Jak zbudować drewniany kojec?

W tym poradniku dowiesz się, jak zbudować drewniany kojec. Kroki są proste i łatwe do naśladowania.

Teraz, gdy masz już narzędzia i materiały, czas zacząć budować!

Jak zbudować drewniany kojec?

Aby zbudować kojec

Krok 1 – Wytnij cztery kawałki drewna 18″x24″, dwa kawałki drewna 24″x36″ i dwa kawałki drewna 36″x48″. Będą to boki, góra, dół i przód/tył Twojego kojca.

Krok 2 – Wywierć po jednym otworze w każdym rogu wszystkich sześciu kawałków drewna. Otwory powinny być wystarczająco duże, aby zmieścił się w nich śrubokręt.

Krok 3 – Skręć boczne części za pomocą dostarczonych śrub i wiertła. Upewnij się, że śruby są dokręcone, aby kojec nie rozpadł się łatwo.

Krok 4 – Połącz przednią i tylną część za pomocą dwóch zawiasów. Na tym etapie połóż elementy płasko na ziemi i upewnij się, że przykręcasz je mocno wiertłem, aby z czasem się nie poluzowały.

Krok 5 – Połącz blat ze wszystkimi trzema istniejącymi kawałkami drewna za pomocą większej liczby zawiasów. Po zakończeniu możesz postawić go pionowo, jeśli chcesz! Teraz, gdy zbudowałeś jedną stronę kojca, powtarzaj kroki od drugiego do piątego, aż wszystkie cztery boki będą gotowe.

Pamiętaj, aby w razie potrzeby połączyć każdy element ze sobą zawiasami! Aby zainstalować bramę:

Krok 6 – Zmierz miejsce, w którym chcesz zainstalować bramkę (około 16 cali z każdej strony) i zaznacz te punkty wzdłuż obu pionowych desek wewnątrz obszaru kojca. Upewnij się, że między tymi dwoma znakami jest wystarczająco dużo miejsca, aby bramka mogła otwieraj i zamykaj bez uderzania w inne deski.

Krok 7 – Wywierć dwa otwory w każdym z tych punktów, a następnie umieść dostarczone śruby w otworach i w pionowych deskach, aby zabezpieczyć je na miejscu.

Krok 8 – Zamocuj bramkę, wkładając zawiasy po obu jej stronach, upewniając się, że łatwo się otwiera i zamyka. Jesteś skończony! Teraz Twój maluch ma bezpieczną przestrzeń do zabawy.

Jak zatrzasnąć boki kojca?

Kiedy skończysz z pierwszą stroną, przejdź do drugiej. Boki muszą być zatrzaśnięte w dwóch punktach: jeden w pobliżu miejsca, w którym się nakładają, a drugi w około jednej trzeciej odległości od tego miejsca w kierunku drugiego końca.

Możesz użyć kolana jako podparcia dla dłoni podczas zamykania ich, ale upewnij się, że nie ma na nim żadnych palców ani części, które mogą zostać pochwycone podczas naciskania! Uważaj, aby nie naciskać zbyt mocno – jest to szczególnie ważne, jeśli małe dzieci będą bawić się w środku, ponieważ może to spowodować kontuzję.

Jeśli to konieczne, poproś o pomoc osobę dorosłą, aby młodsze dzieci przypadkowo się nie skrzywdziły. Może minąć kilka prób, zanim zorientujesz się, jaka siła nacisku działa najlepiej, aby zamknąć te klapki bez ściskania palców pomiędzy nimi.

Jak zablokować kojec Baby Trend?

Możesz kupić oddzielnie blokadę dla dziecka, aby kojec był bezpiecznie zamknięty. Jeśli już masz, zwykle mocuje się je na rzep i pasuje do każdego produktu Baby Trend, który ma cztery drążki na bramkę.

Następnie wsuwasz go na miejsce na dwóch przeciwległych prętach na dole lub z boku długopisu, dokładnie tam, gdzie rodzic mógłby łatwo do nich dotrzeć, jeśli użyje tej metody poza blokowaniem ich na miejscu (jeśli są używane wewnątrz).

Dziecko może technicznie otworzyć zamki, naciskając wystarczająco mocno na krawędzi, ale nie są to w pełni zabezpieczone środki bezpieczeństwa podczas zabezpieczania niemowląt; bardziej przypomina delikatne przypomnienia, aby nie zostawiać małych dzieci bez opieki w pobliżu maszyn, basenów itp., co jest raczej zdrowym rozsądkiem, a nie tylko przestrzeganiem instrukcji instalacji zamka pióra.

Jeśli masz playard, ta sama koncepcja obowiązuje, gdy możesz kupić lub użyć bramki zabezpieczającej przed dziećmi, aby ją zamknąć; wiele razy będą one również dostarczane z mechanizmem blokującym.

W przypadku tej konkretnej marki i rodzaju produktu istnieją również sposoby na utrudnienie dziecku ucieczki, nawet jeśli wymyśli, jak otworzyć bramkę.

Przymocowując jeden lub dwa meble (łóżeczko, przewijak itp.) po obu stronach otworu, znacznie trudniej jest im przesunąć to, co blokuje im drogę, i uzyskać dostęp – zwłaszcza jeśli te elementy są ciężki.

Jeśli korzystasz z tej metody, upewnij się, że wszystkie kable od podłączonych urządzeń są poza zasięgiem i że na podłodze nie pozostały żadne małe przedmioty, którymi mogłyby się potencjalnie zakrztusić. Ponownie, te kroki nie są w 100% gwarantowane, aby uniemożliwić dziecku pozostawienie playard bez nadzoru, ale zapewnią nieco więcej spokoju.

Jak korzystać z paczki i grać?

Pack and play są świetne dla niemowląt lub dzieci, ponieważ mogą w nich spać. Zapewniają dziecku bezpieczeństwo i wygodę, a jednocześnie zapewniają rodzicom możliwość spokojnego odpoczynku w nocy, wiedząc, że ich dziecko jest obok nich. To także akcesorium, które przetrwa kilka różnych etapów rozwoju dziecka, więc opłaca się to na dłuższą metę!

Pack and play jest wyposażony w obszar na łóżeczko, w którym śpi Twój maluch, a także w razie potrzeby obszar do przewijania (lub czasami sprzedawany osobno).

Te obszary dają rodzicom wszystko, czego potrzebują, bez konieczności posiadania dodatkowych mebli leżących w domu tylko do spania! Możesz je postawić praktycznie wszędzie, ale zalecamy umieszczenie ich tuż obok łóżka mamy, aby nie musiała wstawać w nocy.