok 1. Fotel podwyższający Graco jest obecnie jednym z najpopularniejszych w sklepach, ale jak go zdjąć? Można to zrobić, wykonując poniższe czynności

Krok 2. Zlokalizuj przycisk zwalniania paska: powinien znajdować się w dolnej części wzmacniacza.

Krok 3. Naciśnij i przytrzymaj ten przycisk przez około 3 sekundy (lub do momentu usłyszenia kliknięcia). Spowoduje to zwolnienie wszystkich pasków z ich sprzączek. Następnie możesz zdjąć je z ramion lub talii dziecka ręcznie lub z pomocą.

Krok 4. Następnie naciśnij oparcie krzesła dziecka i podnieś.

Jak rozebrać fotelik podwyższający?

Fotele podwyższające zazwyczaj są dostarczane z instrukcją, która powie, jak je rozebrać i wyczyścić. Mogą również znajdować się szczegółowe instrukcje na stronie internetowej producenta. Jeśli nie, postępuj zgodnie z tymi ogólnymi wskazówkami:

Usuń wszystkie pokrycia z siedziska podwyższającego (materiał, który zakrywa dolną wyściółkę). Zazwyczaj można je prać w pralce w zimnej lub ciepłej wodzie, w zależności od tego, z czego są wykonane.

Pamiętaj jednak, aby najpierw sprawdzić etykiety do prania przed włożeniem ich do pralki/suszarki. Poczekaj, aż wszystko wyschnie na powietrzu, zamiast używać ciepła, ponieważ może to uszkodzić niektóre tkaniny.

Zdejmij wszelkie plastikowe elementy, takie jak podłokietniki, po prostu podnosząc je lub pociągając lekko w dół, aż odłączą się od podstawki. Upewnij się, że śruby, które wchodzą w te podłokietniki, są bezpieczne, jeśli można je wyjąć.

Następnie za pomocą śrubokręta możesz rozebrać inne elementy lub paski fotelika podwyższającego, wykręcając z nich śruby. Przechowuj wszystkie części osobno w małych miseczkach/pojemnikach, aby wiedzieć, dokąd wszystko wraca, gdy nadejdzie czas na późniejsze ponowne złożenie.

Jak zdemontować gniazdo turbobooster Graco?

To są podstawowe kroki w celu demontażu fotelika Graco Turbobooster.

Odpiąć pas bezpieczeństwa, zdjąć osłonę osłony i zdjąć oparcie. Dwa górne paski wychodzą również po usunięciu bocznych osłon, więc będą musiały zostać ponownie przymocowane po rozłożeniu podstawki podwyższającej.

Nakładki na siedzenia Graco Turbobooster można zdjąć, aby ułatwić czyszczenie, po prostu odpinając pokrowce z samej poduszki fotelika. Dzięki temu dłużej pozostaje czystszy, ponieważ jedzenie lub napoje nie mogą przeciekać do podkładki przymocowanej do podwozia.

Foteliki podwyższające nigdy nie powinny być używane bez pięciopunktowego systemu uprzęży, ponieważ może to narazić Twoje dziecko na ryzyko podczas wypadku związanego z nagłym zatrzymaniem lub wypadkiem.

Jak odłożyć mój wzmacniacz Graco?

Tył fotelika samochodowego jest przymocowany paskiem z każdej strony. Górna część będzie mogła odchylać się w górę i nad dolną częścią, którą należy najpierw przymocować.

Następnie po prostu pociągnij go na przednie siedzenie pojazdu. Możesz potrzebować czyjejś pomocy, aby mógł utrzymać ją na miejscu, podczas gdy zaciskasz paski po obu stronach wokół zagłówków lub innych podpór, które są instalowane ze względów bezpieczeństwa. Powinien zatrzasnąć się na swoim miejscu.

Upewnij się, że nie ma luzu między miejscem, w którym te dwa elementy spotykają się ze sobą po prawidłowym dokręceniu, przed ruszeniem naprzód przez ruch uliczny lub jazdą przez miasto, robiąc zakręty, ponieważ niewłaściwie zamocowana podstawka może wypaść podczas tych wydarzeń, powodując poważne obrażenia, a nawet śmierć, w zależności od warunków drogowych, prędkości ograniczenia i więcej czynników. Jeśli ty

Jak zmontować fotelik podwyższający Graco z wysokim oparciem?

Wzmacniacze z wysokim oparciem Graco są bardzo łatwe w instalacji. Najpierw przełóż pas bezpieczeństwa lub pasek łączący LATCH przez ten otwór na górze fotelika. Następnie włóż go do klamry samochodu i zablokuj, naciskając, aż usłyszysz kliknięcie.

Niektóre modele są wyposażone w podłokietnik, który można zdjąć, gdy nie jest potrzebny, co w razie potrzeby zapewnia więcej miejsca dla dwójki dzieci obok siebie.

Na koniec wyreguluj zagłówek tak, aby dziecko czuło się komfortowo, zanim usiądzie. Teraz mają łatwy dostęp do ulubionych przekąsek, ponieważ nie muszą najpierw zdejmować ciężkich płaszczy ani nieporęcznych uprzęży.

Jak zapiąć fotelik z wysokim oparciem?

Ważne jest, aby zapiąć dziecko w foteliku podwyższającym z wysokim oparciem zgodnie z instrukcją producenta. Pas bezpieczeństwa pojazdu powinien być zapięty przez obie pętle na spodzie podstawki i poprowadzić między nogami dziecka, a nie wokół jego talii.

Jeśli nie możesz przełożyć za nimi pasa na ramię bez przeciągania go przez ramię lub klatkę piersiową, są one za małe dla tego rodzaju zabezpieczenia.

Dzieci mogą również potrzebować alternatywnego fotelika samochodowego, gdy dorosną, jeśli wyrosną z fotelika samochodowego z pasami przed osiągnięciem 57 cali wzrostu, ponieważ ten wzrost zwykle zapewnia dzieciom bezpieczeństwo do co najmniej 12 roku życia. Zaleca się, aby rodzice wybierali samochód z kabrioletem fotelik z zatrzaskiem zamiast używania pasów samochodowych, gdy to możliwe, ze względu na łatwość użytkowania.