Jak uszyć książeczkę z tkaniny?

Wielu świeżo upieczonych rodziców nie zna procesu wytwarzania tkaniny. To jest samouczek dotyczący szycia książeczki dla dzieci z tkaniny.

Książeczka wykonana jest z dwóch kawałków filcu, zszytych ściegiem biegowym. Strony wykonane są z tkaniny, a księga oprawiona wstążką.

Jak uszyć książeczkę z tkaniny?

Będziesz potrzebować:

-Dwa kawałki filcu przycięte na wymiar

-Tkanina na strony

-Wstążka

-Igła i nitka

Najpierw weź dwa kawałki filcu i zszyj je ściegiem biegowym. Upewnij się, że u góry została pozostawiona luka, aby można było odwrócić książkę na prawą stronę. Po zszyciu dwóch kawałków filcu, odwróć książkę na prawą stronę i wyprasuj wszelkie zagniecenia.

Następnie weź materiał na strony i pokrój go na prostokąty, które są nieco mniejsze niż strony Twojej książki.

Teraz weź jeden z prostokątów z tkaniny i złóż go na pół, tak aby dwa krótkie końce się spotkały. Zszyj linię na środku, aby utworzyć kieszeń. Zrób to ze wszystkimi prostokątami z tkaniny.

Po zszyciu wszystkich kieszeni czas na oprawę książki. Odetnij kawałek wstążki, który jest wystarczająco długi, aby obejść całą zewnętrzną stronę książki, plus dodatkowy centymetr lub dwa na zakładkę.

Przyszyj jeden koniec wstążki do wewnętrznej okładki książki, a drugi koniec do okładki zewnętrznej.

Upewnij się, że podczas szycia na zewnętrznej okładce łapiesz wszystkie cztery warstwy filcu (dwie części po wewnętrznej i dwie części na zewnątrz).

I to wszystko! Twoja książeczka z tkaniny dla dzieci jest już gotowa. Wypełnij go obrazkami, pamiątkami i wszystkim, co chcesz zapamiętać z pierwszego roku dziecka (albo dwóch, trzech!)

Co piszesz o nowym dziecku?

Jest tak wiele rzeczy do napisania w nowej książeczce dla dzieci. Możesz zacząć od podstaw, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia, waga i długość. Ale jest o wiele więcej, które możesz uwzględnić!

Oto kilka pomysłów:

– W dniu ich narodzin

-Jak przespali swoją pierwszą noc w domu

-Ich pierwsza kąpiel

-Co lubili jeść i pić

– Ich pierwsze kroki lub słowa

-Zabawna historia o nich

-Wyjątkowa chwila, którą z nimi dzieliłeś

-Twoje nadzieje i marzenia dla nich

Pisanie w książeczce dla dzieci to wyjątkowy sposób na udokumentowanie wszystkich cennych chwil z życia Twojego malucha. To dar, który będą pielęgnować na zawsze. Więc nie spiesz się i delektuj się każdą chwilą!

Co mam napisać w księdze upominkowej?

To pytanie, które często otrzymuję i jest całkiem proste. Po prostu napisz, co chcesz! Książka podarunkowa to świetny sposób, aby powiedzieć odbiorcy, jak bardzo Ci na nim zależy, a czy jest lepszy sposób, aby to zrobić niż własnymi słowami?

Nie ma żadnych zasad dotyczących tego, co należy, a czego nie należy pisać w książeczce z prezentami, więc pozwól swojej kreatywności poszaleć. Jeśli jednak walczysz o pomysły, oto kilka rzeczy, które możesz uwzględnić:

-Szczera wiadomość informująca odbiorcę, dlaczego jest dla Ciebie wyjątkowy

-Twoje ulubione wspomnienia z nich

-Żarty w środku między wami

-Na co liczysz dla ich przyszłości

Cokolwiek zdecydujesz się umieścić w swojej księdze prezentów, po prostu upewnij się, że pochodzi z serca. Najważniejsze, aby obdarowana osoba wiedziała, jak bardzo Ci na niej zależy, a książeczka podarunkowa to świetny sposób na to!

Co piszesz w książeczce dla dzieci?

Niektórzy rodzice decydują się napisać wiersz, podczas gdy inni mogą zawierać fragmenty religijne lub cytaty. Wiele rodzin lubi również umieszczać zdjęcia i obrazy USG w książeczce poświęconej dziecku.

Niektórzy rodzice decydują się nawet na nagranie wiadomości wideo dla swoich dzieci. Cokolwiek zdecydujesz się umieścić w swojej książeczce dedykacyjnej dla dziecka, pamiętaj, aby uchwycić swoje myśli i uczucia dotyczące nowego dziecka. To wyjątkowa pamiątka, która będzie ceniona przez wiele lat.

Bez względu na to, jaką drogę wybierzesz z poświęceniem swojego dziecka, będzie to cenne wspomnienie zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego malucha! Gratulujemy nowego rozdziału w waszym życiu!

Co mam napisać w książce dla mojego nienarodzonego wnuka?

Jedną z rzeczy, które możesz rozważyć w swojej książce dla swojego nienarodzonego wnuka, jest list. W liście możesz podzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami na ich temat, a także nadziejami na ich przyszłość.

Możesz również dołączyć zdjęcia lub inne pamiątki z twojego życia, aby pomóc im zapamiętać cię, gdy dorosną. Cokolwiek zdecydujesz się umieścić w książce, z pewnością będzie to cenione przez twojego wnuka przez wiele lat.

Innym pomysłem jest skompilowanie zbioru rodzinnych przepisów. Będzie to nie tylko pyszny dodatek do ich biblioteki książek kucharskich, ale także będzie cennym fragmentem historii przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Jeśli z tymi przepisami wiążą się jakieś specjalne historie lub wspomnienia, pamiętaj, aby je również uwzględnić!

Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, włóż w to swoje serce i wiedz, że Twój wnuk pokocha i doceni wszystko, co zdecydujesz się mu dać.