Jak utrzymać wózek Joie Nitro w czystości: najlepsze praktyki i wskazówki dotyczące czyszczenia

Czyszczenie wózka nie jest łatwym zadaniem. Jak często należy czyścić wózek? Jak to myjesz? Jak to wysuszyć? Cały czas otrzymujemy te pytania, dlatego opracowaliśmy ten obszerny przewodnik, aby pomóc na nie odpowiedzieć! Przeczytaj wskazówki, jak utrzymać wózek Joie Nitro w czystości pomiędzy kolejnymi użyciami.

Kroki, jak czyścić wózek Joie Nitro

Krok 1. Wyczyść tkaninę mieszanką wody i łagodnego detergentu, a następnie spłucz. Napełnij umywalkę lub wannę letnią wodą i dodaj do niej dwie łyżki łagodnego detergentu. Umieść wózek Joie Nitro w tym roztworze na pięć minut, a następnie dokładnie spłucz wszystkie pozostałości mydła z jego zewnętrznej części czystą wodą.

Jak utrzymać wózek Joie Nitro w czystości: najlepsze praktyki i wskazówki dotyczące czyszczenia

Krok 2. Wyczyść ramę mieszaniną wody i łagodnego detergentu, a następnie spłucz. Napełnij umywalkę lub wannę letnią wodą i dodaj do niej dwie łyżki łagodnego detergentu. Umieść wózek Joie Nitro w tym roztworze na pięć minut, a następnie dokładnie spłucz wszystkie pozostałości mydła z jego zewnętrznej części czystą wodą.

Krok 3. Osusz ramkę czystym ręcznikiem.

Jak zdjąć pokrowiec na wózek Joie

Wózek Joie Nitro ma zdejmowany pokrowiec, który można zdjąć do prania. Jak zdjąć pokrowiec wózka joie nitro?

Krok pierwszy: Zdejmij siedzisko z ramy i złóż je na siebie lub połóż płasko na powierzchni, aby uzyskać łatwy dostęp.

Krok drugi: Podnieś jedną stronę nowego pokrowca na wózek joie nitro pod kątem, a następnie chwyć obie strony materiału każdą ręką. Rozsuń delikatnie, aż będzie wystarczająco dużo luzu, aby chwycić obiema rękami za oba końce, chwytając przeciwległe rogi. Powinieneś teraz mieć cztery pełne ramiona i uelastycznione razem.

Krok trzeci: Po zakończeniu tego kroku obróć materiał tak, aby nadmiar materiału znalazł się teraz po niewłaściwej stronie wózka joie nitro.

Krok czwarty: Powtarzaj kroki 2 i 3, aż wszystkie cztery ramiona zostaną zebrane w jedną wiązkę, a następnie odwróć tak, aby górna powierzchnia materiału była odwrócona do góry nogami, z elastycznym obwodem skierowanym do góry. Teraz odciągnij go od ramy, aby uwolnić wszelkie ukryte zmarszczki i zapewnić gładkie dopasowanie następnym razem.

Jak czyścić wózek Britax

Krok pierwszy: Zacznij od usunięcia z wózka wszelkich przedmiotów, które mogły zebrać zanieczyszczenia, gdy był na zewnątrz we wszystkich rodzajach warunków pogodowych w ciągu ostatniego roku (tj. koce, zabawki).

Gdy to zrobisz, użyj wilgotnej szmatki lub gąbki zamoczonej w ciepłej wodzie i płynie do naczyń, aby wytrzeć powierzchnie, które będą widoczne po zamknięciu do następnego sezonu.

Zwróć szczególną uwagę na obszary wokół uchwytów i złączy, w których z czasem na tkaninie najprawdopodobniej gromadzi się brud. Poczekaj, aż te obszary wyschną na powietrzu przed zamknięciem w celu przechowywania.

Krok drugi: Przejdź na siedzenie z tkaniny, budkę i wszelkie akcesoria wykonane z tkaniny (tj. paski bezpieczeństwa). W zależności od tego, jak brudne są te powierzchnie, może być konieczne użycie bardziej śliskiego detergentu lub środka czyszczącego, aby usunąć olejki ze skóry, które przeniosły się z czasem, gdy maluch był przywiązany w różnych warunkach pogodowych w ciągu ostatniego roku.

Jeszcze raz pamiętaj, aby nie mieszać wody z mydłem, ponieważ może to powodować bulgotanie i pozostawianie pozostałości na tkaninach wystawionych na działanie promieni słonecznych, co spowoduje, że będą wyglądać na bardziej matowe, gdy nadejdzie kolejny sezon.

Krok trzeci: Jeśli fotelik Twojego dziecka jest kompatybilny z modelem wózka – zalecamy zdjęcie pokrowca i wypranie go osobno. Możesz użyć ogólnego środka czyszczącego (takiego jak OxiClean) lub detergentu do naczyń, po prostu nałóż produkt bezpośrednio na plamy i pozostaw na 30 minut przed praniem w zimnej wodzie z delikatnym mydłem – ale nie mieszaj go z inne domowe środki czyszczące!

Ramę wózka należy umyć łagodnym mydłem i ciepłą wodą po długich wycieczkach na łono natury, gdzie mogły być narażone na brud, piasek, błoto lub inne naturalne substancje, które pozostawiły osad na jego powierzchni w czasie malucha. Upewnij się, że wszystkie uchwyty z tkaniny są oczyszczone z kurzu za pomocą mocnego przystawki próżniowej, jeśli to konieczne, aby żadne włókna nie zaplątały się w nich, gdy są mokre!

Wózki dziecięce wymagają również regularnej konserwacji, takiej jak kontrola ciśnienia w oponach i wymiana kół, co najlepiej pozostawić profesjonalistom.

Jak złożyć wózek joie Nitro

Złóż kierownicę wózka płasko na oparciu. Upewnij się, że są zabezpieczone, zanim przejdziesz do kolejnych kroków. Naciśnij siedzisko, aby złożyć je do przodu, a następnie wciśnij i oba uchwyty boczne (znajdujące się pod siedziskiem), aż usłyszysz kliknięcie. Przednie koła Nitro powinny teraz zostać złożone wzdłuż jego dolnej części, a tylne koło zostanie automatycznie wsunięte na miejsce dzięki wewnętrznej blokadzie ramy! Jakie to jest świetne?

Gdy wszystkie cztery koła są bezpiecznie przykręcone, pociągnij na zewnątrz każdy z uchwytów, aby uwolnić je ze stanu złożonego wewnątrz siebie, aby w końcu mogły spocząć pod kątem w kierunku obu stron wózka do biegania.

Złóż kierownicę do góry i oprzyj ją o tył Nitro, pociągając ręką z każdej strony, aż zatrzaśnie się tam również. Obróć je tak, abyś mógł je przytrzymać, jednocześnie naciskając drugą ręką z pozycji zwolnienia, aby złączyć ich dwa końce w jednym punkcie, zanim ponownie szybko zwolnisz.