Jak zablokować przenośny kojec Graco?

Jak zablokować przenośny kojec Graco? Z tego przewodnika dowiesz się, jak to zrobić. Kroki są łatwe i proste do wykonania. Czytaj.

Kroki, jak zablokować przenośny kojec Graco

-Aby zablokować przenośny kojec Graco, najpierw upewnij się, że pióro jest w pozycji zablokowanej.

Jak zablokować przenośny kojec Graco?

-Następnie znajdź mechanizm blokujący z boku pióra i naciśnij go, aż usłyszysz kliknięcie.

– Pióro jest teraz zablokowane i dziecko nie może się wydostać.

-Aby odblokować kojec, po prostu popchnij mechanizm blokujący, aż usłyszysz, że zatrzaśnie się z powrotem na swoim miejscu. Twoje dziecko może teraz wyjść z kojca.

Czy roczne dziecko może spać w kojcu?

Czy spanie dziecka w kojcu jest bezpieczne? To zależy od rodzaju kojca, którego używasz. Jeśli Twoje dziecko ma więcej niż jeden rok, może zostać samo śpiące w kojcu.

Jeśli jednak wypadną, nic nie powstrzyma ich przed zranieniem. Najlepiej więc po prostu położyć im na głowie poduszki, aby nie uderzały się w głowę zbyt mocno, gdy wylądują po upadku z łóżka.

Kiedy dzieci mają mniej niż 12 miesięcy, nie należy tego robić, ponieważ większość z nich nadal nie ma kontroli nad ruchem i może się turlać podczas snu, powodując utykanie dziecka między kratami, co może prowadzić do uduszenia, a nawet śmierci!

Jeśli więc nadal nie masz pewności, czy dziecko może spać w kojcu, czy nie, najlepiej skontaktować się z pediatrą, aby uzyskać więcej porad.

Kiedy dzieci mogą zacząć spać w swoich łóżkach?

Większość dzieci po osiągnięciu szóstego miesiąca życia może pozostać w łóżeczku bez samoczynnego wytaczania się lub spadania. Niektóre dzieci mogą być w stanie zrobić to wcześniej, podczas gdy innym może to zająć do ósmego lub dziewiątego miesiąca życia.

Jeśli masz obawy dotyczące rozwoju dziecka i uważasz, że może nie być gotowe do samodzielnego spania w wieku sześciu miesięcy, porozmawiaj ze swoim pediatrą. Będą w stanie udzielić ci dobrych wskazówek, jak pomóc im przenieść je do łóżka.

Gdy już to zrobią, można bezpiecznie położyć je do łóżka, gdy myślisz, że są gotowe.

Zwykle najlepszy czas na samodzielne spanie dziecka to wiek od sześciu do dziewięciu miesięcy. Jeśli Twoje dziecko nie opanowało zostawania samotnie w swoim łóżeczku w tym wieku, nadal może być nadzieja!

Wielu pediatrów zaleca wypróbowanie podwójnego materaca ustawionego tuż obok łóżka mamy i taty, aby Twoje dziecko mogło przyzwyczaić się do przebywania z dala od Ciebie podczas snu.

To przygotuje je, jeśli pewnego dnia nie będziesz miał innego wyjścia, jak pozwolić mu spać samemu, bez wypadku po drodze! Ten plan zwykle działa dobrze, ponieważ większość dzieci nie chce być zbyt daleko od rodziców i w końcu zacznie spać w swoich łóżkach.

Kiedy więc niemowlę może bezpiecznie spać w swoim łóżku bez żadnych zmartwień?

Większość pediatrów twierdzi, że najlepszy czas na samodzielne spanie dziecka to okres od sześciu do dziewięciu miesięcy; jednak może się to różnić w zależności od dziecka. Jeśli masz obawy dotyczące rozwoju dziecka, nie wahaj się porozmawiać z pediatrą!

Będą bardziej niż szczęśliwi mogąc pomóc. Gdy Twoje dziecko osiągnie wiek sześciu miesięcy i może pozostać w swoim łóżeczku bez przewracania się lub wypadania, zwykle można bezpiecznie umieścić je w łóżku.

Jeśli nadal nie masz pewności, kiedy Twoje dziecko jest gotowe do samodzielnego spania, wypróbuj podwójny materac ustawiony obok łóżka mamy i taty, aby stopniowo przyzwyczaiły się do przebywania z dala od Ciebie w nocy! Większość dzieci nie będzie chciała znajdować się zbyt daleko od rodziców i w końcu bez problemu zacznie spać we własnym łóżku.

Tak więc, jeśli masz roczne dziecko, może bezpiecznie spać w kojcu, o ile nie ma ostrych krawędzi, o które mogłoby się zranić, jeśli wypadnie.

Powinieneś również upewnić się, że umieściłeś kilka poduszek na głowie, aby nie uderzały ich zbyt mocno, gdy upadną. Po tym, jak Twoje dziecko może pozostać w łóżeczku bez wytaczania się lub wypadania, zwykle między szóstym a dziewiątym miesiącem życia może bezpiecznie spać na podwójnym materacu ustawionym obok łóżka mamy i taty, aby mogło stopniowo przyzwyczajony do bycia z dala od ciebie. Jeśli nadal nie masz pewności, kiedy Twoje maleństwo może być gotowe, porozmawiaj ze swoim pediatrą!

Czy rodzice korzystają już z kojców?

Niewielu to robi, a powód jest prosty: nie są już potrzebne.

Większość dzieci potrafi samodzielnie wychodzić do około 18 miesiąca życia, więc kojce również nie są konieczne ze względów bezpieczeństwa. Więc jeśli nie potrzebujesz kojca, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo, do czego on służy? Nic!

Po co miałbyś przechodzić przez wszystkie kłopoty, gdy dostępne są lepsze rozwiązania, takie jak bramki dla dzieci typu „otwarte-zamknięte”, które pozwalają maluchowi swobodniej wędrować, ale nadal utrzymują je w określonych obszarach lub pozwalają mu dostać się do wyznaczonych obszarów pokoi bez zderzenia z rzeczami i zranienia sami podczas przygotowywania posiłków (lub opiekowania się rodzeństwem). Daje również rodzicom spokój ducha, wiedząc, gdzie w danym momencie znajduje się ich dziecko.