Jak zainstalować fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy?

Jak zamontować fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy? Jest to częste pytanie, które nowi rodzice zadają, kiedy kupują fotelik samochodowy. Jednak czytając ten artykuł, Twoje pytanie zostanie rozwiązane.

Kroki instalacji fotelika samochodowego tyłem do kierunku jazdy

Krok 1 – Nie jest to trudne i nie wymaga żadnych narzędzi.

Jak zainstalować fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy?

Krok 2 – Należy mieć świadomość, że na rynku dostępne są różne rodzaje fotelików samochodowych montowanych tyłem do kierunku jazdy, dlatego uważnie przeczytaj, jak zainstalować każdy z nich.

– Jeśli posiadasz nowy fotelik samochodowy, sprawdź, czy Twój model pasuje do Twojego obecnego pojazdu lub czy potrzebujesz w tym celu przejściówki. – Upewnij się również, że obie strony klamry mogą bez problemu przejść przez szczeliny.

Czy mogę umieścić mojego 5-latka w foteliku podwyższającym?

Foteliki podwyższające są przeznaczone dla dzieci, które nadal wymagają dodatkowej ochrony fotelika samochodowego, ale wyrosły już ze standardowego fotelika dziecięcego.

Foteliki podwyższające mogą być używane przez dzieci w wieku czterech lat i starsze lub te o wadze co najmniej 40 funtów (18 kg). Chociaż foteliki podwyższające nie zapewniają takiej ochrony, jak pasy bezpieczeństwa Twojego dziecka, gdy dziecko jest wystarczająco duże, aby go prawidłowo używać, zapewniają dodatkowy margines bezpieczeństwa w przypadku zderzenia czołowego.

Jeśli nie możesz już zmieścić trzech pasażerów na tylnym siedzeniu, ponieważ jeden urósł zbyt duży dla swojego fotelika przodem do kierunku jazdy, ale nie jest jeszcze wystarczająco wysoki, aby bezpiecznie założyć zwykły pas na ramię/biodrę, to nadszedł czas, aby umieścić go w foteliku samochodowym. booster bez pasa biodrowego lub pasa biodrowego, z którego może korzystać bez opadania.

Fotelik podwyższający a pas bezpieczeństwa pojazdu: kiedy Twoje dziecko jest gotowe na podwyższenie?

Wiek, w którym Twoje dziecko jest gotowe do przejścia prosto z fotelika przodem do kierunku jazdy na pasy bezpieczeństwa pojazdu, zależy od kilku czynników, w tym jego wzrostu i wagi.

Ogólnie rzecz biorąc, większość dzieci będzie w stanie bezpiecznie przejść z siedzeń przodem do kierunku jazdy bezpośrednio do używania zwykłych pasów bezpieczeństwa dla dorosłych na tylnym siedzeniu, gdy osiągną wiek co najmniej czterech lat i ważą co najmniej 40 funtów (18 kg).

Jeśli nie możesz już zmieścić trzech pasażerów, ponieważ jeden urósł za duży na swoje miejsce, ale nie jest jeszcze w stanie prawidłowo założyć kombinowanego pasa barkowo-biodrowego dla dorosłych, to czas umieścić go w foteliku podwyższającym.

Jak założyć pas bezpieczeństwa na podstawkę?

Fotelik podwyższający to urządzenie zabezpieczające w samochodzie, które podnosi dzieci, aby pasy bezpieczeństwa dla dorosłych były prawidłowo dopasowane. Foteliki podwyższające również rozkładają siły zderzenia równomiernie na ciało dziecka i zapobiegają zranieniu dziecka przez poduszkę powietrzną. Są ważne dla bezpieczeństwa dzieci w samochodach!

Jak działa fotelik dla dziecka?

Fotelik dla dziecka to produkt bezpieczeństwa w samochodzie, który pomaga podnieść i podtrzymać malucha, aby mógł widzieć ponad konsolą środkową pojazdu. Dobry sposób na przemyślenie tego jako rodzica:

Skąd mam wiedzieć, czy moje dziecko tego potrzebuje? Kiedy wybieramy się w długie podróże, nasze dzieci mają tendencję do zasypiania w fotelikach samochodowych lub nosidełkach ustawionych tyłem do kierunku jazdy, ponieważ są wygodne (i zwykle niewiele się wokół nich dzieje).

W końcu dzieje się tak, że gdy nasze maluchy budzą się ze snu, nie mają pojęcia, gdzie są – całe ich otoczenie wygląda inaczej!

Może trochę potrwać, zanim zorientują się, że wszystko wygląda dziwnie za oknem. Więc lepiej być bezpiecznym niż żałować, jeśli chodzi o ich bezpieczeństwo!

Czy mogę umieścić podwyższenie na środku?

Niektórzy zastanawiają się, czy mogą użyć fotelika podwyższającego na środku dwóch fotelików samochodowych. Odpowiedź brzmi tak, absolutnie możesz! Jeśli dla Twojej rodziny ma sens posiadanie trzech fotelików samochodowych w poprzek zamiast jednego lub dwóch, to zrób to. Pamiętaj tylko, że każde dziecko potrzebuje szelek, ponieważ między nimi nie będzie pustej klamry.

Chcesz również upewnić się, że każdy środkowy pas bezpieczeństwa dobrze pasuje do tej decyzji, ponieważ używasz tego samego paska na ramię na dwoje dzieci obok ciebie, co może powodować problemy bez prawidłowego montażu.

Można zapytać, czy ktoś inny próbował mieć troje dzieci! Niektórzy rodzice mogą już wiedzieć, jakie inne względy wiążą się z umieszczeniem fotelika na środku i na co zwracać uwagę.

Jak siedzisko podwyższające mocuje się do samochodu?

Fotelik podwyższający można przymocować do samochodu w następujący sposób:

Najczęstszym sposobem jest pas biodrowy i barkowy, który przechodzi przez talię i obszar klatki piersiowej użytkownika; mocuje się również w górnej części jednego końca w celu podparcia górnej części ciała, podczas gdy dolna część pozostaje luźna wokół nóg.

Inne typy wykorzystują pasy mocowane bezpośrednio do siedzeń pojazdu lub za pomocą kotew przymocowanych do samej podłogi, a także wbudowane systemy trybów, które umożliwiają regulację wysokości bez konieczności przemieszczania się z miejsca fotelika dziecięcego.

Wiele modeli zostało zaprojektowanych tak, aby nie zajmowały dużo miejsca, gdy nie są używane! Najbezpieczniejszym typem będą te, w których sprzączki znajdują się dokładnie między pozycjami pasażera z przodu, ponieważ zapewniają one optymalną ochronę w przypadku uderzenia od tyłu.