Jak zainstalować fotelik samochodowy dla dziecka w wózku?

Montaż fotelika samochodowego w wózku to ważne zadanie dla każdego rodzica. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to podróżować autobusem z dzieckiem i sprawić, by wypadło z wózka, bo nie zrobiłeś tego kroku. Z tego artykułu dowiesz się, jak zamontować fotelik samochodowy w wózku dla tych, którzy nie są pewni, jak to zrobić!

Kroki instalacji fotelika samochodowego dla dziecka w wózku

Krok 1. Połóż fotelik na płaskiej powierzchni z paskami skierowanymi w dół

Jak zainstalować fotelik samochodowy dla dziecka w wózku?

Krok 2. Dopasuj ramę wózka do samochodowego pasa bezpieczeństwa i zapnij go na miejscu (upewnij się, że używasz odpowiedniego paska do konkretnego typu samochodu)

Krok 3. Wsuń jeden koniec każdego drążka bocznego w szczeliny u góry kierownicy.

Krok 4. Przeciągnij pasek od klamry pasa bezpieczeństwa samochodu przez spód każdej poprzeczki.

Krok 5. Pociągnij mocno, aby zabezpieczyć i wyreguluj, aż znajdzie się na poziomie kierownicy.

Krok 6. Gotowe! Teraz możesz się zrelaksować w drodze do domu, wiedząc, że dziecko jest bezpiecznie w foteliku samochodowym, całe owinięte ciasno jak robak.”

Jaki jest fotelik samochodowy, który zamienia się w wózek?

Jeśli szukasz fotelika samochodowego, który może zamienić się w wózek, to Britax B-Ready jest idealny. Jest lekki i łatwy do noszenia w rękach lub przymocowania do ramy wózka za pomocą wbudowanego klipsa (który zmienia go również w nosidełko dla niemowląt).

Niektóre inne marki to: UPPAbaby, fotelik samochodowy/wózek spacerowy Peg Perego Primo Viaggio, fotelik samochodowy Graco SnugRide Click Connect 30 & Adapter ramy wózka”.

Czego potrzebuję przed zainstalowaniem dziecka we własnym, ale jeszcze nie jeżdżę?”

Zanim umieścisz dziecko we własnym foteliku samochodowym, ale nie ma jeszcze czasu na jazdę, musisz zadbać o kilka rzeczy.

  • Wybierz odpowiedni fotelik samochodowy dla wzrostu i wieku Twojego dziecka.
  • Skorzystaj z naszego sposobu instalacji fotelika samochodowego w przewodniku wózka jako odniesienia podczas instalacji lub podróży z tym urządzeniem zabezpieczającym dla niemowląt (ESD) w ich pierwszym wózku, który jest również znany jako „nosidełko dla niemowląt”.
  • Trzymaj je przez cały czas w zasięgu ręki i nigdy nie zostawiaj samych, gdy siedzą w jednym z nich. Powinny być zawsze nadzorowane przez kogoś, kto ma ponad dwuletnie doświadczenie w zajmowaniu się dziećmi w wieku poniżej 12 miesięcy.

Kiedy można włożyć dziecko do wózka bez fotelika?

Gdy Twoje dziecko będzie już mogło samodzielnie siedzieć i osiągnie wiek jednego roku, będziesz mógł umieścić je w wózku bez fotelika samochodowego.

Zawsze pamiętaj, jak wolą podróżować jako niemowlę: z fotelikiem samochodowym lub bez.

Jeśli tak, jak mam to zrobić?

#1. Możesz umieścić pupę dziecka u stóp otwartego wózka, siedząc na górze, jeśli nie ma jeszcze zainstalowanego podnóżka; ale nigdy nie opieraj głowy o coś, co potencjalnie mogłoby się przewrócić, takie jak gałęzie drzew lub ogrodzenia, ponieważ znacznie zwiększyłoby to ryzyko obrażeń spowodowanych potencjalnymi upadkami.

Możesz też posadzić je z tyłu, umieszczając je bliżej miejsca, w którym znajdowałaby się kierownica.

#2. W przypadku niemowląt zapnij je z pomocą opiekuna lub kładąc siedzisko w pobliżu kierownicy wózka, a następnie przymocuj je do ramy, tak jak robisz to zwykle podczas korzystania z niego w domu. Umożliwi również przymocowanie innych przedmiotów, takich jak zabawki, na wierzchu, jednocześnie bezpiecznie zapinając dziecko, bez konieczności polegania na tym, jak ciasno jest przypięte.

#3. W przypadku małych dzieci posadź je tyłem, ponieważ tam będzie więcej miejsca na nogi, jeśli zajdzie taka potrzeba; ale upewnij się, że żadne dotykające je części, takie jak uchwyty, nie ograniczają możliwości zejść w dół, ponieważ wtedy mogą nie być już w stanie korzystać z Twojego wózka, gdy wyrosną z tych rozmiarów – a cały ten sprzęt dla niemowląt może być dość drogi.

#4. W przypadku niemowląt dobrym pomysłem jest posadzenie ich z przodu, ponieważ w ten sposób nadal będą mogły zobaczyć, jak się masz, a także mogą być bardziej skłonne do uspokojenia.

Nie tylko zapewni im to bardzo potrzebną uwagę, ale także będzie zwracać uwagę na potencjalne zagrożenia z Twojej strony; plus, z tym, jak wysoko nad ziemią siedzą przed tobą, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że coś na nich spadnie, tak jak mogłoby się stać, gdyby były ustawione w innym miejscu.

#5. Jeśli niemowlę lub małe dziecko nie chce siedzieć w siedzisku spacerówki i woli stać trzymając się czegoś na zewnątrz (lub „wbijać się” w rzeczy), po prostu połóż je na siedzisku spacerówki tyłem do siebie i będą mogli cieszyć się pełnym wglądem w to, co się wokół nich dzieje.

#6. Upewnij się, że podczas instalowania fotelika samochodowego w wózku znajduje się on w pozycji pionowej (tak jak dziecko wygląda podczas siedzenia), ponieważ pomoże to zapobiec opadaniu głowy lub patrzeniu w jedną stronę.

7. Nigdy nie należy wkładać niczego pod nogi dziecka, aby podnieść je wyżej w foteliku samochodowym; może to spowodować poważne obrażenia, jeśli nastąpią nagłe złamania spowodowane tym, jak kruche są takie małe kości.