Jak zainstalować siedzisko podwyższające?

Jak zamontować fotelik podwyższający? Foteliki podwyższające są używane dla dzieci, które wyrosły ze swoich fotelików montowanych przodem do kierunku jazdy, ale są zbyt małe, aby zmieścić zwykły pas bezpieczeństwa.

Poradnik zawiera instrukcje krok po kroku, jak prawidłowo zainstalować fotelik podwyższający w Twoim pojeździe wraz ze zdjęciami.

Jak zainstalować siedzisko podwyższające?

Kroki instalacji podwyższenia

Krok 1 – Upewnij się, że masz prawidłowo zainstalowany fotelik samochodowy.

Krok 2 — Zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu, aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji wzmacniacza z istniejącym fotelikiem samochodowym i systemem zatrzaskowym, jeśli jest dostępny.

Krok 3 — W przypadku korzystania z klipsa lub prowadnicy do ustawiania pasa: Przełóż biodrową część pasa bezpieczeństwa pojazdu przez otwór w tylnej podkładce urządzenia podwyższającego; następnie zapiąć go na miejsce wokół dziecka, nie dokręcając go zbyt mocno (nie powinno być możliwe uszczypnięcie żadnego luzu między dwoma palcami).

Jeśli nie jest używany pozycjoner pasa: Poprowadź każdą część barkową górnych pasów biodrowych/ramionowych pojazdu za jedną stroną poduszki tylnej i pociągnij je ponownie do przodu, a następnie ciasno zapnij obie części razem na środku barku.

Krok 4 – Umieść podstawkę na foteliku dziecka, przodem do kierunku jazdy, a następnie dopasuj poduszkę tylną tak, aby przylegała do klatki piersiowej i ramion dziecka, naciskając oba końce poduszki w dół.

Krok 5 – Upewnij się, że żadna część paska na ramię nie znajduje się pod jego ramieniem lub za plecami, nawet jeśli pochyla się lekko do przodu, aby czuć się bardziej komfortowo.

W jakim foteliku powinno być sześciomiesięczne dziecko?

Wytyczne dotyczące fotelików samochodowych dla niemowląt

Istnieje wiele różnych opinii na temat najlepszego fotelika samochodowego. Oto kilka rzeczy, które rodzice powinni rozważyć, aby wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka.

Po pierwsze, upewnij się, że masz odpowiednie wymagania dotyczące wagi i wzrostu dla niemowlęcia lub fotelika samochodowego w kabriolecie. Potrzebny będzie typ niemowlęcia, jeśli jego głowa nie jest podparta przez siedzenie pojazdu przez cały czas użytkowania, ponieważ nie może jeszcze utrzymać głowy.

Fotele rozkładane mogą zmieniać się od tyłu do przodem do kierunku jazdy, gdy dzieci wyrosną ze swojej pierwotnej pozycji jako niemowlęta. Przód tego typu musi być zawsze skierowany w stronę tyłu pojazdu, więc przed podjęciem decyzji, w którą stronę powinny być skierowane, sprawdź w instrukcji obsługi.

W jakim foteliku powinno być sześciomiesięczne dziecko?

Jeśli dziecko przekracza wymagania dotyczące wzrostu i wagi swojego fotelika, powinno być w podwyższeniu z wysokim oparciem z pięciopunktową uprzężą, aż osiągnie górne limity dla tego typu.

Jeśli nie ważą co najmniej 40 funtów, zamień je na wzmacniacz do pozycjonowania pasa, który jest używany w wieku od czterech do ośmiu lat lub więcej, w zależności od przepisów stanowych. Następnie w razie potrzeby możesz użyć pasa bezpieczeństwa dla dorosłych, ale nigdy nie zakładaj go za czyjeś plecy, ponieważ wiąże się to z ryzykiem!

– To zależy od tego, jakie opcje fotelika samochodowego są obecnie dostępne. – Następnym krokiem byłoby przejście do boostera z wysokim oparciem po osiągnięciu określonych wysokości/wag w poprzednim.

– Następnie przejdź do wzmacniacza pozycjonowania pasa, który jest używany w wieku od czterech do ośmiu lat lub więcej, w zależności od przepisów stanowych.

– Wreszcie, w razie potrzeby możesz użyć pasa bezpieczeństwa dla dorosłych, ale nigdy nie zakładaj go za plecy, ponieważ wiąże się to z ryzykiem!

Kiedy możesz pobiegać z dzieckiem w foteliku samochodowym?

Nie ma określonych ram czasowych, w których można biegać z dzieckiem w foteliku samochodowym. Niektórzy rodzice mogą uważać, że ich dzieci są gotowe do biegania już w wieku czterech miesięcy.

Jednak inni uważają, że najlepiej poczekać, aż dziecko skończy sześć lub siedem miesięcy, zanim zabierze je na spacer/bieganie. Nie należy naciskać zbyt mocno na dziecko i dbać o to, by było mu wygodnie przez cały czas.

W jakim foteliku powinno być sześciomiesięczne dziecko?

Sześciomiesięczne dziecko powinno siedzieć w foteliku tyłem do kierunku jazdy. Ten rodzaj fotelika jest zwykle mniejszy i tańszy niż foteliki rozkładane lub foteliki przodem do kierunku jazdy, co czyni go dobrym wyborem dla rodzin, które muszą kupić kilka fotelików w miarę wzrostu dziecka.

Amerykańska Akademia Pediatryczna (AAP) zaleca, aby dzieci pozostawały tyłem do kierunku jazdy do ukończenia co najmniej dwóch lat lub osiągnięcia maksymalnego limitu wzrostu/wagi dozwolonego przez producenta danego fotelika samochodowego.

Rodzice mogą dowiedzieć się, jak długo Twoje dziecko może bezpiecznie jeździć tyłem do kierunku jazdy na swoim obecnym siedzeniu, zanim osiągnie limit wagi.

Należy zauważyć, że niektórzy rodzice decydują się nie odwracać dziecka, ponieważ wierzą, że zmiana spowoduje dyskomfort; jednak kręgosłup dziecka jest bardziej podatny na uszkodzenia podczas jazdy przodem do kierunku jazdy.

Jak długo dzieci pozostają tyłem do kierunku jazdy?

Niemowlęta powinny leżeć tyłem do kierunku jazdy, dopóki nie ważą co najmniej 40 funtów i osiągną wiek powyżej dwóch lat.

Kiedy dziecko może siedzieć w foteliku dłużej niż 2 godziny?

Niemowlę nie powinno siedzieć w foteliku dłużej niż dwie godziny. Wiele dzieci będzie spać całą drogę do domu po wycieczce, ale mogą stać się niekomfortowe, jeśli spróbujesz jeździć zbyt długo z przypiętymi pasami do siedzeń.

Jeśli nadszedł czas, aby nakarmić dziecko lub zmienić pieluszkę, a dziecko musi nie zasnąć podczas karmienia, zatrzymaj się, aby nie zdarzyło się to podczas jazdy. Jeśli jesteś wystarczająco blisko domu, rozważ wyjście z samochodu i spacer przed wznowieniem podróży.

Zapewni to wszystkim bezpieczeństwo na drodze, ponieważ zapewni każdemu trochę świeżego powietrza, a także pozwoli każdemu, kto spał, ponownie zasnąć, dopóki nie wrócisz do domu.

Podczas długich przejażdżek samochodem upewnij się, że zjesz coś zdrowego i wypij dużo wody przed wyruszeniem w drogę, ponieważ nie wiadomo, ile czasu zajmie dotarcie do celu ani jakie korki można napotkać po drodze. Nie chcesz mieć pustego żołądka podczas próby skupienia się na jeździe w stresującej sytuacji!