Jak wypełnić drzewo genealogiczne w książeczce dla dzieci

Jak wypełnić drzewo genealogiczne w książeczce dla dzieci? Kiedy Twoje dziecko się urodzi, w jego książeczce będzie drzewo genealogiczne. To idealna okazja, aby zebrać historię rodziny dla swojego malucha i zacząć je ze zrozumieniem, skąd pochodzi.

Pomaga im również dowiedzieć się więcej o członkach ich rodziny, więc może pomóc, jeśli w miarę możliwości podasz nazwiska i daty. Jednak nie musi to ograniczać się tylko do rodziców (lub rodzeństwa), ale także dziadków!

Jak wypełnić drzewo genealogiczne w książeczce dla dzieci

Istnieje wiele sposobów na wypełnienie drzewa genealogicznego w swojej książeczce dla dzieci, które będą dorastać znając całą swoją dalszą krewną po obu stronach rodziny, w tym.

Wypełnij tylko te informacje, które mieszczą się w każdym polu, takie jak imię i data urodzenia, narysuj drzewo genealogiczne z gałęziami i liśćmi reprezentującymi każde pokolenie, użyj symboli do przedstawienia ważnych wydarzeń lub osób w historii rodziny (np. serca dla bliskich, którzy odeszli) , a nawet robienie zdjęć bliskim i wklejanie ich do książki!

Jak zdobyć książeczkę dla dzieci?

Książeczka dla dzieci to świetny sposób na udokumentowanie pierwszego roku życia dziecka. Książkę dla dzieci można kupić w większości księgarni lub w Internecie. Istnieje wiele różnych stylów książeczek dla dzieci, więc możesz znaleźć taką, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Niektóre książki dla dzieci zawierają miejsca na zdjęcia i kamienie milowe, podczas gdy inne przypominają bardziej dzienniki. Bez względu na to, jaki typ wybierzesz, zacznij go wypełniać zaraz po urodzeniu dziecka!

Niektórzy rodzice decydują się na stworzenie własnej książeczki dla dzieci, zbierając zdjęcia i wspomnienia przez cały rok. Jeśli brzmi to jak coś, co chciałbyś zrobić, zacznij zapisywać wszystkie cenne wspomnienia w albumie lub albumie z wycinkami.

Możesz również śledzić rozwój swojego dziecka, zapisując kamienie milowe i nagrywając zabawne lub interesujące rzeczy, które dziecko mówi i robi.

Bez względu na to, jak zdecydujesz się udokumentować pierwszy rok swojego dziecka, pamiętaj o pielęgnowaniu tych wspomnień! Za szybko dorosną!

Jak się nazywają książeczki pamięci dziecka?

Księgi pamiątkowe dla dzieci nazywane są albumami dla dzieci lub jak kiedyś nazywano: albumami z wycinkami. Kiedy byłam dzieckiem, moja mama trzymała duży album ze zdjęciami i pamiątkami z moich wczesnych lat i jest to jedna z najcenniejszych rzeczy, które mi zostawiła po śmierci.

W tamtych czasach nie było czegoś takiego jak książeczki dla dzieci – własną kolekcję tworzyłeś ręcznie, używając papieru, kartonu i kleju.

Scrapbooking istnieje od średniowiecza, kiedy ludzie dodawali takie elementy, jak prasowane kwiaty na swoich stronach książek, wraz z tekstem opisującym, gdzie te kwiaty zostały znalezione. Epoka wiktoriańska przyniosła bardziej wyrafinowane albumy z wycinkami, które zawierały dzieła sztuki, a także efemerydy (papierowe pamiątki), takie jak programy teatralne i zaproszenia ślubne.

Napis na książkę dla wnuczki

Wiele osób pytało mnie, jak wymyślić wpis do księgi pamięci ich dziecka. Chcą porady, co pisać, a może po prostu potrzebują inspiracji. Oto kilka pomysłów, które mogą Ci pomóc w rozpoczęciu pracy:

– Opowiedz o czymś zabawnym, które Twoje dziecko zrobiło ostatnio (lub gdy było młodsze) i dlaczego wywołało to u Ciebie uśmiech. Może to być również dobre miejsce, aby podzielić się historią o tym, jak otrzymał swój pierwszy pseudonim, a nawet jak zdobył swój obecny!

Możesz zdecydować, aby nie podawać zbyt wielu szczegółów, aby przyszli czytelnicy nie wiedzieli dokładnie, do którego wydarzenia odnosi się w późniejszym życiu, ponieważ te wspomnienia zawsze pozostaną prywatne tylko między członkami rodziny – ale da im to dobry chichot.

– Napisz o wyjątkowym talencie, który Twoje dziecko ma lub o czymś, w czym jest naprawdę dobre (nawet jeśli jest to po prostu super słodkie!). To może być okazja, by się trochę przechwalać – a dziadkom zdecydowanie wolno to robić!

-Przypomnij dziecku, jak bardzo je kochasz. Ten jest oczywiście bardzo ważny, bez względu na wiek dziecka. Księga pamiątkowa powinna zawsze zawierać przynajmniej jedną serdeczną wiadomość od ukochanej osoby.

Bez względu na to, jaki napis zdecydujesz się wpisać do księgi pamiątkowej swojego dziecka, upewnij się, że pochodzi prosto z serca. Te książki mają być pielęgnowane przez wiele lat,

Czy powinieneś pisać w książce, którą dajesz w prezencie?

Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od indywidualnej książki i relacji między nadawcą a odbiorcą. Oto kilka rzeczy do rozważenia przed podjęciem decyzji, czy pisać w książce, którą dajesz w prezencie:

-Jeśli książka jest dla kogoś, kto kocha czytać, może docenić Twój napis. Z drugiej strony, jeśli nie są szczególnie zainteresowani książkami, mogą w ogóle nie dbać o twoją notatkę.

– Jeśli jesteś blisko osoby, której przekazujesz książkę, pisanie w niej może być dobrym sposobem na przekazanie swoich uczuć. Jednakże, jeśli nie znasz ich zbyt dobrze lub jeśli istnieje możliwość niezręczności, lepiej unikać pisania w tym.

-Jeśli książka jest wydaniem specjalnym lub rzadkim znaleziskiem, możesz nie chcieć w niej pisać z obawy, że ją zniszczysz.

Ostatecznie to, czy powinieneś pisać w książce, którą dajesz w prezencie, zależy od ciebie. Po prostu pomyśl o indywidualnym odbiorcy i jego preferencjach.