Jak zainstalować siedzisko Graco Booster?

Jak zainstalować fotelik podwyższający Graco? Fotelik podwyższający to świetny sposób na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Istnieje kilka różnych rodzajów dopalaczy, więc określenie, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, może być trudne.

Oto jak zainstalować fotelik podwyższający Graco:

Jak zainstalować siedzisko Graco Booster?

Krok 1 – Zdejmij podłokietnik, naciskając z obu stron, a następnie podnosząc – Przełóż pas przez metalowe pętle w dolnej części zagłówka

Krok 2 – Przytrzymaj klamrę palcami i wsuń pasek do otworu między częścią biodrową a tylną częścią fotelika, aż będzie słychać kliknięcie

Krok 3 – Mocno dociśnij fotelik, jednocześnie pociągając za pokrętło regulacji szelek barkowych, aż będzie wystarczająco ciasny dla bezpieczeństwa dziecka, ale nie zbyt ciasny, aby spowodować dyskomfort lub obrażenia – W razie potrzeby ponownie załóż ramiona, które zostały wcześniej zdjęte

Krok 4 – Upewnij się, że pas bezpieczeństwa jest zablokowany na swoim miejscu.

Kiedy dziecko może chodzić w wózku do biegania z fotelikiem samochodowym

Kiedy używasz fotelika samochodowego z wózkiem, Twoje dziecko musi mieć mniej niż 22 funty i mniej niż 32 cale wzrostu. Jeśli Twoje dziecko jest starsze lub większe, nadal może istnieć sposób na jazdę w foteliku samochodowym, gdy jest przymocowany do ramy wózka do biegania (na przykład, jeśli waży ponad 25 funtów, ale jest krótszy niż 32 cale).

W takich przypadkach muszą mieć odpowiednie podparcie głowy, a także podparcie nóg od spodu nosidełka do miejsca, w którym stykają się stopy, aby nie pochylały się do przodu, co mogłoby prowadzić do obrażeń.

Ważący ponad 25 funtów, ale poniżej 32 cali wzrostu:

W takim przypadku niektóre dzieci mogą siedzieć bardziej wyprostowane na pochyleniu, ponieważ utrzymuje je grawitacja, ale pochylenie nigdy nie powinno przekraczać 45 stopni.

W przypadku niemowląt, które mogą samodzielnie siedzieć (zwykle około sześciu miesięcy), konieczne może być zapięcie ich w fotelik samochodowy dla niemowląt montowany przodem do kierunku jazdy, który będzie przymocowany do ramy wózka za pomocą adaptera, takiego jak ten:

Podparcie głowy jest również bardzo ważne w przypadku tego typu siedzisk, ponieważ nie ma innego miejsca, w którym można by je skierować poza głowę lub szyję dziecka.

Nawet jeśli zdecydujesz się nie używać żadnego rodzaju nosidła i zamiast tego zainstalować tylko uprząż z gołymi kośćmi „bez nawlekania”, upewnij się, że cokolwiek wybierzesz, ma odpowiednią wyściółkę, aby nie spowodować obrażeń od punktów nacisku.

Nie mogę też wystarczająco podkreślić, jak ważne jest prawidłowe ułożenie głowy dziecka za pomocą odpowiedniego wyściełania lub uprzęży fotelika samochodowego, co zrobiłem przy tej instalacji.

Niektóre rzeczy, które możesz zrobić, aby te siedzenia były wygodniejsze, to:

Dodanie ręcznika na górę ramiączek pomaga na dwa sposoby – jeden polega na tym, że nie wbijają się one w szyję i nie tworzą punktów nacisku, ale po drugie, mając coś między nim a paskami, był w stanie zamiast tego rozluźnić mięśnie o ciągłym utrzymywaniu się przy moim ciele, kiedy spacerowaliśmy po mieście.

To znacznie ułatwiło nam wycieczki, ponieważ wszystko, co musiałem zrobić, to przenosić go tam iz powrotem bez żadnego zamieszania!

Cudownym efektem ubocznym używania ręczników jako poduszek na moich „siedzeniach” było to, że kiedy dotarłem do parku, nikt nie miał problemu ze znalezieniem mnie.

Kiedy siadałem na ławce z moją córeczką przypiętą pod poduszką z ręcznika, ludzie podchodzili i przywitali się lub skomentowali, jaka jest urocza bez pokryć. Od razu wiedzieli, że nie jest tylko kolejnym anonimowym dzieckiem, nad którym kręcą ich przyjaciele.

Jak zdjąć oparcie fotelika Baby Trend

– Fotelik Baby Trend ma zdejmowane oparcie, gdy dziecko jest gotowe do siedzenia na krześle dla dorosłych. Umożliwia również przymocowanie tego fotelika samochodowego tylko za pomocą pasa biodrowego pojazdu.

– Aby zdjąć plecy, naciśnij wypustki na obu końcach pochylni i unieś. Górny koniec zsunie się jako pierwszy; następnie pociągnij dolny koniec, aż wyskoczy z pozycji zablokowanej.

Ostrożnie odłóż na bok, aż skończysz używać fotelika samochodowego jako podwyższenia lub odchylanego fotelika samochodowego dla niemowląt skierowanego tyłem do kierunku jazdy (z zagłówkiem).

Zamocuj ponownie, wkładając jedną stronę do szczeliny i mocno dociskając drugą stronę do plastikowych prętów, zanim zatrzaśniesz drugi koniec z powrotem na blokadach słupka. W razie potrzeby użyj dźwigni regulacji pochylenia fotelika samochodowego, aby obniżyć zagłówek do rozmiaru dziecka.

– Ten podwyższający fotelik samochodowy z regulacją wysokości za pomocą przednich lub tylnych siedzeń pojazdu, możesz łatwo zainstalować ten fotelik samochodowy dla niemowląt montowany tyłem do kierunku jazdy bez podstawy, używając swojego składanego fotelika samochodowego zamiast jako przodem do kierunku jazdy dla malucha w uprzęży booster dla starszych dzieci i młodzieży do 110 funtów (50 kg).

– Umieść dolną połowę języka sprzączki w odpowiednim otworze na pasie biodrowym Tryb automatycznej blokady jest używany, gdy nie ma już żadnych ruchomych części, które nie są w stanie docisnąć z każdej strony paska, dzięki czemu automatycznie blokuje się na pozycja. Naciśnij przycisk na górnej części języka klamry, aby zwolnić zaczep zatrzasku.

– Zabezpiecz pas bezpieczeństwa, przeciągając go przez otwór na pas biodrowy w foteliku samochodowym zwróconym tyłem do kierunku jazdy.

– Zaczep hak zatrzaskowy po obu stronach języka górnej klamry w pozycji zablokowanej lub umieść dziecko w nosidełku, aby utrzymać tryb blokady, jeśli jest na wyposażeniu. Po prawidłowym zabezpieczeniu, przy mocnym pociągnięciu na końcu pasa naramiennego nie powinno być więcej niż 51 mm ruchu, a obie strony paska tylnego siedzenia są widoczne wewnątrz zwijacza.

Języki sprzączek muszą leżeć płasko, bez skręceń, aby zapewnić prawidłowe działanie, a także wystarczająco blisko, aby stykać się ze sobą po zapięciu razem, bez dodatkowej przestrzeni między nimi, która mogłaby spowodować potencjalne obrażenia podczas wypadku lub nagłego zatrzymania.

– Wyreguluj wysokość zagłówka tak, aby ramiona ledwo osłaniały najwyższe szczeliny barkowe.

– Gdy dzieci zbliżają się do 40 funtów, powinny siedzieć w foteliku przodem do kierunku jazdy z paskiem uprzęży umieszczonym na ramionach lub nad nimi.