Jak sprawić, by moje dziecko spało w kojcu?

Jak ułożyć dziecko do snu w kojcu? Jeśli Twoje dziecko przeprowadza się do kojca, upewnij się, że je do tego przygotowałeś. A

wiele dzieci jest przestraszonych i zdezorientowanych, kiedy idą do kojca, ponieważ nie rozumieją, dlaczego ta wielka „klatka” zawładnęła ich pokojem – ale jeśli wcześniej omówiłeś z nimi zmianę, nie będzie to problemem !

Jak sprawić

Możesz także spróbować użyć zabawek, a nawet pościeli z łóżeczka w kojcu, aby czuli się bardziej jak w domu. Niektórzy rodzice używali dużych poduszek jedna na drugiej jako miękkiego miejsca do lądowania, gdzie śpiące dzieci nie uderzają w twarde podłogi i nadal będą spać wygodnie, podczas gdy inni używają pluszaków lub koców. Tylko pamiętaj:

Celem nie jest tylko uśpienie dziecka w kojcu – to przyzwyczajenie go do spania w nim, tak aby w końcu można było je całkowicie wyprowadzić z kojca i przenieść do jego pokoju!

– Niektórzy rodzice kładą mały materacyk do łóżeczka na podłodze obok łóżka przez kilka pierwszych nocy, aż dziecko przyzwyczai się do samodzielnego spania.

– Możesz również spróbować użyć urządzenia do szumów lub aplikacji z białym szumem w telefonie, aby pomóc dziecku zasnąć.

– Jeśli masz problemy, zawsze możesz spróbować umieścić dziecko w kojcu, gdy jesteś z nim w pokoju – ale rób to tylko wtedy, gdy czujesz się komfortowo i bezpiecznie!

Kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać, gdy Twoje dziecko zaczyna spać w kojcu:

– Upewnij się, że wstrzykiwacz jest umieszczony w miejscu, gdzie jest dużo światła i świeżego powietrza.

– Unikaj umieszczania długopisu w pobliżu okien lub drzwi, ponieważ dziecko może je odblokować i uciec.

– Przed położeniem dziecka do snu sprawdź temperaturę w pokoju – nie chcesz, żeby było mu za zimno!

– Jeśli Twoje dziecko zacznie się denerwować, staraj się nie denerwować. Przyzwyczajenie się do spania w nowym miejscu zajmie im trochę czasu – po prostu próbuj różnych rzeczy, aż coś zadziała. A co najważniejsze, zrelaksuj się i ciesz się tym nowym etapem w życiu Twojego malucha!

Jak zrobić domowy kojec?

Będziesz potrzebować:

-Kawałek materiału o długości co najmniej ośmiu stóp i szerokości sześciu stóp

-Maszyna do szycia lub igła i nić

-Nożyce

-Linijka lub taśma miernicza

-Szpilki

Zacznij od złożenia materiału na pół, tak aby miał cztery stopy szerokości. Szyj wzdłuż krawędzi, używając ½ cala naddatku na szew. Zszyj lub zygzakiem surową krawędź, aby zapobiec strzępieniu się.

Odwróć rurkę prawą stroną na zewnątrz. Złóż każdy koniec ¼ cala i naciśnij. Szyj blisko zagiętej krawędzi. To stworzy wykończoną krawędź na twoim kojcu. Teraz jesteś gotowy do zszycia boków. Odmierz 14 cali od jednego końca rurki i zaznacz szpilką.

Powtórz na drugim końcu. Zszyj oba te znaki, aby utworzyć róg, a następnie powtórz dla wszystkich czterech rogów. Możesz teraz zdecydować, jak wysokie mają być ściany Twojego kojca. Zmierz od jednego górnego rogu i zrób kolejną szpilkę w dowolnym wymiarze do 44 cali.

Powtórz z przeciwległym górnym rogiem, aby były lustrzanymi odbiciami. Teraz zmierz odległość między dwoma kołkami i zaznacz tę odległość w kilku punktach wokół rzędu (nie więcej niż 23 lub 24). Połącz każdy punkt, rysując proste linie, używając linijki lub taśmy mierniczej jako przewodnika.

Jak zrobić kojec jako leżankę?

Najpierw musisz kupić kojec. Można je znaleźć w większości sklepów sprzedających artykuły dla niemowląt. Gdy już masz kojec, zdejmij jeden z bocznych paneli.

Stworzy to wystarczająco duży otwór na materac do leżanki. Następnie umieść materac w kojcu i ponownie przymocuj panel boczny. Na koniec dodaj trochę pościeli, a Twoje dziecko ma swoją leżankę!

Jeśli Twoje dziecko lubi czytać lub oglądać telewizję w łóżku, jest to świetny sposób na zapewnienie mu własnej przestrzeni bez zajmowania zbyt dużej ilości miejsca w sypialni. Co więcej, jest bardzo łatwy w konfiguracji i demontażu, dzięki czemu możesz z niego korzystać, kiedy tylko tego potrzebujesz. szczęśliwy!

Jak zrobić matę do kojca?

Cóż, potrzebujesz kilku materiałów. Przede wszystkim potrzebujesz tkaniny. Rodzaj tkaniny może się różnić w zależności od tego, ile wyściółki i trwałości chcesz mieć w kojcu. Możesz również użyć do tego celu starego koca lub innego rodzaju materiału.

Następnie po prostu przytnij go do kwadratowego kształtu, aby idealnie pasował do Twojego konkretnego rozmiaru kojca! Jeśli to możliwe, spróbuj zrobić wiele warstw, jeśli szukasz jeszcze większego komfortu i amortyzacji przed uderzeniami i upadkami podczas zabawy wewnątrz długopisu.

Na koniec zszyj każdą stronę nitką wzdłuż trzech stron, pozostawiając jedną otwartą stronę, która posłuży jako twój otwór podczas wkładania dziecka do nowego obszaru maty lub zmiany go po zrobieniu bałaganu.

Teraz możesz zawiązać krawaty, które utrzymają kojec na swoim miejscu. Do tego będziesz potrzebować wstążki lub sznurka i pistoletu do klejenia na gorąco.

Wytnij dwie równe długości wstążki (lub sznurka), a następnie złóż każdą na pół, tak aby na jednym końcu była pętla, a surowe końce stykały się po drugiej stronie, jak pokazano na zdjęciu. Przyklej każdy złożony koniec za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco.

Teraz weź każdą pętlę i umieść ją wokół przeciwległych rogów kwadratu tkaniny, jak pokazano na rysunku. Upewnij się, że jest wystarczająco ciasny, aby podkładka nie poruszała się zbyt mocno, ale nie tak ciasny, aby trudno było włożyć i zdjąć w celu zmiany pieluszek lub czegokolwiek innego, co musisz zrobić.

Na koniec będziesz chciał oznaczyć matę do kojca imieniem dziecka lub innym znacznikiem identyfikacyjnym. Można to łatwo zrobić za pomocą pisaka do tkanin lub po prostu markera permanentnego. Teraz, gdy ktoś inny obserwuje Twojego malucha, będzie dokładnie wiedział, czyja to mata!