Jak zapobiec przewracaniu się dziecka w kojcu?

Jak zapobiec przewracaniu się dziecka w kojcu? To jest wiele pytań od nowych rodziców. Przeczytaj jednak ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Oto kilka wskazówek, jak zapobiec przewracaniu się dziecka w kojcu

I. Nie zostawiaj ich bez opieki, ponieważ mogą spaść i zranić.

Jak zapobiec przewracaniu się dziecka w kojcu?

II. Włóż poduszkę lub poduszkę do środka, aby mogła podeprzeć głowę, jeśli przewróci się na bok, ponieważ wydłuża to czas, zanim zaczną panikować i płakać z powodu niskiego poziomu tlenu docierającego do mózgu z powodu braku przepływu krwi podczas z jednej strony zbyt długo.

Uwaga: ta wskazówka jest bardzo ważna! Jeśli o tym pomyślisz, dzieci spędzają większość dni śpiąc twarzą do góry; ale potem umieszczamy je w tych płaskich konstrukcjach (tj. Łóżeczkach), które nie pozostawiają wiele miejsca na odwracanie się.

Jeśli więc przewracają się w ten czy inny sposób, brak przepływu krwi do mózgu w końcu spowoduje panikę i płacz. Dlatego ważne jest, aby nie tylko włożyć dla nich poduszkę, ale także upewnić się, że między materacem a głową dziecka nie ma szczeliny.

III. Używaj zdejmowanych poduszek z suwakami wzdłuż szwów, ponieważ nawet z poduszkami wewnątrz tego rodzaju kojców nadal zapewniają dziecku trochę miejsca na poruszanie się na górze, więc znowu – wywieranie nacisku zawsze tylko w jednym miejscu może prowadzić do uduszenia.

IV. Upewnij się, że powierzchnie są twarde, a nie pluszowe, ponieważ ułatwia to wypadki, takie jak poślizgnięcie się pod czymś (np. kocem), co może zakryć twarz.

V. Na koniec, ale najważniejsze – upewnij się, że przestrzegasz wytycznych dotyczących wieku wymienionych na wszystkich kojcach, ponieważ NIE są one uniwersalne! Nawet jeśli Twoje dziecko jest młodsze niż zalecane dla konkretnego wstrzykiwacza, nie oznacza to, że będzie on bezpieczny w użyciu; dzieci zawsze będą w stanie się prześlizgnąć, bez względu na to, jak mocno się spróbujesz, i wcisnąć je w coś zbyt małego lub dużego dla nich na tym etapie rozwoju.

VI. Tak długo, jak trzymasz się powyższych wskazówek, Twoje dziecko powinno pozostawać w doskonałej kondycji w swoim kojcu bez przewracania się na bok.

VII. Jeśli jednak po wykonaniu tych instrukcji nadal wydaje się, że jest to problem, natychmiast skonsultuj się z pediatrą! Nigdy nie chcesz ryzykować, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Kiedy dziecko jest za duże na kojec?

To zależy od dziecka. Większość dzieci będzie aktywna i ciekawa w wieku około sześciu miesięcy, więc to dobry czas, aby zacząć przenosić je z kojca do miejsca, w którym mogą bezpiecznie wędrować, podczas gdy mama wykonuje pewne zadania.

Niemowlęta nie powinny używać playard ani innego rodzaju zabezpieczenia, gdy są w stanie podnieść się w pozycji stojącej (zwykle między siódmym a dziewięcioma miesiącami). W tym momencie możesz zacząć korzystać z „podwórek do zabawy”, gdy Twoje dziecko dorośnie.

Zwykle mają boki z siateczki, które pozwalają rodzicom mieć oko na swojego malucha, nawet gdy się oddala! Alternatywną opcją jest spodek, który jest produktem zaprojektowanym, aby zapewnić dziecku rozrywkę, podczas gdy Ty możesz zrobić inne rzeczy.

Kojce i place zabaw powinny być używane w wieku niemowlęcym, ale nie powinny trzymać dziecka przez długi czas po ukończeniu dwóch lat, ponieważ jego zdolności motoryczne rozwiną się na tyle, że może spowodować obrażenia, jeśli będzie zbyt mocno ograniczone. Gdy dzieci osiągną ten wiek, korzystanie z kojca może trwać tylko do godziny na raz.

Najlepsza praktyka obejmowałaby używanie tych produktów w razie potrzeby, dopóki Twoje dziecko nie skończy czterech lub pięciu lat, kiedy ma lepszą równowagę i kontrolę nad swoimi ruchami, dzięki czemu jest mniejsze ryzyko zranienia w wypadkach w domu! W końcu każdy rodzic potrzebuje trochę „ja” i kojce mogą w tym pomóc.

Jak sprawić, by moje dziecko zostało w kojcu?

Jeśli szukasz sposobu, aby Twoje dziecko było bezpieczne i zamknięte w jednym miejscu, kojec może być odpowiedzią. Kojce są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, więc możesz znaleźć taki, który będzie pasował zarówno do Twoich potrzeb, jak i budżetu.

Wybierając kojec, upewnij się, że jest wystarczająco duży, aby Twoje dziecko mogło się swobodnie poruszać. Jeśli wstrzykiwacz jest za mały, dziecko może być sfrustrowane i próbować uciec. Pamiętaj również, aby wybrać model z funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak boki z siatki lub wyściółka.

Po wybraniu idealnego kojca ważne jest, aby używać go prawidłowo. Umieść dziecko w kojcu, kiedy możesz je uważnie obserwować, i wyjmij je, gdy musisz wyjść z pokoju.

Nigdy nie umieszczaj kojca na chodniku lub w pobliżu schodów, gdzie Twoje dziecko mogłoby zostać zranione przez przechodzącą osobę dorosłą i nigdy nie używaj go jako substytutu nadzoru.

Teraz masz kilka pomocnych wskazówek, jak wybrać i używać kojec dla dziecka! Przyjrzyjmy się, jakie podstawowe rzeczy powinni wiedzieć rodzice, zanim wyślą swoje dzieci na studia.