Jak zainstalować fotelik samochodowy dla niemowląt bez podstawy?

W tym przewodniku dowiesz się, jak zamontować fotelik samochodowy dla niemowląt bez bazy.

Jeśli szukasz fotelika samochodowego, warto rozważyć zakup fotelika dla niemowląt. Tego typu foteliki są mniejsze niż foteliki kabriolet lub foteliki dla małych dzieci i pasują tylko do dzieci poniżej 30 funtów.

Jak zainstalować fotelik samochodowy dla niemowląt bez podstawy?

Foteliki samochodowe dla niemowląt nie są wyposażone w podstawy, więc gdy Twoje dziecko jest wystarczająco małe, aby z nich korzystać, będziesz musiał je zainstalować bez korzystania z żadnej podstawy.

Oto jak:

Krok 1. Podczas montażu w większości samochodów, za siedzeniem pasażera powinny znajdować się dwa zestawy dolnych zaczepów LATCH, które mogą wytrzymać do 45 funtów na kotwicę (może się to różnić w zależności od marki/modelu).

Krok 2. Jeśli są one używane zamiast instalacji pasów bezpieczeństwa, sprawia to, że ten krok jest niepotrzebny – ale jeśli są instalowane przez instalację pasów bezpieczeństwa, upewnij się, że pas jest wystarczająco mocno założony, aby utrzymać fotelik samochodowy.

Czy foteliki dla niemowląt muszą być profesjonalnie dopasowane?

Odpowiedź na to pytanie to duże, grube NIE! Witamy w XXI wieku, w którym mamy łatwy dostęp do technologii, która zrobi to za Ciebie.

Nie potrzebujesz już wizyty ani profesjonalnego dopasowania w lokalnym sklepie z fotelikami samochodowymi. W rzeczywistości dostępne są nawet usługi online, które pomogą Ci prawidłowo zmierzyć i dopasować nosidełko dziecka z domu. Prościej się nie da.

Wszystko, czego potrzebujesz, to jedno z tych poręcznych narzędzi plus trochę czasu na rękach – około 15 minut powinno wystarczyć – i voila! Spersonalizowany fotelik dla dziecka tylko dla TWOJEGO pojazdu & TWOJE dziecięce ciało! Oznacza to odpowiednie podparcie szyi, a także miejsce na nogi, jeśli zdarzy się, że zasną podczas transportu… możliwości idą w nieskończoność.

Po której stronie znajduje się fotelik samochodowy?

Bok fotelika z systemem LATCH to miejsce, w którym montujesz fotelik samochodowy swojego dziecka. Jeśli w Twoim pojeździe nie ma systemu ZATRZASKÓW, powinien on być umieszczony na dowolnej stronie, która ma dla Ciebie większy sens i zapewnia najwięcej miejsca na powrót za kierownicę.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli to możliwe, dzieci poniżej drugiego roku życia jeżdżą tyłem do kierunku jazdy, ponieważ ich ciała wciąż się rozwijają i rosną, co oznacza, że ​​potrzebują całego dostępnego wsparcia w postaci fotelika dla niemowląt lub fotelika samochodowego z kabrioletem.

Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca trzymanie dzieci tyłem do kierunku jazdy do co najmniej drugiego roku życia. Wybierając fotelik samochodowy, uważnie zapoznaj się z zaleceniami dotyczącymi wagi, aby wiedzieć, ile waży Twoje dziecko, zanim kupi taki, który będzie za duży, gdy osiągnie limit wagi.

Jak mogę się upewnić, że mój fotelik samochodowy jest prawidłowo zainstalowany?

Powinieneś być w stanie odczytać etykietę na foteliku samochodowym, która zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji. Zawsze możesz również skontaktować się z policją lub strażą pożarną, ponieważ często są one wyposażone w specjalne narzędzia, które ułatwiają montaż niektórych rodzajów siedzeń.

Jeśli nie możesz uzyskać stamtąd żadnej pomocy, zadzwoń do doświadczonego przyjaciela, który zainstalował go wcześniej, i zapytaj go, czy mogliby przyjść i razem go obejrzeć.

Z czego wykonane są foteliki samochodowe Graco?

Foteliki samochodowe Graco są wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejszym materiałem jest plastik, ale inne zawierają stal i metale, takie jak aluminium lub tytan, które zapewniają większe wsparcie dla wagi dziecka.

Graco oferuje również niektóre modele z tkaninami, takimi jak oddychająca siatka, aby zapewnić dzieciom chłód w gorące letnie miesiące.

Tego typu tkaniny można znaleźć w samym foteliku, a także na paskach, które mogą bezpośrednio dotykać skóry dziecka .

Innymi popularnymi przedmiotami dołączonymi do tego typu pokrowców na foteliki samochodowe są wyjmowane uchwyty na kubki (które można przyczepić do wielu wózków) oraz kieszenie do przechowywania, w których rodzice przechowują chusteczki, pieluchy itp., gdy podróżują po mieście bez torby na pieluchy!

Oprócz całej tej wspaniałej funkcjonalności, Graco dba o to, by każdy tworzony produkt był wystarczająco przystępny cenowo, aby zmieścić się w budżecie każdego rodzica.

Marka Graco od ponad 60 lat produkuje foteliki samochodowe i wózki, dzięki czemu wiedzą, czego oczekują rodzice, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i wygodę.

Jaki jest najbezpieczniejszy fotelik samochodowy dla niemowląt?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci w samochodzie, najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że są zapięte. Istnieje pięć punktów kontaktu, których należy używać przez cały czas przypinania dziecka pasem bezpieczeństwa lub korzystania z nosidełka dla niemowląt.

Najbezpieczniejszym sposobem dla niemowląt i małych dzieci jest używanie siedzeń tyłem do kierunku jazdy do około drugiego roku życia ze szczegółowymi instrukcjami, jak długo po tym może zależeć od różnych czynników, takich jak tempo wzrostu i waga według Kids Health .

Zależy to również od tego, na jakim etapie rozwoju dziecko osiągnęło, czy potrafi kontrolować ruchy głowy lub rozumieć znaki zagrożenia, takie jak głośne dźwięki lub uderzenia zwalniające. AAP zaleca trzymanie dzieci tyłem do kierunku jazdy do osiągnięcia 25 funtów, ale nie później niż w wieku dwóch lat.

Powodem, dla którego powinieneś trzymać dziecko tyłem do kierunku jazdy, jest to, że jego szyja i kręgosłup wciąż się rozwijają, a uderzenie może spowodować jego poważne uszkodzenie, a także może spowodować paraliż lub śmierć przez uduszenie, jeśli zostanie ustawione przodem do kierunku jazdy.

Według Bumbo ostateczna decyzja, w jakim kierunku zwróci się Twoje dziecko, należy jednak do rodzica.

Przeprowadzono wiele badań, ale nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi na temat tego, czy lepiej jest, aby dzieci zawsze stawiły czoła naprzód, więc rodzice będą musieli dokonać tego trudnego wyboru w oparciu o to, co ich zdaniem jest najlepsze dla ich własnych dzieci. z konsultacjami z lekarzami zaznajomionymi z tymi zagadnieniami.

Gdy maluch osiągnie wiek około czterech lat, może być w stanie prawidłowo używać pasów bezpieczeństwa bez ryzyka uduszenia się lub zranienia.