Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim? Jeśli jesteś matką powracającą do pracy po urlopie macierzyńskim, odczuwasz dużą presję na ramionach.

Musisz wiedzieć, jak przejść do tej nowej roli i poświęcić czas niezbędny dla siebie i rozwoju swojego dziecka.

Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci pomyślnie powrócić do życia zawodowego:

– Może rozważ pracę w domu jeden lub dwa dni w tygodniu? Daje to zarówno mamie, jak i dziecku większą elastyczność we wzajemnych harmonogramach.

– Stwórz środowisko w pracy, w którym każdy może czuć się komfortowo – być może zapewnij opiekę dzienną w pobliżu, aby w razie potrzeby nie musieli jechać zbyt daleko? Gwarantuje to, że pracownicy nadal uzyskują pełne korzyści, nawet jeśli nie wszyscy mogą z niego korzystać od razu.

– Współpracuj z działem HR, aby zapewnić elastyczny harmonogram urlopów macierzyńskich i upewnij się, że wszyscy pracownicy wiedzą, że planujesz powrót. Pomoże to uniknąć nieporozumień lub nieporozumień dotyczących tego, kiedy pracownik wróci. Wiedząc, ile czasu upłynie do ich powrotu, wszyscy czują się w międzyczasie bardziej komfortowo w swojej roli!

– Znajdź sposoby, aby pozostać w kontakcie z dala od pracy: spróbuj organizować cotygodniowe spotkania za pośrednictwem czatu wideo, w którym każda osoba otrzymuje 15 minut co najmniej raz w tygodniu? Dzięki temu członkowie zespołu mogą nadal dzielić się pomysłami w tym okresie, dzięki czemu nikt nie czuje się pominięty – nawet jeśli nie jest fizycznie obecny.

Jak mierzysz dżinsy ciążowe?

Istnieje kilka sposobów mierzenia jeansów ciążowych. Kiedy robisz zakupy online, wiele firm oferuje tabelę rozmiarów zawierającą wymiary ich modeli. Jest to zwykle dobry punkt wyjścia przy kupowaniu ubrań przez Internet lub z katalogów, ale należy pamiętać, że każda firma ma swoje preferencje dotyczące rozmiaru i dopasowania, więc dwie marki mogą używać tych samych wymiarów, ale produkują bardzo różne kroje w Twoim rozmiarze.

Innym sposobem jest po prostu ich przymierzenie! Jednym z łatwych miejsc, w których można kupić dżinsy ciążowe lokalnie z pomocnym personelem sprzedaży, są sklepy Motherhood Maternity (a teraz jest też aplikacja. Możesz także wypróbować kilka stylów i rozmiarów, robiąc zakupy z przyjaciółmi, którzy wcześniej nosili ubrania ciążowe.

Możesz również przymierzyć ubrania w domu, korzystając z przedmiotów, które już posiadasz jako przewodnika lub mierząc się za pomocą taśmy mierniczej. Zdziwisz się, że Twoje spodnie przed ciążą mogą nadal pasować do noszenia w ciąży!

Na koniec pamiętaj, że możesz nie wiedzieć, co w tej chwili wygląda na tobie najlepiej, ponieważ większość kobiet nie czuje się najlepiej w ciąży – ale każdy powie, jak pięknie wygląda ciąża! To prawda – twoje ciało robi teraz niesamowite rzeczy i jest piękne.

Czy Twój rozmiar powinien być większy w dżinsach ciążowych?

Ciąża to czas, w którym twoje ciało szybko się zmienia. Jedną z najbardziej zauważalnych dla wielu kobiet są nogi.

Kiedy jesteś w ciąży, przepływ krwi zwiększa się, aby przygotować się do porodu i porodu (co może powodować obrzęk innych części ciała, takich jak stopy), ale nie jest wypompowywany tak szybko po porodzie – co oznacza, że ​​nawet jeśli jesteś w ciąży ogólnie nie przybrały na wadze, ciąże mają tendencję do zwiększania obwodu nóg średnio o około dwa cale.

Przed zakupem ubrań ciążowych ważne jest, aby wiedzieć, jak duże będą Twoje nogi: ponieważ z czasem się rozciągną i po porodzie mogą stać się za małe!

Dżinsy ciążowe powinny wygodnie przylegać do wszystkich obszarów bioder i ud; zwykle oznacza to zwiększenie rozmiaru o jeden rozmiar. Chociaż Twoje nogi mogły puchnąć w czasie ciąży, ważne jest, aby wiedzieć, że po porodzie znów się zmniejszą.

W rezultacie ubrania ciążowe powinny leżeć na Tobie tak samo, jak normalne ubrania teraz — tylko z miejscem dla dziecka! Dżinsy ciążowe są często rozcinane w pasie i łączone z fasonami z wysokim stanem, ponieważ są one zwykle wygodniejsze w czasie ciąży.

Możesz również kupić o jeden rozmiar większy w zwykłych dżinsach, jeśli chcesz, aby wytrzymały dłużej przez wszystkie trzy trymestry ciąży (i dłużej!). Jeśli nie lubisz bluzek odsłaniających brzuch, poszukaj koszul, które pasują tuż pod pępkiem. Zakryją wszystkie obszary, które wymagają krycia, a jednocześnie będą wystarczająco rozciągliwe, aby były wyjątkowo wygodne.

Jak mogę nie wyglądać grubo podczas ciąży?

Odpowiedź na to jest dość prosta. Większość kobiet przybiera na wadze w górnej części ciała, przez co wydają się większe niż są.

W pierwszym trymestrze powinnaś nosić stanik podtrzymujący lub top bandeau, który zapewnia więcej osłony piersi i brzucha, ale także sprawia, że ​​wyglądasz szczuplej, a jednocześnie jest wygodna, więc nie wahaj się wybrać niektórych z tych elementów podczas ciąży!

Drugi trymestr zaczyna się od 14 tygodnia do 26-28 tygodnia i wtedy większość ludzi zaczyna wykazywać objawy, zwłaszcza jeśli we wczesnym okresie ciąży doznały nudności, które spowodowały, że straciły kilka kilogramów z powodu niejedzenia dużo wcześniej.

W tym okresie można nosić bluzki z marszczeniami, ponieważ będą tylko małe wybrzuszenia brzucha, które należy zakryć.

Pod koniec tego trymestru większość kobiet zacznie pokazywać więcej, a ich brzuchy mogą nawet wystawać na zewnątrz, co może utrudnić im znalezienie odpowiedniego ubrania!