Jak zamienić pierwszy fotelik bezpieczeństwa na fotelik podwyższający?

Ten poradnik pokaże Ci, jak przekształcić fotelik samochodowy Safety 1st w fotelik podwyższający dla starszych dzieci. Foteliki samochodowe przeznaczone są dla niemowląt i małych dzieci, dzięki czemu działają inaczej niż inne rodzaje fotelików dla starszych dzieci.

Przekształcenie Twojego pierwszego fotelika samochodowego w podwyższenie powinno zająć mniej niż 15 minut, jeśli masz pod ręką odpowiednie narzędzia – które powinny znajdować się w skrzynce narzędziowej każdego dobrego rodzica.

Jak zamienić pierwszy fotelik bezpieczeństwa na fotelik podwyższający?

Kroki konwersji bezpieczeństwa pierwszego fotelika samochodowego na fotelik podwyższający

Krok 1. Podczas przebudowy fotelika samochodowego na podwyższenie najpierw należy zdjąć pasy uprzęży.

Krok 2. Użyj nożyczek lub po prostu je oderwij, pamiętając o pozostawieniu przynajmniej jednego cala paska przymocowanego, aby nie przeszkadzał podczas zakładania i zabezpieczania nowego pasa startowego.

Krok 3. Gdy wszystkie stare paski uprzęży zostaną usunięte, przymocuj nowy booster z wysokim oparciem lub bez pleców nad miejscem, w którym usunięto te nieznośne paski.

Krok 4. Upewnij się, że nie ma luzu między siedzeniami, które były wcześniej używane w tym foteliku samochodowym, ponieważ jeśli jest więcej miejsca, istnieje duże prawdopodobieństwo, że coś złego stanie się Tobie lub innej osobie uczestniczącej w wypadku!

Jak zmienić najpierw bezpieczny fotelik samochodowy na przodem do kierunku jazdy?

Po pierwsze, musisz upewnić się, że Twoje dziecko spełnia wymagania producenta dotyczące wagi i wzrostu, aby chodzić przodem do kierunku jazdy.

Następnie zdejmij paski uprzęży (do poluzowania niektórych z nich może być potrzebny śrubokręt lub klucz) i zdejmij wszelkie osłony z tkaniny, które skrywają przyciski.

Ułóż wszystkie te elementy w kolejności na czystej powierzchni, aby można je było łatwo znaleźć, gdy ponownie złożysz wszystko razem, gdy nadejdzie czas przełączania trybów.

Następnie zapnij pasy.

Krok pierwszy: Określ typ pasa bezpieczeństwa w foteliku samochodowym

W zależności od posiadanego modelu fotelika Safety First, może on korzystać z systemu zatrzaskowego lub tradycyjnego prowadzenia pasów przez szczeliny na dole po każdej stronie fotelika dziecięcego.

Jeśli niedawno kupiłeś jedno z tych krzeseł, powinna być do niego dołączona informacja o cechach konkretnego modelu w zakresie opcji instalacji.

Krok drugi: znajdź najlepsze miejsce do zapięcia pasa bezpieczeństwa dziecka z każdej strony fotelika samochodowego

Po ustaleniu sposobu montażu fotelika nadszedł czas, aby dowiedzieć się, gdzie ponownie go zapiąć, aby upewnić się, że podczas jazdy po mieście nic złego się nie stanie.

Celem jest nie tylko zapobieganie obrażeniom, ale także unikanie problemów z dopasowaniem do innych pasażerów, którzy mogą zajmować miejsca w pobliżu Twojego.

Krok trzeci: wyjmij pas bezpieczeństwa z obecnego gniazda i przekieruj go w lepsze miejsce na foteliku samochodowym.

W niektórych przypadkach może być konieczne całkowite wyjęcie jednego z gniazd, aby proces instalacji samochodowego pasa bezpieczeństwa Safety First był kontynuowany bez przerw spowodowanych nieprawidłowym dopasowaniem pasów lub zagrożeniami bezpieczeństwa, takimi jak siedzenia, które po prawidłowym zainstalowaniu poruszają się o więcej niż cal .

Jeśli jednak nie jest to konieczne, po prostu otwórz obszar mocowania pasa dziecka za pomocą zwykłego zestawu nożyczek domowych i przełóż te paski, aby dobrze przylegały do ​​nowego miejsca, nie wbijając się w skórę ani nie powodując innych problemów, które mogą wystąpić podczas jazdy po mieście.

Krok czwarty: załóż ponownie pas bezpieczeństwa dziecka po prawidłowym zapięciu pasów na fotelikach samochodowych

Po zmianie trasy pasów dziecka nadszedł czas, aby ponownie zainstalować je we właściwych miejscach. Po prostu zapnij wszystkie paski na miejscu i upewnij się, że pozostają mocno zablokowane po ponownym starcie podczas normalnej podróży po mieście lub takiej, w której będzie więcej ruchu, na przykład podczas jazdy po wyboistych drogach.

Jeśli wszystko pasuje prawidłowo, obróć krzesło pionowo, aby ten nowy wzór stał się drugą naturą, zanim odwrócisz się z powrotem do dziecka, pozwalając mu doświadczyć nowego poziomu bezpieczeństwa i ochrony.

Jak usunąć fotelik samochodowy z podstawy?

Jeśli posiadasz fotelik samochodowy zapewniający bezpieczeństwo, ważne jest, aby wiedzieć, jak zdjąć bazę z pojazdu. Kroki są opisane poniżej:

Najpierw podnieś uchwyt znajdujący się z przodu nosidełka/siedzenia.

Następnie odłącz oba zatrzaski boczne, ściskając je i pociągając do tyłu.

Na koniec odłącz pasek zagłówka (lub pasy w zależności od modelu siedziska), wsuwając go i wyciągając pod kątem.

A teraz możesz łatwo podciągnąć się i odjechać, aby zdjąć bazę.

Jak ponownie nawlec fotelik samochodowy Baby Trend?

Możesz ponownie nawlec fotelik samochodowy Baby Trend, wykonując następujące czynności:

Wyjmij uprząż z skorupy.

Ponownie połącz paski ze sobą i zaciśnij je, upewniając się, że nie są zbyt luźne ani zbyt ciasne dla dziecka.

Odwróć metalowy element na górze obu łączników paska na ramię w dół od siebie, tak aby były skierowane do siebie z otwartymi pętlami.

Następnie wyrównaj jedną pętlę nad drugą, nie łącząc ich ze sobą w tym momencie.

Upewnij się, że wszystkie sprzączki są skierowane do przodu, a także upewnij się, że wszystkie plastikowe elementy, takie jak klips na klatkę piersiową i języki sprzączek / obszary sprzączek, są odpowiednio wyrównane przed przejściem do kroku trzeciego, który będzie ciągnął te dwie pętle, aż wszystko inne zostanie przeciągnięte .