Jak wybrać płeć swojej książki dla dzieci?

Jak wybrać płeć w swojej książeczce dla dzieci? W przeszłości małżonkowie mieli nadzieję i modlili się, aby mogli mieć jedno dziecko. Nie dotyczy to już większości współczesnych par, które chcą mieć dwoje lub więcej dzieci.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz dowiedzieć się, jakiej płci będzie Twoje dziecko, zanim jeszcze się urodzi! Może to brzmieć jak science fiction, ale ta technologia działa i pozwala wybrać, czy chcesz chłopców, czy dziewczynki z 99% dokładnością!

Jak wybrać płeć swojej książki dla dzieci?

Jedną z najpopularniejszych metod określania płci dziecka jest użycie domowego zestawu o nazwie Intelligender™ – te testy twierdzą, że działają na podstawie próbek moczu kobiet w ciąży w pierwszym trymestrze ciąży (do około 12).

Test Intelligender™ opiera się na założeniu, że męskie i żeńskie DNA ma różne właściwości, jeśli chodzi o określone związki w moczu – więc testując te związki, możesz stwierdzić, czy będą obecne jakiekolwiek chromosomy Y (co oznacza, że ​​Twoje dziecko urodził się z XY).

Uważa się, że ta technologia może również działać w przypadku par przechodzących zabiegi IVF, ponieważ używają podobnej metody określania płci w momencie poczęcia.

Testy te nie wykrywają wad wrodzonych, ale wielu rodziców nadal woli je od innych opcji, takich jak amniopunkcja (która niesie ze sobą ryzyko) lub biopsja kosmówki, gdzie komórki pobrane z tkanki łożyska są badane w warunkach laboratoryjnych przed powrotem do macicy matki.

Jak to wszystko działa? Cóż, to całkiem proste: pobierasz próbkę moczu od obojga rodziców, a następnie mieszasz je w jednym pojemniku oznaczonym „ojciec” i drugim oznaczonym jako „matka”.

Następnym krokiem jest połączenie tych dwóch próbek w kubku do mieszania Intelligender™ (lub podobnym), który zareaguje ze związkami znajdującymi się w każdej osobie, tak że po około 15 minutach na dnie nowego naczynia powinno pojawić się niebieskie lub różowe zabarwienie. pojemniki.

Jeśli zmieni kolor na zielonkawo-żółty, oznacza to, że nie wykryto jeszcze płci, ponieważ nie było wystarczającej liczby cząsteczek chromosomu X!

Oznacza to, że do czasu porodu może nawet nie wiedzieć, czy jej synek czy dziewczynka, ale tak czy inaczej, zawsze jest inna opcja – czekać do porodu, aby uzyskać więcej informacji o swoim dziecku.

Test Intelligender™ nie jest w 100% dokładny, ale wykazano, że działa w ponad 80% przypadków, w których rodzice chcą dzieci o określonej płci przed poczęciem.

Zestaw może być również używany przez pary przechodzące zabiegi zapłodnienia in vitro, ponieważ stosują podobną metodę określania płci w momencie poczęcia (poprzez testowanie związków znalezionych w próbkach moczu pobranych od obojga partnerów).

Powinieneś wiedzieć, że te testy nie wykrywają wad wrodzonych, jednak wiele osób nadal woli je od innych opcji, takich jak amniopunkcja, która niesie ze sobą ryzyko lub pobieranie kosmków kosmówki, gdzie komórki pobrane z tkanki łożyska są badane w warunkach laboratoryjnych przed powrotem do macicy matki.

Co piszesz w pamiątkowej książeczce dla dzieci?

Chcesz pisać historie z życia wzięte, które oddają osobowość Twojego dziecka. Ale nie masz pojęcia, jak zacząć… Co piszesz w pamiątkowej książeczce dla dzieci?

To najczęstsze pytanie, które otrzymuję od nowych rodziców. Więc pozwól mi pomóc! Ile szczegółów powinienem dodać? Załóżmy, że piszesz o tym, kiedy Twój maluch usiadł po raz pierwszy. Możesz po prostu powiedzieć „W tym dniu (data) moja maleńka siadała sama/sama!

Byliśmy z niego bardzo dumni!!” Byłoby to całkowicie do zaakceptowania, ale z pewnością nie tak pamiętne, jakbyś opisywała, co działo się w tym momencie i jakie emocje lub myśli przyszły Ci do głowy, gdy obserwowałeś, jak Twoje dziecko pokonuje ten nowy kamień milowy.

Dodanie szczegółów sprawia, że ​​Twoje pisanie jest ciekawsze i bardziej angażujące dla przyszłych czytelników. Ale nie chcesz też z tym przesadzać. Staraj się, aby wpisy były krótkie i ładne, zwłaszcza jeśli dołączasz również zdjęcia.

Jeśli chodzi o szczegóły, które należy uwzględnić, oto kilka pomysłów:

-Pogoda w tym dniu

-W co było ubrane twoje dziecko

-Jak się wtedy czułeś

– Jakie kamienie milowe osiągnęło do tej pory Twoje dziecko (na przykład siadanie, raczkowanie, wypowiadanie pierwszych słów)

-Wszelkie zabawne lub niezapomniane chwile z tego dnia/tygodnia/miesiąca itp.

Jeśli chodzi o to, co napisać w pamiątkowej książeczce dla dzieci – po prostu bądź sobą! Jeśli nie wiesz, jak zacząć, po prostu zapisz wszystko, co przychodzi ci do głowy. Nie zastanawiaj się nad tym zadaniem, ponieważ może to spowodować blokadę pisarza i sprawić, że sprawy będą trudniejsze niż powinny.

Pamiętaj: nie każdy wpis musi być arcydziełem! Są to myśli świeżo upieczonych rodziców, którzy wciąż uczą się o rodzicielstwie.

Jeśli więc masz ochotę pisać w wypunktowaniach lub używać skrótów – śmiało! Twoje dziecko doceni wszelkie wysiłki podjęte w jego imieniu, gdy dorośnie i pewnego dnia przeczyta te wpisy jako dorosły. I kto wie? Może kiedyś będziemy mieli nawet wehikuły czasu, aby nasze dzieci mogły nas odwiedzać, gdy były też niemowlętami! Co za fajny pomysł!

-W tym dniu (data) moja maleńka usiadła sama!

– kamień milowy: siadanie, emocje, myśli

-Jaka była wtedy pogoda?

-W co było ubrane moje dziecko

-Jak wtedy się z tym czułem

– Sekcja „Kamienie milowe”: dodaj informacje o wstawaniu, chodzeniu itp.

-Zabawne lub niezapomniane chwile z tego dnia/tygodnia/miesiąca itp.