Jak wzmocnić metalowy kojec

W tym artykule dowiesz się, jak wzmocnić metalowy kojec? Jeśli masz metalowy kojec dla swojego dziecka, możesz go wzmocnić. Różne artykuły gospodarstwa domowego mogą pomóc w tym procesie i sprawić, że kojec będzie bezpieczniejszy i wytrzymalszy.

Należą do nich metalowe nakrętki, śruby, podkładki i śruby; taśma klejąca; płynne paznokcie lub inne kleje; listwy drewniane; małe gałęzie z drzew, takich jak jodła lub cedr (które pochłaniają zapachy); przecinaki do drutu o dużej wytrzymałości (do odcinania ostrych krawędzi); szczypce (do wyginania przewodów w różne kształty).

Jak wzmocnić metalowy kojec

To nie jest wyczerpująca lista tego, czego można użyć — powinieneś użyć tego, co najlepiej pasuje do Twojej sytuacji! Pamiętaj, aby zawsze nadzorować dzieci bawiące się na świeżym powietrzu, aby nie zraniły się ostrymi przedmiotami.

Jednym ze sposobów wzmocnienia metalowych paneli kojecowych jest użycie śrub, podkładek i śrub. Możesz kupić te przedmioty w sklepie z narzędziami lub znaleźć je w domu.

Jeśli używasz śrub, upewnij się, że mają odpowiedni rozmiar dla otworów w panelu kojca; jeśli są za duże, śruba przejdzie przez cały panel i nie będzie zbyt wytrzymała. Jeśli używasz śrub, podkładek i nakrętek, upewnij się, że śruba jest wystarczająco długa, aby przejść przez oba panele i że z każdej strony znajduje się nakrętka, która utrzymuje ją na miejscu.

Inną opcją jest użycie gwoździ w płynie lub innego kleju do przymocowania dwóch kawałków drewna, a następnie przykręcenie lub przykręcenie drewna do panelu kojca. Dzięki temu kojec będzie bardziej wytrzymały i mniej podatny na przewrócenie.

Możesz również użyć drutu do wzmocnienia metalowych paneli kojca. Jeśli masz w pobliżu zapasowy drut, pokrój go na kawałki o długości około dwóch stóp. Zegnij jeden koniec każdego kawałka w pętlę (to będzie haczyk).

Użyj szczypiec, aby upewnić się, że pętle są szczelnie zamknięte, aby się nie rozłączyły. Następnie użyj drugiego końca każdego kawałka drutu, aby utworzyć drugą pętlę, tym razem upewniając się, że jest wystarczająco duża, aby zmieściła się w niej dłoń dziecka (ponownie, jeśli to konieczne, użyj szczypiec).

Teraz masz zestaw metalowych pętelek, które można przymocować do panelu kojca (za pomocą śrub, śrub lub gwoździ w płynie), a ręka Twojego dziecka zmieści się w nim. Jest to bezpieczniejsze niż używanie metalowych prętów do uchwytów z boku kojca, ponieważ dzieci mogą przypadkowo złapać w nie ręce lub palce; dzięki temu projektowi nie ma ostrych krawędzi, o które dziecko mogłoby się potknąć lub przewrócić.

Jak ponownie wykorzystujesz kojec?

Jeśli masz kojec, z którego Twoje dziecko wyrosło, możesz się zastanawiać, czy istnieje sposób na jego ponowne wykorzystanie. Oto kilka pomysłów:

-Zamień kojec w prowizoryczne ogrodzenie dla swojego zwierzaka. Może to powstrzymać ich przed wędrowaniem zbyt daleko i zgubieniem, lub przed wchodzeniem w obszary, w których nie chcesz.

-Użyj go jako granicy dla swojego ogrodu. Jeśli na Twoim podwórku rosną kwiaty lub warzywa, umieść wokół nich kojec, aby zwierzęta, takie jak króliki i jelenie, nie zjadały ich.

-Zrób to w klubie dla dzieci. Dodaj kilka poduszek, koców i poduszek i pozwól swoim dzieciom używać go jako własnej prywatnej przestrzeni do spędzania czasu.

-Zamień go w miejsce do przechowywania. Jeśli nie masz dużo miejsca na przechowywanie zabawek lub innych przedmiotów, kojec może być świetnym miejscem do ich postawienia. Tylko upewnij się, że wszystko, co tam przechowujesz, jest bezpieczne dla dzieci.

Jak ponownie używać materaca do łóżeczka?

Jeśli Twój materac do łóżeczka jest w dobrym stanie, możesz użyć go dla innego dziecka. Jeśli powierzchnia materaca jest nadal nienaruszona i nie ma na nim plam ani rozdarć, powinieneś móc ponownie użyć tego konkretnego modelu.

Masz dwie dostępne opcje, jeśli chcesz zmienić przeznaczenie materaca do łóżeczka: sprzedaj go online lub odsprzedaj na wyprzedaży garażowej, gdy przeprowadzasz się do domu. Materace łóżeczkowe są zwykle dość mocne, więc zwykle trwają dłużej niż inne rodzaje mebli w domu.

Wymagają też mniej pracy, ponieważ wszystko, co trzeba zrobić w zakresie tapicerki, wymagałoby od czasu do czasu oczyszczenia z brudu i kurzu. Dlatego ich sprzedaż ma sens, zwłaszcza że nie zajmują dużo miejsca.

Jeśli chcesz kupić materac do łóżeczka, upewnij się, że jest twardy i dobrze przylega do ramy łóżeczka. Miękkie materace nie są tak bezpieczne dla niemowląt, ponieważ mogą się w nich zatopić i potencjalnie zostać uwięzione. Nie chcesz również zbyt twardego materaca, ponieważ może to prowadzić do problemów rozwojowych, jeśli Twoje dziecko spędza zbyt dużo czasu w łóżeczku.

Dobrą zasadą jest znalezienie czegoś pośrodku – nie za miękkiego, nie za twardego. Kupując nowy, zawsze czytaj recenzje, aby dowiedzieć się, co inni rodzice myślą o różnych markach i modelach. I wreszcie, nigdy nie kupuj używanego materaca do łóżeczka, bez względu na to, jak kusząca może być cena! Po prostu wiąże się to z zbyt dużym ryzykiem.

Kiedy nadejdzie czas, aby przenieść się z łóżeczka do łóżka, materac do łóżeczka możesz również wykorzystać ponownie – tym razem jako materac do kojca lub łóżka dla malucha. Wystarczy położyć na materacu twardą piankę lub starą sklejkę, aby był nieco trwalszy do codziennego użytku.

Jeśli na powierzchni pojawią się plamy lub rozdarcia, zawsze można dokupić nowy pokrowiec lub osłonę chroniącą przed brudem i kurzem. Dla dodatkowego bezpieczeństwa załóż ochraniacze na wszystkie cztery boki ramy łóżka, aby Twoje dziecko nie staczało się podczas snu. I w ten sposób ponownie używasz materaca do łóżeczka!