Jak zainstalować fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy z pasem bezpieczeństwa?

W tym poradniku dowiesz się, jak zamontować fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy z pasem bezpieczeństwa. Kroki są łatwe i proste.

Metody instalowania fotelika samochodowego tyłem do kierunku jazdy z pasem bezpieczeństwa

#1 – Korzystanie z systemu zatrzaskowego. Upewnij się, że używasz dolnych kotew dostarczonych wraz z fotelikiem samochodowym, a także upewnij się, że są mocno zamocowane przed przejściem do kroku drugiego.

Jak zainstalować fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy z pasem bezpieczeństwa?

#2 – Instalacja pasa biodrowego, która dla uproszczenia wykorzystuje tylko jedną kotwicę.

Aby to zrobić, poluzujesz klamrę pasa biodrowego/ramionowego, który jest przymocowany do środka tylnego siedzenia lub w dolnej części ramy tylnych drzwi, gdzie styka się z deską podłogową, a następnie wyciągnij nadmiar luzu, aby było wystarczająco dużo miejsca dla dziecka głowa dziewczyny między siedzeniami, gdy dorośnie, ale nie jest zbyt ciasna, przewleczona przez metalowe pętle po obu stronach najbliżej drzwi pojazdu, aż oba końce ponownie spotkają się z klaśnięciem.

Czy moje roczne dziecko może siedzieć w foteliku samochodowym przodem do kierunku jazdy?

Twoje dziecko powinno pozostać tyłem do kierunku jazdy do co najmniej drugiego roku życia lub przekroczyć limity wzrostu i wagi swojego fotelika samochodowego.

Twój pediatra doradzi Ci, czy Twoje jednoroczne dziecko może bezpiecznie jeździć w foteliku samochodowym przodem do kierunku jazdy. Ogólnie rzecz biorąc, dzieci, które nie są jeszcze rozwojowe gotowe do siedzenia bez podparcia, nie mogą być stawiane przodem do kierunku jazdy, ponieważ jest to niebezpieczne dla ich ciała i mózgu, aby doświadczać tak wysokich sił przeciążenia podczas nagłych zatrzymań lub wypadków.

Niektóre dzieci mogą również potrzebować więcej czasu, ponieważ nie potrafią wystarczająco dobrze kontrolować ruchów głowy, aby nie przewracała się niebezpiecznie podczas pokonywania wybojów i skręcania. Fotele przodem do kierunku jazdy zapewniają znacznie lepszą ochronę niż starsze modele kabrioletów, rozkładając siłę uderzenia na najsilniejsze części ciała.

Rodzice mogą również rozważyć użycie rozkładanego fotelika z bardzo małymi dziećmi, jeśli mają problemy z wytrzymałością szyi, ponieważ paski szelek muszą być podnoszone do pozycji za każdym razem, gdy przełączasz się między trybem jazdy tyłem do kierunku jazdy i przodem do kierunku jazdy, co może wymagać trochę praktyki dla małych dzieci o ograniczonej sprawności ruchowej.

Prawdopodobnie docenią tę funkcję bardziej, gdy dorosną, ponieważ oznacza to dla nich mniej pracy podczas codziennego zakładania pasów bezpieczeństwa!

Niektórzy rodzice uważają, że zakup niedrogiego nosidełka lub urządzenia do noszenia dzieci jest znacznie łatwiejszy niż dźwiganie ciężkiego fotelika samochodowego z kabrioletem, dopóki ich dziecko nie przekroczy limitu wagi swojego modelu niemowlęcia. Jeśli zdecydujesz się na zakup kolejnego większego modelu przed końcem, upewnij się, że Twój maluch ma wystarczającą siłę szyi i kontroli głowy, aby utrzymać go samodzielnie.

Kluczem jest to, aby Twoje dziecko nie miało mniej niż jeden rok, nie spełniało wymagań dotyczących wzrostu lub wagi fotelika przodem do kierunku jazdy i było w stanie siedzieć bez podparcia, aby korzystać z tego typu produktu. Porozmawiaj ze swoim pediatrą, jeśli masz pytania dotyczące korzystania z modelu przodem do kierunku jazdy przed ukończeniem drugiego roku życia, ponieważ każde dziecko rozwija się we własnym tempie!

Ile powinno ważyć dziecko, aby zmierzyć się z nim w 2021 roku?

Oczekuje się, że do 2021 r. dzieci będą ważyły ​​znacznie więcej niż w 2011 r. Kobiety z BMI 25-29, które podczas wypadku będą zwrócone przodem do fotelika samochodowego, powinny ważyć co najmniej 11 funtów.

Kobiety z nadwagą będą potrzebowały, aby ich dziecko było jeszcze cięższe, więc rodzice mogą chcieć wziąć to pod uwagę przy planowaniu wagi ich dzieci do 2021 roku.

Wydaje się to dobrą wiadomością, ponieważ oznacza to, że mniej ludzi otyłych rodzi się w naszym świecie, ale złą wiadomością, ponieważ otyłość może prowadzić do innych problemów zdrowotnych, które mogą mieć wpływ na młode życie.

Jednak podczas planowania ciąży ważne jest, aby nie tylko patrzeć na liczby; musisz również wziąć pod uwagę, czy matki próbują schudnąć, czy planują karmienie piersią. Czynniki te mogą obniżyć liczbę kilogramów potrzebnych dla dziecka do 2021 roku.

Czy 10-miesięczne dziecko może używać fotelika samochodowego skierowanego przodem do kierunku jazdy?

Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, aby wszystkie dzieci w wieku poniżej dwóch lat jeździły w fotelikach tyłem do kierunku jazdy. Dzieje się tak, ponieważ wykazano, że zmniejsza ryzyko kontuzji o prawie 90% w porównaniu z jazdą przodem do kierunku jazdy. Niestety, może to sprawić, że Twoje podróże będą trwać znacznie dłużej niż zwykle, a nawet opóźnić dotarcie na miejsce na czas.

Dobrą wiadomością jest to, że wiele fotelików składanych ma wyższe limity wagowe, dzięki czemu starsze niemowlęta i małe dzieci mogą pozostać tyłem do kierunku jazdy do około drugiego roku życia lub więcej! Jeśli to możliwe, zalecamy trzymanie malucha w foteliku samochodowym montowanym tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe przed przestawieniem go na model montowany przodem do kierunku jazdy – po prostu trzymaj je tam, aż osiągną limit wagi swojego fotelika.

Jak długo dziecko powinno być tyłem do kierunku jazdy w foteliku samochodowym?

Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, aby dzieci były trzymane tyłem do kierunku jazdy, dopóki nie wyrosną z limitów wzrostu i wagi dla ich siedziska. Zwykle ma to miejsce w wieku około dwóch lat, ale może się różnić w zależności od marki. Wielu rodziców kupuje fotelik samochodowy z kabrioletem, ponieważ będzie on trwał dłużej niż fotelik dla niemowląt, który wytrzymuje tylko do 25 funtów.