Jak zablokować kojec?

Jak zamknąć kojec? Możesz zablokować kojec, łóżeczko lub łóżeczko w miejscu, aby Twoje dziecko nie wychodziło.

Jeśli masz w domu starsze dziecko, które może być zagrożone chodzeniem bez opieki, dobrze jest również uniemożliwić mu wspinanie się po szynach lub zranienie podczas samodzielnej zabawy.

Oto kilka sposobów, aby to zrobić:

#1. Użyj zacisków blokujących. Zaczepiają się one na poręczach i utrzymują je razem, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo. Możesz potrzebować dwóch zestawów, jeśli są cztery boki zamiast trzech, ponieważ nie wszyscy producenci stosują te klipsy uniwersalnie w różnych produktach.

#2. Zaczepiają się one na poręczach i utrzymują je razem, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo. Możesz potrzebować dwóch zestawów, jeśli są cztery boki zamiast trzech, ponieważ nie wszyscy producenci stosują te klipsy uniwersalnie w różnych produktach.

Jednak działają najlepiej, gdy są używane z innymi zamkami, na wypadek, gdyby ktoś próbował usunąć oba urządzenia osobno, ale pozostawił jedną stronę odblokowaną.

#3. Użyj blokady sznurka. Jeśli Twój kojec nie ma klipsów blokujących lub nie kupiłeś go od tego producenta, możesz zadowolić się podstawową blokadą sznurka, aby związać ze sobą wszystkie otwarte końce, aby nie było już szczelin między poręczami łóżka, w których dziecko może się prześlizgnąć (lub wypełznąć).

Czy plac zabaw to to samo co paczka i gra?

Place zabaw oraz plecaki i zabawy są przeznaczone dla niemowląt. Każde z nich zapewnia bezpieczne miejsce do zabawy, snu lub drzemki, podczas gdy rodzice zajmują się innymi zadaniami w domu.

Chociaż niektóre cechy mogą być podobne między tymi dwoma pozycjami, nie ma korelacji jeden-do-jednego, ponieważ zostały one opracowane w różnych okolicznościach dla różnych celów na przestrzeni czasu.

Oto, co musisz wiedzieć o każdym z nich:

Czy to konieczne? W wielu przypadkach tak! Plac zabaw zapewnia dodatkową ochronę przed wypadkami, które zdarzają się w Twoim domu – takimi jak potknięcie się o zabawki pozostawione przez dziecko – podczas gdy pakowanie i zabawy zapewniają dzieciom własną przestrzeń, w której mogą czuć się swobodnie podczas drzemek lub noclegów z opiekunkami .

Czy jest przenośny? Podczas gdy paczki i zabawy są bardzo przenośne, place zabaw mogą być bardziej nieporęczne do poruszania się po domu lub między lokalizacjami, w których będą regularnie używane.

Jednak niektóre modele są wyposażone w kółka, co ułatwia ich przenoszenie bez przenoszenia całego urządzenia z pokoju do pokoju, w zależności od tego, jak zamierzasz je wykorzystać w danym momencie.

Czy potrzebuję takiego, który rośnie razem z moim dzieckiem?

W przypadku większości dzieci oba produkty będą odpowiadać ich potrzebom w okresie od niemowlęctwa do wieku niemowlęcego – jeśli nie dłużej!

Place zabaw: Mniejszy rozmiar materacy na plac zabaw sprawia, że ​​jednostki te są idealne do oszczędzania miejsca we wczesnych miesiącach, kiedy niemowlęta śpią w łóżeczkach, ale zbyt szybko przenoszą się do większych łóżeczek.

Pakuj się i baw: Podczas gdy większość paczek i zabaw została zaprojektowana z myślą o dzieciach, wiele modeli jest wyposażonych w odłączane gondole, które umożliwiają podniesienie miejsca do spania dziecka, usuwając je, gdy stają się zbyt duże dla łóżeczek dziecięcych, ale nie t jeszcze gotowy do standardowego materaca na podłodze.

Czy potrzebuję playard dla mojego dziecka?

Jeśli masz wysokie krzesełko lub łóżeczko, możesz nie potrzebować playarda. Jeśli jednak Twoje dziecko jest mobilne i ciekawi otaczającego go świata, zdobycie jednego z nich może zapewnić mu bezpieczeństwo, jednocześnie zwalniając miejsce w domu.

Rodzice uwielbiają łatwość ich rozkładania i zdejmowania, a także ilość miejsca w środku, aby ich maluchy mogły się poruszać. Jeden z rodziców mówi, że jej córka uwielbia tę funkcję, ponieważ bardzo łatwo się nudzi!

Playardy są zazwyczaj dość przystępne, a wiele z nich kosztuje od 60 do 100 USD. Dla porównania, ceny niektórych pełnowymiarowych paczek wahają się od 169 dolarów – ponad 200 dolarów! Jedynym minusem, jaki udało nam się znaleźć, było to, że rodzice powiedzieli, że ich dzieci mają tendencję do pocenia się w nich z powodu braku przepływu powietrza.

Jeszcze jedna rzecz! Jeśli planujesz zabrać go ze sobą w podróż, przed zrobieniem tego skontaktuj się z linią lotniczą, ponieważ niektóre linie lotnicze wymagają od rodziców zakupu drugiego miejsca dla niemowląt, które nie mieści się pod siedzeniem w samolocie . W przeciwnym razie większość playardów z łatwością złoży się w coś wystarczająco małego, aby można było wnieść go do samolotu jak każdy inny bagaż!

Jak przedstawić mojemu dziecku kojec?

Zorganizuj dziecku wycieczkę po jego nowym placu zabaw. Pozwól mu dotknąć i wyczuć wszystkie powierzchnie, w tym siatki lub części z siatki, które mogą być wokół niej, aby zapobiec ciekawości związanej z próbą ucieczki przez nie. Baw się tam z dzieckiem przez kilka minut, zanim pomyślisz, że jest na tyle głodne lub zmęczone, by położyć się, gdy jeszcze nie śpi.

Kiedy nadejdzie czas karmienia, ponownie zorganizuj tę samą wycieczkę, aby zrozumieli, co będzie dalej, jeśli ich zainteresowanie wzrośnie przez to wszystko, co się tutaj dzieje!

Jeśli to konieczne, delikatnie umieść je z powrotem w kojcu po zakończeniu jedzenia, aby nie zakłócać zbytnio ich rutyny od pierwszego dnia. Kiedy jednak przyzwyczają się do umieszczania ich z powrotem w środku po każdej sesji posiłku (zwykle od dwóch do trzech tygodni), możesz zacząć zostawiać je na kilka minut dłużej przed powrotem.

Z czasem nauczą się, że czas na zabawę się skończył i teraz jest pora drzemki lub pora snu! Jeśli Twoje dziecko przywykło do spania w innym pokoju i na początku wydaje się to zbyt uciążliwe, spróbuj umieścić kojec obok jego łóżeczka, aby jak najszybciej poczuło się jak w domu.

Na koniec pamiętaj, aby nie martwić się o to, gdzie Twoje dziecko śpi w pierwszych dniach – po prostu skup się na tym, czy jest bezpieczne i szczęśliwe!

Unikaj wkładania zabawek do kojca z dzieckiem, chyba że wokół jego głowy jest wystarczająco dużo miejsca, aby nie miało dostępu do niczego niebezpiecznego (co oznacza brak dużych puszystych poduszek). Unikaj także wiszących ruchomych elementów u góry kojca, ponieważ mogą one stwarzać ryzyko uduszenia.

Czy mogę wejść do kojca z dzieckiem?

Tak! Kojce są przeznaczone właśnie do tego celu. Niektóre modele kojców mają wyjmowaną gondolę, dzięki czemu Twoje dziecko może przebywać w tej samej przestrzeni co Ty, podczas snu lub siedzenia i patrzenia, jak gotujesz obiad.

Jest to również świetne, jeśli mama chce trochę czasu z dala od swojego malucha, ale nie chce jeszcze kłaść go sama – może położyć dziecko w jego łóżeczku w domu, a następnie trzymać je blisko siebie, przywiązując je bezpiecznie do jego łóżeczko dla kojca, żeby mogła robić różne rzeczy w domu.

Pamiętaj tylko, że dzieci rosną szybko, gdy są szczęśliwe i zdrowe, więc kupuj je odpowiednio, jeśli będziesz tego potrzebować kilka miesięcy później… lub wcześniej.

Zastanów się również, czy Twoje starsze dziecko nadal będzie dobrze pasować do przestrzeni: Większość modeli kojec może być używana, dopóki Twoje dziecko nie osiągnie około 35 cali – kiedy nie używa go jako przestrzeni do zabawy, a zamiast tego wyrośnie na łóżko dla dorosłych.

W jakim wieku możesz umieścić dziecko w kojcu?

Praktyczni rodzice nie chcą inwestować dużych pieniędzy w rzeczy, z których ich dziecko szybko wyrośnie. Praktyczność i niski koszt sprawiają, że kojce są atrakcyjnym wyborem dla wielu młodych mam i tatusiów.

Istnieją jednak pewne środki ostrożności, które należy podjąć przed umieszczeniem dziecka w jednym z nich, a także wytyczne dotyczące bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas korzystania z nich.

Wiedza, w jakim wieku można bezpiecznie umieścić dziecko w kojcu, jest ważną informacją dla każdego rodzica, który próbuje zdecydować, czy ten rodzaj systemu zabezpieczającego byłby odpowiedni dla jego rodziny.