Jak umyć kojec

Jak umyć kojec? Kojec to dla wielu rodziców ważny element wyposażenia. Jeśli masz dziecko, jest to prawdopodobnie główne miejsce, w którym śpi i przebywa, gdy nie jest w łóżeczku lub innym pokoju.

Zakup jednego zupełnie nowego może być dość kosztowny, więc jeśli twoje dzieci są teraz dla ciebie za duże, istnieje kilka łatwych sposobów, aby je umyć bez uszkadzania jego struktury.

Oto jak:

Krok 1. Kojce zawsze powinny być wyposażone w instrukcje dotyczące ich czyszczenia, ale zwykle sugeruje to użycie mydła i wody wraz z czymś delikatnym, takim jak ocet lub płyn do mycia naczyń.

Krok 2. Możesz również użyć wybielacza, ponieważ czasami małe kawałki mogą utknąć w środku, które ktoś mógłby połknąć później.

Krok 3. Podczas mycia sprawdź wszystkie części, w tym siatkę, drewno i plastik, pod kątem dziur lub uszkodzeń, które mogły pojawić się z biegiem czasu.

Krok 4. Uważaj na rzeczy takie jak łuszczenie się farby, ponieważ może to być szkodliwe dla Twojego dziecka, jeśli dostanie się do ust. Po dokładnym umyciu wszystkich części pozostaw je w suchym miejscu do rana, kiedy będą całkowicie gotowe do ponownego użycia.

Czy dwulatek może spać w kojcu?

Kojec to świetny sposób na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, gdy jesteś zajęty w kuchni lub musisz zająć się innym zadaniem. Może być używany do drzemek i snu w nocy, ale to, czy będzie spać w jednym, zależy od wieku dziecka.

Niektórzy rodzice stwierdzają, że tak małe dzieci nie lubią przebywać w nich w nocy, ponieważ nie mają innego wyjścia, jak tylko w górę; jednak jeśli zostaną umieszczone w pobliżu łóżeczka (lub wystarczająco blisko), niektóre małe dzieci mogą czuć się komfortowo, śpiąc obok swojego pluszaka podczas snu.

Niemowlęta poniżej szóstego miesiąca nigdy nie powinny spać w kojcu, ponieważ może je udusić, ponieważ nie mogą się jeszcze przewrócić. Dzieci, które potrafią się z nich wydostać, prawdopodobnie też nie powinny w nich spać.

Jest kilka rzeczy do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, czy Twoje dziecko może używać kojca do spania, czy nie:

– Rozmiar kojca i ilość miejsca w nim (niektóre małe dzieci mogą czuć się zbyt ograniczone)

– Jeśli przespali całą noc już przed wejściem do kojca, jeśli tak, dodanie kojca może nie mieć większego znaczenia, ponieważ ich rutyna przed snem będzie na tyle znajoma, że ​​powinny szybko zasnąć.

– Jeśli myślisz o przejściu z łóżeczka do innej formy zamknięcia w tym wieku, sugerowałbym zrobienie tego bez wprowadzania nowego elementu, takiego jak duża zmiana w sypialni, która może spowodować więcej stresu niż to konieczne.

– Po prostu utrzymuj wszystko inne w porządku, ale zamień łóżeczko na kojec. Jeśli Twoje dziecko ma jakiekolwiek problemy sensoryczne, powinieneś wziąć pod uwagę, że może nie być w stanie wystarczająco się zrelaksować w kojcu z powodu różnych tekstur i innych rzeczy w kojcu, np. pluszaki, poduszki itp.

– Jeśli tak jest, dodanie jednego lub dwóch przedmiotów pomoże im przyzwyczaić się do mniejszej przestrzeni wokół nich, więc nie zaczynaj gołym kości tylko tym, co jest konieczne, co może utrudnić spanie, ponieważ nie ma rozpraszania.

Na przykład, jeśli Twoje dziecko uwielbia swój ulubiony kocyk, ale nie chce być bez niego przed snem, ale nadal dobrze śpi w nocy, po zaśnięciu włóż go do kojca, aby po przebudzeniu się w środku w nocy (co czasami robią) poczują się pocieszeni przez znajomość ich ulubionego przedmiotu, zamiast przebywać w nieznanym środowisku.

Podsumowując, jeśli maluch przesypia bez problemu przez co najmniej miesiąc, to powinno być w porządku wypróbować je w kojcu na drzemki i nocny sen.

Jeśli jest to nowa rzecz lub ostatnio mieli jakieś problemy, sugerowałbym odczekanie kolejnego miesiąca przed próbą dodania jednego do sypialni, ponieważ może to jeszcze utrudnić sprawę, zwłaszcza jeśli mają problemy sensoryczne, które mogą utrudniać ich zdolność do wystarczającego relaksu więc pozwól im przyzwyczaić się do zmiany, zachowując wszystko inne znajome, ale zamiast tego zamieniaj materac łóżeczka na coś z wnętrza kojca.

Czy kojce są bezpieczne do snu?

Kojec może być świetną opcją do spania. Kojce zwykle nie mają tych samych funkcji, co łóżeczka podróżne, takie jak gondole i przebieralnie, ale są przenośne, jeśli musisz je przenieść podczas podróży lub jeśli potrzebujesz czegoś, co zajmie mniej miejsca w domu.

Wielu rodziców korzysta z kojców, kiedy po raz pierwszy przynoszą dziecko ze szpitala do domu, ponieważ często jest to wygodniejsze niż bycie z kimś w nocy, tylko po to, aby mogli odpocząć!

Już z tego powodu wiele dzieci może czuć się komfortowo, śpiąc w jednym miejscu, zamiast poruszać się zbytnio w jego obrębie.

Może się również okazać, że kładzenie dziecka na piłce do ćwiczeń dobrze sprawdza się podczas drzemek, ponieważ może rozwinąć poczucie równowagi i poczuć się bezpieczniej w kojcu.