Jak sterylizować zabawki do kąpieli? Pomysły

Jak sterylizować zabawki do kąpieli? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców.

Odpowiedź jest prosta:

Jak sterylizować zabawki do kąpieli? Pomysły
  • Napełnij duży pojemnik wodą i dodaj do niego trochę wybielacza Dodaj swoje zabawki do kąpieli Pozwól im namoczyć się przez około 30 minut Spłucz czystą wodą Rozłóż do wyschnięcia na słońcu (pomoże to zabić wszelkie pozostałe zarazki)
  • To takie proste! Teraz możesz cieszyć się wspólną zabawą, nie martwiąc się o to, co może czaić się w tych uroczych małych zwierzątkach lub pływających łodziach. Możesz nawet rozważyć robienie tego co tydzień, aby zachować świeżość przez cały rok – szczęśliwej kąpieli!

Jaka jest czerń w zabawkach do kąpieli?

Czarny materiał znajdujący się w zabawkach do kąpieli jest zwykle wykonany z gumy zwanej nitrylem. Materiał ten jest często używany do produkcji rękawic, uszczelek i uszczelek. Jest trwały i odporny na oleje, kwasy i inne chemikalia.

Jednak u niektórych osób może również powodować podrażnienie skóry. Jeśli więc zauważysz tę czarną maź na zabawkach do kąpieli Twojego dziecka, pamiętaj o dokładnym umyciu ich gorącą wodą z mydłem. A jeśli Twoje dziecko odczuwa podrażnienie skóry po zabawie zabawką, skontaktuj się z lekarzem.

Jak dezynfekować zabawki do kąpieli w piance?

Najlepszym sposobem dezynfekcji zabawek do kąpieli w piance jest użycie mieszanki octu i wody. Namocz zabawkę w mieszance na około pięć minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

Pamiętaj, aby całkowicie wysuszyć zabawkę przed włożeniem jej z powrotem do wanny dziecka. Możesz również użyć roztworu wybielacza do dezynfekcji zabawek do kąpieli w piance.

Wymieszaj jedną łyżkę wybielacza z 1 litrem wody i zanurz zabawkę w roztworze na około pięć minut. Spłucz ciepłą wodą i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu. Należy jednak pamiętać, że wybielacz może być szkodliwy w przypadku połknięcia, dlatego należy trzymać wszelkie roztwory dezynfekujące w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Zabawki do kąpieli w piance można również myć, umieszczając je w zmywarce. Jest to szybki i łatwy sposób na ich wyczyszczenie, ale pamiętaj, że nie zdezynfekuje to twoich zabawek.

Czy można włożyć zabawki do kąpieli do pralki?

Tak, zabawki do kąpieli można wkładać do pralki, o ile są oznaczone jako „można prać w pralce”. Jednak niektóre zabawki mogą być zbyt małe lub delikatne, aby przejść przez pralkę i suszarkę, dlatego najlepiej najpierw sprawdzić instrukcje producenta.

Upewnij się również, że wszelkie baterie z zabawki zostały wyjęte przed praniem, ponieważ mogą skorodować i uszkodzić zabawkę. Wreszcie, zawsze susz zabawki do kąpieli na powietrzu, zamiast wkładać je do suszarki, ponieważ nadmierne ciepło może spowodować ich stopienie.

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia dziecięcych zabawek do kąpieli?

Jedną z metod jest napełnienie wanny wodą i płynem do naczyń, a następnie umieszczenie zabawek. Pozwól im namoczyć się przez około 15 minut, a następnie wyszoruj je szczoteczką. Spłucz mydliny i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu. Do ich czyszczenia można również użyć mieszanki octu i wody.

Włóż zabawki do pojemnika lub torby, wlej ocet i wystarczającą ilość wody, aby je przykryć, szczelnie zamknij i pozostaw na 24 godziny. Spłucz ocet i wysusz na powietrzu. Inną opcją jest zakup tabletek do czyszczenia zabawek do kąpieli dla dzieci. Są one umieszczane w wannie z wodą wraz z zabawkami i rozpuszczają się, aby je wyczyścić.

Po zakończeniu kąpieli dziecka po prostu spłucz pozostałości tabletek. Niezależnie od wybranej metody należy regularnie dezynfekować zabawki, mocząc je w mieszance wybielacza i wody na około 15 minut.

Innym sposobem czyszczenia dziecięcych zabawek do kąpieli jest napełnienie kuchennego zlewu gorącą wodą z mydłem i umieszczenie tam zabawek. Pozwól im namoczyć się przez chwilę, a następnie za pomocą pędzla zetrzyj cały brud.

Opłucz je i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu. Możesz je również zdezynfekować, umieszczając je na kilka minut we wrzącej wodzie. Tylko upewnij się, że są całkowicie zanurzone we wrzącej wodzie, w przeciwnym razie mogą pęknąć.

Wreszcie, możesz również kupić specjalne środki czyszczące do zabawek, które są dostępne w butelkach z rozpylaczem lub chusteczkach. Świetnie sprawdzają się zarówno na twardych, jak i miękkich zabawkach. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu.

Bez względu na wybraną metodę, ważne jest regularne czyszczenie zabawek do kąpieli dzieci, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii i innych zarazków.

Moczenie ich w mieszaninie wybielacza i wody jest najskuteczniejszym sposobem ich dezynfekcji, ale jeśli masz mało czasu lub nie masz pod ręką wybielacza, użyj gorącej wody z mydłem lub jednego z komercyjnych środków czyszczących. . Tylko pamiętaj, aby za każdym razem wykonywać staranną pracę, a Twoje dziecko będzie bezpieczne.

Jak czyścić gumowe zabawki dla niemowląt?

Jednym ze sposobów czyszczenia gumowych zabawek dla niemowląt jest użycie mieszanki mydła do naczyń i wody. Innym sposobem jest użycie octu zmieszanego z wodą. Możesz również użyć roztworu wybielacza, jeśli zabawka jest naprawdę brudna. Pamiętaj, aby dobrze wypłukać zabawkę po jej wyczyszczeniu. Każde z tych rozwiązań dobrze sprawdzi się w czyszczeniu gumowych zabawek dla niemowląt.

Innym sposobem czyszczenia gumowych zabawek dla niemowląt jest użycie sody oczyszczonej i wody. Działa to szczególnie dobrze przy usuwaniu uporczywych plam. Wystarczy zrobić pastę z sody oczyszczonej i wody, nałożyć na zabawkę, odstawić na chwilę, a następnie spłukać. Soda oczyszczona jest doskonałym środkiem czyszczącym i odkażającym, więc jest idealna do czyszczenia gumowych zabawek dla niemowląt!