Jak uśpić dziecko w foteliku samochodowym? Niesamowite wskazówki

Jak ułożyć dziecko do snu w foteliku samochodowym? To częste pytanie nowych rodziców. Jednak czytając ten artykuł, dowiesz się więcej o tym, jak i co robić. Czytaj.

Wskazówki dotyczące spania dziecka w foteliku samochodowym

-Upewnisz się, że fotelik pasuje do Twojego dziecka i jest prawidłowo zainstalowany. Jeśli masz duże, krępe dziecko, tak jak ja, znalezienie fotelika samochodowego dla większych dzieci może być czasem trudne! Jednym ze sposobów na obejście tego problemu jest zakup wkładki dla niemowląt, aby siedziały wyżej w nosidełku i, miejmy nadzieję, dłużej spały.

Jak uśpić dziecko w foteliku samochodowym? Niesamowite wskazówki

– Inną rzeczą, którą powinieneś zrobić przed odłożeniem ich na drzemkę lub przed snem, jest karmienie ich, jeśli to konieczne, tuż przed umieszczeniem ich w łóżeczku / foteliku samochodowym. Karmienie wytwarza hormony, takie jak serotonina, które pomagają regulować nasz nastrój, w tym powodują senność w nocy.

Pomoże to również uspokoić wszelkie problemy z refluksem, które mogą mieć również podczas drzemki.

-Następną rzeczą do dodania jest otulacz lub inny taki śpiwór. Uwielbiałem markę SwaddleMe i działała cudownie dla mojego małego mężczyzny! Niektóre dzieci nie mogą znieść trzymania ramion, więc jeśli to możliwe, poeksperymentuj z obiema opcjami, aż znajdziesz najlepszą.

Mieliśmy szczęście, że nie mieliśmy z tym żadnych problemów, ponieważ nie mógł podnieść rąk, gdy włożyliśmy je do worków!

– Na koniec spróbuj dodać swoje zdjęcie w pobliżu, gdy śpi, na wypadek, gdyby obudził się przestraszony i samotny w łóżeczku / foteliku samochodowym. W ten sposób, gdy zobaczą twoją twarz (i miejmy nadzieję, że powąchają mleko z piersi), to szybko je uspokoi! Powodzenia!

Jak nosić fotelik samochodowy dla niemowląt bez bólu?

Fotelik samochodowy dla niemowląt może być ciężki. Oto kilka wskazówek, jak go nosić, nie robiąc sobie krzywdy:

 • Podczas przenoszenia nosidełka używaj obu rąk. Jeśli używasz jednej ręki, trzymaj rękę prosto i używaj ramienia do podparcia. Podczas tego nie zginaj się w pasie!
 • Utrzymuj dobrą postawę z ramionami do tyłu i głową uniesioną wysoko. – Noś butelkę z wodą lub załóż coś, co można łatwo zdjąć, np. klapki, aby w razie potrzeby mieć dodatkową wolną rękę.
 • Pochyl się lekko do przodu, idąc w kierunku, w którym zawsze musisz iść z dzieckiem, a nie do tyłu, co może nadwyrężyć mięśnie w dolnej części kręgosłupa.”Nie pochylaj się do tyłu”, „Równo używaj OBU ramion”
 • Nosidełko należy zawsze nosić z przodu, NIGDY z tyłu. Jest to niezwykle niebezpieczne i może prowadzić do poważnych obrażeń dla Ciebie, a co ważniejsze, Twojego dziecka!
 • Dobra praktyczna zasada: jeśli na początku boli lub nie jest ci wygodnie: nie rób tego ani nie zmieniaj sposobu, w jaki jest to zrobione, dopóki nie znajdziesz czegoś, co działa lepiej. Przechowuj przekąski w kieszeniach, aby w razie potrzeby były łatwo dostępne.
 • Dla dzieci, które nie są przyzwyczajone do noszenia (np. noworodków), zaplanuj wycieczki, w których w pobliżu znajdują się miejsca na przerwy w podróży, kiedy będziesz ich potrzebować. Nie wychodź sam z dzieckiem, jeśli to cię denerwuje, ponieważ są szanse, że nadejdą chwile, kiedy sprawy staną się trudne, nawet jeśli Twoim celem jest po prostu dobra zabawa.
 • Pamiętaj, że to Twoja pierwsza rodzinna wędrówka jako noworodka noszącego profesjonalistę. Możesz być zaskoczony, jak dużo lepiej osiągniesz z praktyką – Jeśli odwiedzają Cię przyjaciele lub krewni i chcą trzymać dziecko przez dłuższy czas, sprawdź, czy jest jakiś sposób, aby pomóc unieść część ciężaru, abyś nie był odkładanie całego ciężaru na jedną stronę.
 • Używaj plecaków, które odsuwają się od ramion i równomiernie rozkładają ciężar na obu biodrach. To odciąża dolne plecy i stawy i pomaga utrzymać biodra w jednej linii.
 • Pamiętaj: wciąż mówimy tutaj o maleńkich dzieciach! Nie zabieraj ich na wspinanie się po stromych zboczach bez uzasadnionego powodu – już niedługo pokochają tylko dobry długi spacer, ale na razie powinieneś patrzeć na wózki i dziecko przewoźników, którzy poradzą sobie z niewielkim nierównym terenem.
 • Rozważ użycie nosidełka ergonomicznego, które pomoże złagodzić nacisk, jaki noszenie dziecka wywiera na plecy. Są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach od wielu różnych producentów – rozważ takie z paskami zamiast sprzączek, ponieważ są one znacznie łatwiejsze dla delikatnych dłoni!
 • Ułatwiają one noszenie dzieci ważących od 12 funtów (dla wczesnych noworodków) do 25 lub więcej funtów bez nadmiernego obciążania ciała mamy.
 • Jest to idealne rozwiązanie, jeśli robisz zakupy, załatwiasz sprawy w mieście, poświęcasz czas na wspólne czytanie książek w przytulnym miejscu, takim jak biblioteka lub kawiarnia. Lub nawet po prostu potrzebujesz dodatkowej pomocy w niesieniu dziecka po domu podczas wykonywania prac domowych.

Jak nosić fotelik samochodowy dla niemowląt bez bólu?

Szukając fotelika samochodowego, chcesz mieć pewność, że jest on prawidłowo zainstalowany. W tym celu pojazd musi być również bezpiecznie i prawidłowo przypięty pasami.

Dziecko powinno dobrze pasować do swojego nowego wózka, tak aby nic nie było wystarczająco luźne, co mogłoby mu zaszkodzić w razie wypadku lub nagłego hamowania.

Możesz także wybrać inne opcje, takie jak zamontowanie bazy fotelika samochodowego dla niemowląt zamiast używania górnych pasów mocujących, które mogą spowodować więcej szkód niż pożytku, nie wiedząc, jak naprawdę wszystko jest bezpieczne, więc zapytaj kogoś, kto wie, co robi, zanim spróbujesz czegokolwiek na własną rękę!