Jak zainstalować fotelik z wysokim oparciem?

Jeśli szukasz sposobu na zamontowanie fotelika z wysokim oparciem, ten artykuł jest dla Ciebie.

Istnieje wiele rodzajów fotelików podwyższających, które można zastosować w samochodzie, ale dzisiaj skupimy się na tym, jak zamontować fotelik podwyższający z wysokim oparciem. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci były bezpieczne podczas podróży samochodem, a właśnie to służy fotelikowi podwyższającemu.

Jak zainstalować fotelik z wysokim oparciem?

Jak zainstalować fotelik z wysokim oparciem?

Oto kroki, które należy wykonać, gdy chcesz zainstalować fotelik podwyższający z wysokim oparciem

Krok 1. Aby zainstalować fotelik podwyższający z wysokim oparciem, najpierw umieść samochodowy pas biodrowy wokół dziecka i na jego udach.

Krok 2. Wybierz pozycję siedzącą, w której górna część pasa barkowego znajduje się między szyją a ramieniem Twojego dziecka, gdy siedzi prosto na siedzeniu z obiema stopami na podłodze. Używaj wyłącznie fotelików samochodowych montowanych przodem do kierunku jazdy dla dzieci ważących mniej niż 40 funtów (18 kg) lub młodszych niż osiem lat, niezależnie od wzrostu lub wagi.

Krok 3. Ważne jest, aby używać tego rodzaju urządzenia przytrzymującego do ukończenia 12 roku życia, ponieważ ponad połowa wszystkich wypadków powodujących poważne obrażenia ma miejsce w tym okresie. Możesz usłyszeć pewne obawy związane z używaniem go do dwunastego roku życia, ponieważ istnieje zwiększone ryzyko wyrzucenia w wypadku, gdy pas bezpieczeństwa jest założony na ramię dziecka.

Jednak ryzyko to można radykalnie zmniejszyć, stosując model z wysokim oparciem, taki jak Evenflo Maestro Boosters.

Jeśli Twój pojazd nie ma dolnych zaczepów i górnych punktów mocowania, do instalacji może być konieczne użycie LATCH zamiast samochodowego systemu pasów. Najłatwiej to zrobić, instalując jednocześnie oba typy połączeń.

Krok 4. Teraz, gdy już wiesz, jak zainstalować podwyższenie z wysokim oparciem, usiądź prosto w foteliku z obiema stopami na podłodze i wybierz inną pozycję siedzącą, w której górna część pasa barkowego będzie znajdować się między szyją a ramieniem dziecka podczas siedzenia Prosto.

Jak zabezpieczyć fotelik z wysokim oparciem?

Aby zabezpieczyć siedzisko podwyższające z wysokim oparciem, należy użyć pasa biodrowego i barkowego. Powinieneś zaczepić pas biodrowy pojazdu w odpowiednim gnieździe uprzęży dziecka (jak opisano w naszym poprzednim poście), a następnie zapiąć pas barkowy na jego klatce piersiowej (tak jak u osoby dorosłej). Upewnij się, że nie jest skręcony ani uszczypnięty, gdy siadają na nim z powrotem.

Czy zakotwiczasz wzmacniacz z wysokim oparciem?

Jeśli masz wzmacniacz z wysokim oparciem, upewnij się, że jest on odpowiednio zakotwiczony. Najbezpieczniej jest z pasem bezpieczeństwa i systemem zatrzasków w Twoim samochodzie, o ile dopasowanie jest odpowiednie dla Twojego dziecka.

Jeśli ta metoda mocowania nie działa, ponieważ nie ma wystarczającej ilości miejsca między tyłem podstawki a miejscem jej podłączenia w pojeździe, spróbuj zakotwiczyć ją bezpośrednio w niższych pozycjach siedzących, które pozwalają na umieszczenie ich za przednimi siedzeniami.

Oznacza to umieszczenie dolnych zaczepów LATCH z fotelików dla niemowląt zwróconych tyłem do kierunku jazdy, przez te same, tak aby utrzymały uprząż dla dzieci przodem do kierunku jazdy.

Jak zainstalować wzmacniacz z wysokim oparciem bez zatrzasku?

Instalując wzmacniacz z wysokim oparciem bez zatrzasku, wykonaj następujące czynności:

Otwórz tylne drzwi pojazdu i zdejmij zagłówek. Jeśli go nie ma, pomiń ten krok.

Przełóż dolny lub górny pas przez oba otwory w podstawie fotelika z wysokim oparciem. Górna szczelina powinna znajdować się za ramionami dziecka, a dolna na biodrach.

Zatrzaśnij klamry na swoim miejscu, aby zapobiec ich ześlizgiwaniu się między wyściółką siedzenia a skorupą, gdy są używane jako pasy barkowe/biodrowe zamiast zaczepów zatrzaskowych.

Przed zamknięciem drzwi samochodu na taśmie zwisającej poza otworem fotelika upewnij się, że cały luz został wyjęty spod dziecka (lub podwiń go starannie w kierunku tylnej części fotelika).

Czy wzmacniacze z wysokim oparciem są bezpieczniejsze niż bez pleców?

Krzesełko z wysokim oparciem jest bezpieczniejsze, ponieważ nie pozostawia szczeliny między dzieckiem a fotelikiem. Luka tworzy otwór, który zwiększa ryzyko wyrzucenia z pojazdu w przypadku kolizji lub nagłego zatrzymania. System pasów skierowanych do przodu zapewnia dziecku bezpieczeństwo, ale tylko do 65 funtów.

Czy Graco Highback Booster ma zatrzask?

Nie, Graco Highback Booster nie ma zatrzasku. Łatwo jest przymocować pas bezpieczeństwa samochodu do tego fotelika podwyższającego, aby zapewnić przytulną i bezpieczną jazdę. Dodatkowo posiada nakładki sterujące, które pomogą bezpiecznie zamocować podstawkę dla dziecka.

Nie znajdziesz też żadnych luźnych krawędzi ani ostrych narożników – po prostu duże podłokietniki z większą wyściółką niż większość innych modeli, jeśli Twój maluch potrzebuje dodatkowego komfortu. Zagłówek zapewnia doskonałą pozycję podczas podróży, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne, gdy przez cały czas siedzi nieruchomo w swoim nosidełku.

Jaka jest różnica między Graco Affix a Turbobooster Lx?

Afiks Graco to fotelik, którego można używać z pasem biodrowym i barkowym w samochodzie. Dziecko korzysta ze standardowego pasa bezpieczeństwa dla dorosłych, który nie wymaga żadnych specjalnych instalacji ani modyfikacji pojazdu. Zawiera również łatwy w użyciu system zatrzasków, ułatwiający podłączenie do pojazdów, które nie mają jeszcze systemów zatrzasków.

TurboBooster LX zapewnia lepszą ochronę podczas testów zderzeniowych niż foteliki podwyższające bez oparcia, ponieważ prawidłowo ustawia dzieci samodzielnie, gdy siedzą w tym foteliku podwyższającym z wysokim oparciem.

Ten potężny roztocz ma dwie warstwy ochrony przed uderzeniami bocznymi oraz pochłaniające energię piankowe skrzydełka na głowę. Pięciopunktowa uprząż zapewnia dzieciom bezpieczeństwo, dopóki nie będą gotowe do podróży tylko ze zwykłym pasem bezpieczeństwa (biodrowym / barkowym).