Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim? Kiedy mamy wychodzą z pracy na urlop macierzyński, może to być trochę dostosowanie, aby wrócić do huśtawki.

Ważne jest, aby porozmawiać z pracodawcą o tym, czego chcesz i jak może on ułatwić przejście wszystkim zaangażowanym. Oto kilka porad:

Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Porozmawiaj ze swoim szefem jak najszybciej po podjęciu decyzji o powrocie z urlopu macierzyńskiego. Nie czekaj tuż przed powrotem. Dzieje się tak, ponieważ jeśli coś jest nie tak lub coś innego niż oczekiwano, może nie być za późno na rozwiązanie tych problemów – ale tylko wtedy, gdy jest to znane z góry!

  • Miej plan powrotu do pracy w pełnym wymiarze godzin przed wyjściem na urlop macierzyński
  • Upewnij się, że wszystkie zadania i obowiązki dane podczas ciąży są nadal ważne po powrocie z urlopu.
  • Nie rezygnuj ze zwolnienia chorobowego ani czasu osobistego na początku ciąży – zwykle są one używane częściej niż myślisz.
  • Przygotuj się do rozmów kwalifikacyjnych podczas urlopu macierzyńskiego, zastanawiając się nad swoimi umiejętnościami i doświadczeniami, które pomogą Ci zabezpieczyć stanowisko po powrocie, w razie potrzeby rozważ skorzystanie z przewodników po rozmowach kwalifikacyjnych.
  • Poproś o opinię na temat tego, jak dobrze wszystko poszło poza biurem (zarówno dla pracodawcy, jak i dla siebie), aby wszyscy byli przygotowani przed ponownym rozpoczęciem pracy w pełnym wymiarze godzin. W ten sposób nie ma niespodzianek!

Kiedy należy robić zdjęcia ciążowe?

Jest to pytanie, które wielu oczekujących rodziców ma, gdy zastanawiają się nad założeniem rodzinnego albumu. Biorąc to pod uwagę, różne osoby mogą mieć różne idealne czasy na zrobienie zdjęć ciążowych ze względu na harmonogramy, warunki pogodowe i inne czynniki.

Jeśli jednak próbujesz zdecydować, kiedy najlepiej zaplanować sesję lub po prostu zastanawiasz się, jaki może być zwykle zalecany przedział czasowy dla planowania tego typu sesji, czytaj dalej!

Pokażemy Ci kilka przykładów tego, jak uchwyciliśmy przyszłe mamy w naszym studio w tym wyjątkowym sezonie!

Wady i zalety pasa macierzyńskiego

– Dostępne dla wszystkich, bez konieczności wizyty u lekarza lub położnej.

*Niedostępny dla wszystkich, wymaga opieki prenatalnej i nie można go nosić po urodzeniu dziecka.

– Może zapewnić wsparcie nawet w ostatnich miesiącach ciąży, gdy mięśnie są przemęczone przyrostem masy ciała.

– Wygodne w porównaniu z innymi pomocami podtrzymującymi, takimi jak gorsety, które często mają sztywne fiszbiny, które wbijają się w ciało lub biustonosze z fiszbinami, które pozostawiają ślady na skórze.

*Nieprzyjemne ze względu na brak komfortu noszenia oraz gromadzenie się potu z powodu ciepła spowodowanego wzrostem guzka niemowlęcego.

– Tańsze niż chirurgiczne metody podtrzymywania brzucha, takie jak binder lub pas. Droższe niż inne środki pomocnicze, takie jak bandaże i paski asa.

– Zapewnia natychmiastową ulgę w bólu pleców związanym z ciążą. * Może sprawić, że poczujesz się niekomfortowo, ponieważ zbyt mocno zaciska się wokół brzucha, a także ogranicza ruchy, co prowadzi do zmniejszenia krążenia w okolicy brzucha, co z czasem może powodować siniaki i obrzęki, jeśli zostanie pozostawione na dłuższy czas bez rozbierania się przed przerwą.

– Elastyczność pozwala na dopasowanie rozmiaru do większości kobiet.

– Można nosić podczas snu, aby wzmocnić mięśnie podczas gojenia się po urodzeniu dziecka.

Czy mogę nosić pas macierzyński przez cały dzień?

Ogólnie rzecz biorąc, nie należy nosić pasa macierzyńskiego dłużej niż 30 minut za jednym razem, ponieważ został on zaprojektowany, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i komfort podczas ciąży.

Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia w ciągu dnia, zalecamy regularne zakładanie pasa macierzyńskiego, krzyżując pasy barkowe lub dopasowując je na biodrach.

Ponadto nasi klienci stwierdzili, że noszenie pasów pod luźną odzieżą pozwala uniknąć niepotrzebnego nacisku na okolice brzucha podczas siedzenia na krześle z podłokietnikami.

Kiedy powinienem zacząć nosić pas macierzyński?

To częste pytanie dla kobiet w ciąży, które doświadczają bólu pleców. Pas macierzyński może pomóc w łagodnym lub umiarkowanym bólu krzyża i miednicy związanym z ciążą, wspierając mięśnie podbrzusza, miednicy i kręgosłupa w czasie, gdy muszą one pracować jeszcze ciężej ze względu na zmieniający się rozkład masy ciała.

Używanie pasa macierzyńskiego może również złagodzić dyskomfort, którego doświadcza wiele matek, gdy ich dziecko rośnie w ramach przygotowań do porodu. Ważne jest, aby podczas ciąży nie nosić pasa macierzyńskiego zbyt wcześnie lub zbyt późno, ponieważ jest skuteczny tylko wtedy, gdy go potrzebujesz!

Jeśli zdecydujesz się na noszenie jednego, upewnij się, że znajdziesz wygodną opaskę, która dobrze przylega do podbrzusza, nie ograniczając przepływu krwi ani zdolności oddychania. Powinieneś również informować swojego lekarza o tym, jakiego rodzaju pasa podtrzymujesz i co mówi o jego użyciu.

Jak nosisz pas macierzyński?

Pas macierzyński to opaska, która owija się wokół brzucha, aby pomóc Ci w bólu dolnej części pleców. Powinien pasować bardzo ciasno, a im ciaśniej jest dopasowany, tym lepiej będzie dla Ciebie działać! Jeśli to konieczne, załóż bluzkę lub koszulę na pas macierzyński, aby nikt nie widział, jak jest ciasny.

Aby używać pasa macierzyńskiego, nie musisz być w ciąży – każda osoba cierpiąca na problemy z dolną częścią pleców może odnieść korzyści z noszenia tych pasów, o ile są one wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak gumowane paski neoprenowe i mocne zapięcia na rzepy.

Im więcej podparcia jest na podpasce brzusznej, zazwyczaj oznacza lepszą kompresję i mniejszy dyskomfort na dole (a także mniej miejsca dla osób, które chciałyby je ukraść).

Ile godzin dziennie należy nosić pas podtrzymujący macierzyństwo?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Zależy to od wielu czynników, w tym od zaawansowania ciąży i rodzaju pasa podtrzymującego, którego używasz. Niektóre kobiety noszą pasy macierzyńskie codziennie, podczas gdy inne używają ich tylko wtedy, gdy potrzebują ulgi w bólu pleców lub dyskomfortu w pracy (siedząc).

Większości kobiet w ciąży zaleca się wydłużanie czasu noszenia w miarę wzrostu dziecka – zwykle około 34. lub 35. tygodnia w przypadku mam po raz pierwszy, które mają niepowikłaną ciążę.

Jeśli to możliwe, znajdź ciche miejsce, w którym możesz wygodnie usiąść raz na godzinę w ciągu dnia, aby w razie potrzeby krótko odpocząć; jednak staraj się nie spędzać zbyt dużo czasu na odpoczynek przez cały dzień, ponieważ może to pogorszyć sytuację, spowalniając poród.