Jak sprawić, by 10-miesięczne dziecko spało w kojcu?

Jak uśpić 10-miesięczne dziecko w kojcu? Przeczytanie tego przewodnika da ci wskazówki, jak to zrobić.

* Odwracanie uwagi dziecka pomoże mu zapomnieć o negatywnych uczuciach związanych z zamknięciem.

Jak sprawić

* Jeśli masz telefon komórkowy, umieść go blisko twarzy, aby mogli na niego patrzeć podczas leżenia – działa to szczególnie dobrze, jeśli w komórce nad nimi dzieje się interesujący ruch. * Spróbuj karmić lub cicho śpiewać dziecku, aby pomóc mu uspokoić się przed snem.

Może to być szczególnie pomocne tuż przed snem, kiedy i tak są zmęczeni i potrzebują dodatkowej pomocy uspokajającej, która w innym przypadku mogłaby pochodzić z karmienia/karmienia (czego chcemy uniknąć).

* Ważne jest również, aby kojec-sen nie był przedłużeniem łóżeczka lub pokoju do spania! Nie chcemy, aby nasze dzieci czuły się, jakby miały spać tylko w określonych miejscach. Więc pozwól im wstać i zbadać swój kojec przez chwilę po zaśnięciu, zamiast automatycznie przenosić je do łóżeczka / pokoju.

* Upewnij się, że drzemki Twojego dziecka odbywają się w kojcu tak często, jak to możliwe – jest to kluczowe, aby pomóc mu kojarzyć dobry sen z przebywaniem w kojcu.

* Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko często budzi się w nocy, spróbuj dostosować położenie kojca (np. przesuń go bliżej lub dalej od łóżka). Może to pomóc w stworzeniu optymalnych warunków do spokojnego snu.

Czy dziecko może spać w paczce i bawić się każdej nocy?

Jest kilka rzeczy do rozważenia przed podjęciem decyzji, czy dziecko może spać w paczce i bawić się co noc. Jedną z kwestii jest wiek Twojego dziecka. Niemowlęta nie powinny spać w paczce i bawić się przez noc, ponieważ mogą łatwo przewrócić się i zostać uwięzione między barierkami bocznymi.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że niemowlęta mogą się bardzo szybko przegrzać podczas snu w paczce i zabawie, więc może być konieczne odpowiednie dopasowanie pościeli lub kocyków w zależności od pory roku.

Jeśli zdecydujesz, że spanie w paczce i zabawie jest bezpieczne dla Twojego dziecka, pamiętaj, aby ściśle przestrzegać wszystkich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, w tym używania zatwierdzonego materaca i wyjmowania luźnej pościeli lub zabawek z wnętrza paczuszki.

Jedyną inną rzeczą do rozważenia jest rodzaj Pack n Play, który posiadasz. Jeśli jest to model w standardowym lub jednym rozmiarze, Twoje dziecko prawdopodobnie i tak wyrośnie z niego o około dwa lata, więc może to nie stanowić dla Ciebie problemu.

Jeśli jednak masz wersję deluxe lub mini, która może wytrzymać do 50 funtów, istnieją konkretne wytyczne i najlepsze praktyki związane z używaniem ich tak długo, jak to możliwe każdej nocy.

Jak długo dzieci korzystają z placów zabaw?

Place zabaw zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić dzieciom bezpieczne miejsce do zabawy i snu. Powinny być używane, dopóki dziecko nie będzie w stanie wyjść z placu zabaw, co zwykle ma miejsce między 18 miesiącem a 2 rokiem życia.

Rozważając, czy nadszedł czas, aby Twoje dziecko opuściło plac zabaw, musisz wziąć pod uwagę, jak długo śpi w swoim łóżeczku w nocy, a także czy osiągnęło już ten kamień milowy.

Nawet gdy urosną za duże na swój plac zabaw, wielu rodziców trzyma je w pobliżu, ponieważ zapewniają dodatkowe miejsce do spania, gdy rodzina lub przyjaciele przychodzą, którzy nie chcą, aby dzieci biegały w amoku podczas ich wizyty.

Jeśli już posiadasz, ale uważasz, że nadszedł czas, aby przenieść swoje dziecko, możesz zrobić kilka rzeczy, aby przejście było płynniejsze.

-Usuń niebezpieczne przedmioty z podwórka, które Twoje dziecko mogłoby potencjalnie złapać i zrobić sobie krzywdę.

– Jeśli Twoje dziecko jest odporne na opuszczanie swojego podwórka, zacznij od zabierania go na krótki czas i stopniowo zwiększaj ilość czasu, który spędza bez niego. Pomoże im to przyzwyczaić się do tego, że nie ma go cały czas.

– „Odzwyczajanie” od miejsca do spania, takiego jak plac zabaw, może być trudne dla niektórych dzieci, więc w razie potrzeby zawsze możesz spać z nimi w ich pokoju, dopóki nie poczują się wygodniej bez ciebie tuż obok nich.

-Upewnij się, że gdy Twoje dziecko wyjdzie z podwórka, masz otwarte oczy na wszelkie oznaki lęku separacyjnego. Jeśli mają trudności ze snem w swoim pokoju lub bez kogoś obok nich, pomocne może być uzyskanie pomocy z zewnątrz, na przykład dzięki zastosowaniu mieszanki olejków eterycznych Serenity firmy doTERRA.

-Jeśli to konieczne, zdejmij wszystkie zabawki i przedmioty, które znajdowały się na placu zabaw, ale umieść projekty artystyczne, które maluch wykonał wzdłuż jego ścian, aby nadal mógł cieszyć się patrzeniem na to, co kiedyś zajmowało jego/jej przestrzeń, podczas gdy on /ona już go nie używa.

Te wskazówki powinny ułatwić przejście ze starego placu zabaw Twojego dziecka, jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji!