Jak używać pieluch Bumgenius

Jak używać pieluch Bumgenius? Pieluchy Bumgenius to świetna opcja dla rodziców poszukujących pieluch materiałowych dla swoich dzieci. Są łatwe w użyciu i występują w kilku różnych stylach.

Ten wpis na blogu pomoże Ci zrozumieć, jak działają i jak właściwie się nimi opiekować, aby Twoje dziecko mogło mieć jak najlepsze doświadczenia z bumGenius.

Jak używać pieluch Bumgenius

Aby używać pieluch Bumgenius

Istnieje kilka różnych sposobów używania pieluszek Bumgenius – każdy ma swoje zalety.

Pierwszy sposób to tradycyjny sposób – zakładasz pieluchę na dziecko, zapinasz ją w pasie, a następnie przyczepiasz zakładki z przodu pieluszki. Dobrze trzyma się w każdych warunkach pogodowych i może być noszony zarówno na dzień, jak i na noc.

Innym sposobem ich użycia jest złożenie przodu pieluchy tak, aby zakrywała tylko połowę pupy dziecka. Pozwala to na lepszą cyrkulację powietrza i zapobiega pojawianiu się wysypek. Przydaje się również wtedy, gdy maluch wypróżnia się, ponieważ możesz łatwo wytrzeć mu pupę bez konieczności zdejmowania całej pieluchy.

Wreszcie, używanie pieluchy jako kieszeni. Włóż wkładkę do przedniej części pieluchy, a następnie zagnij tę część na nią tak, aby odsłonić tylko część tylną.

Pozwala to na ponowne użycie pieluch, jeśli są po prostu mokre lub brudne, zamiast konieczności ich zmiany natychmiast po każdym użyciu. Oznacza to również brak wkładania wkładów przez otwory – co czasami może być naprawdę trudne.

Jak korzystać z wkładek Bumgenius?

Istnieje kilka różnych sposobów wykorzystania wkładek bumGenius:

Możesz położyć je w pokrowcu na pieluszkę i położyć dziecko na wierzchu. To najłatwiejszy sposób ich użycia, ale może nie być najbardziej chłonny.

Jeśli zależy Ci na bardziej chłonnej pieluszce, możesz złożyć wkładkę na trzy i założyć ją na poszewkę.

Lub, jeśli Twoje dziecko ma naprawdę ciężki epizod moczenia, możesz włożyć tyle wkładek, ile potrzebujesz do pokrowca na pieluchę. Tylko upewnij się, że wszystko jest schowane w środku, aby nie przeciekało.

Niezależnie od tego, w jaki sposób wybierzesz wkładki bumGenius, z pewnością zapewnią one Twojemu dziecku komfort i suchość przez cały dzień.

Czy pieluchy Bumgenius mogą być wkładane do suszarki?

Pieluchy bumGenius można suszyć maszynowo na małym ogniu lub suszyć na powietrzu. Wkładki muszą być również suszone na powietrzu. Wysuszone pieluchy z tkaniny wytrzymają dłużej, ale nie jest to konieczne. Jeśli pogoda jest zła i musisz skorzystać z suszarki, pamiętaj, aby usunąć je zaraz po wyschnięciu, aby zapobiec przesuszeniu i skurczeniu.

Możesz również rozważyć użycie w suszarce arkusza zmiękczającego tkaniny, aby pieluchy nie były zbyt sztywne. Podczas prania pieluszek nie używaj wybielaczy ani żadnych innych żrących chemikaliów – może to je zniszczyć!

Odrobina detergentu jest bardzo skuteczna; zbyt duża ilość może powodować nagromadzenie i wpływać na chłonność. Jeśli z jakiegoś powodu musisz zdjąć pieluchy, użyj octu lub środka chemicznego niezawierającego wybielacza, takiego jak RLR, przed ponownym praniem ich w ciepłej wodzie z detergentem.

Jak czyścić pieluchy Bumgenius?

Istnieje kilka różnych sposobów czyszczenia pieluch bumGenius. Możesz użyć detergentu bumGenius lub możesz użyć własnego detergentu. Jeśli chcesz użyć własnego detergentu, musisz postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  • Napełnij pralkę wodą
  • Dodaj około ¼ szklanki wybranego detergentu do pralki
  • Włóż pieluchy do pralki i pozwól im moczyć się przez około 30 minut
  • Prać na gorąco, a następnie spłukiwać na zimno
  • Wywieś je do wyschnięcia (lub włóż je do suszarki na niskim poziomie). Jeśli chcesz użyć detergentu bumGenius, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:
  • Napełnij pralkę wodą
  • Dodaj około ¼ szklanki detergentu bumGenius do pralki. Upewnij się, że używasz dokładnie ¼ kubka, ponieważ zbyt duża ilość detergentu spowoduje nagromadzenie się pieluch i może spowodować przeciekanie lub wysypkę.
  • Włóż pieluchy do pralki i pozwól im moczyć się przez około 30 minut (nie dłużej niż godzinę)
  • Prać na gorąco, a następnie spłukiwać na zimno. W razie potrzeby możesz umyć dwa razy, ale nigdy nie myj ponownie po dwóch pełnych cyklach bez uprzedniego dodania nowej wody z mydłem. Zostałoby to uznane za „podwójne pranie”. Nie jest to konieczne, chyba że po zakończeniu pierwszego cyklu pozostały widoczne pozostałości. Jeśli tak się stanie, po prostu ustaw go z powrotem w trybie namaczania na kolejne pół godziny
  • Wywieś je do wyschnięcia (lub włóż je do suszarki na niskim poziomie). Jeśli masz pralkę ładowaną od przodu, skorzystaj z funkcji „dodatkowego płukania”, aby upewnić się, że cały detergent został usunięty z pieluch. Może to pomóc w zapobieganiu gromadzeniu się i wysypce.

Jaka jest różnica między Bumgenius Freetime a Elemental?

Materiał wewnętrzny jest kluczową różnicą między dwoma rodzajami pieluszek materiałowych. W Freetime zastosowano Stay Dry i mikrofibrę, a w Elemental zastosowano bawełnę organiczną.

Dwie wkładki Freetime są również luźne po jednej stronie, podczas gdy dwie wkładki Elemental są przymocowane po obu stronach.

Jak długo trwają pieluchy materiałowe?

Jeśli pieluchy materiałowe są odpowiednio pielęgnowane, żywotność pieluchy może wynosić od dwóch do sześciu lat. Średnia wynosi około trzech lub czterech lat.

Jednak liczba ta będzie się różnić w zależności od tego, jak często go używasz i czy po drodze trzeba będzie dokonać jakichkolwiek napraw, ponieważ nie wszystkie pieluchy materiałowe są równie trwałe.

Z biegiem czasu pieluchy tekstylne stały się bardziej popularne, ponieważ ludzie zdali sobie sprawę, że są one znacznie tańsze niż jednorazowe, a ponadto są lepsze dla środowiska.

Każdego roku Twoje dziecko z nich korzysta, oszczędzasz około 500 plastikowych jednorazówek, co oznacza, że ​​do pierwszych urodzin zaoszczędziłeś co najmniej 3000! Przy prawidłowym użyciu każdy z nich powinien wytrzymać cały dzień do czasu prania bez wycieków (lub bardzo rzadko).

Jak wygląda spalanie amoniaku u dziecka?

Oparzenia amoniakiem zwykle objawiają się czerwoną, suchą skórą, która może powodować pęcherze. Obszar wokół oparzenia może być spuchnięty i gorący w dotyku. Kontakt amoniaku z oczami może powodować silny ból, zaczerwienienie, obrzęk i niewyraźne widzenie.

Oparzenia amoniakiem powinny być zawsze leczone przez pracownika służby zdrowia. Zabieg zazwyczaj obejmuje płukanie obszaru zimną wodą przez 15 minut, a następnie nałożenie kojącej maści lub kremu. Jeśli pojawią się jakiekolwiek oznaki infekcji, takie jak drenaż ropny lub gorączka, konieczne może być również leczenie antybiotykami.

Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko ma oparzenie amoniakiem, skontaktuj się z lekarzem lub pediatrą w celu uzyskania porady. Wczesna diagnoza i leczenie są ważne, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom.