Jak się ubrać podczas ciąży bez ubrania ciążowego

Jak się ubrać w ciąży bez ubrania ciążowego? Jak więc ubierać się w czasie ciąży bez uciekania się do ubrań ciążowych?

Poniżej kilka wskazówek:

Jak się ubrać podczas ciąży bez ubrania ciążowego

-Noś ​​legginsy lub jegginsy z dłuższymi topami. Dzięki temu uzyskasz dodatkowe miejsce w biodrach i udach, a jednocześnie będziesz wyglądać dobrze. Po prostu połącz czarne legginsy z uroczą górą tuniki lub zwiewną sukienką.

-Zainwestuj w dobrą parę elastycznych dżinsów. Zdziwisz się, jak długo możesz je nosić podczas ciąży, wybierając jeden lub dwa rozmiary. Szukaj par, które mają opaskę na brzuch, która zapewni Ci dodatkowe wsparcie i wygodę.

-Warstwa, warstwa, warstwa! Noszenie warstw nie tylko zapewni Ci ciepło, ale także pozwoli Ci dopasować ubranie do zmian w Twoim ciele. Wypróbuj podkoszulek z kardiganem lub lekką kurtką.

-Nie bój się nosić dopasowanej odzieży. To, że jesteś w ciąży, nie oznacza, że ​​musisz zacząć nosić luźne ubrania. Jeśli znajdziesz coś dopasowanego i wygodnego, wybierz to! Zawsze możesz dodać uroczy szalik lub naszyjnik, aby go nieco ubrać.

Więc masz to! Kilka wskazówek, jak się ubierać w ciąży bez uciekania się do ubrań ciążowych. Stosując się do tych wskazówek, będziesz mieć pewność, że pozostaniesz wygodna i stylowa przez całą ciążę.

Ile dni trwa urlop macierzyński?

W Stanach Zjednoczonych ustawa o urlopie rodzinnym i medycznym (FMLA) uprawnia kwalifikujących się pracowników pracodawców objętych ubezpieczeniem do wzięcia do 12 tygodni bezpłatnego urlopu z gwarancją zatrudnienia rocznie z pewnych powodów rodzinnych i medycznych.

Ponadto niektóre stany mają własne przepisy, które mogą uprawniać pracowników do jeszcze dłuższego czasu wolnego. Na przykład w Kalifornii uprawnieni pracownicy mogą skorzystać z maksymalnie czterech miesięcy urlopu chronionego.

Więc do jakiego wymiaru urlopu macierzyńskiego masz prawo? Odpowiedź może zależeć od wielu czynników, w tym od polityki pracodawcy i przepisów stanowych.

Jeśli jednak jesteś objęty FMLA i mieszkasz w stanie z własnymi przepisami dotyczącymi urlopów rodzinnych, możesz skorzystać z obu zestawów przepisów, aby uzyskać nawet kilka miesięcy wolnego.

Ponadto ważne jest, aby pamiętać, że FMLA dotyczy tylko niektórych pracodawców. Aby zostać objętym ubezpieczeniem, pracodawca musi zatrudniać co najmniej 50 pracowników, którzy pracują w promieniu 75 mil od siebie. Dodatkowo pracownicy muszą przepracować dla firmy co najmniej 12 miesięcy i przepracować co najmniej 1250 godzin w ciągu ostatniego roku.

Jeśli Twój pracodawca nie spełnia tych kryteriów, nadal możesz mieć prawo do urlopu zgodnie z prawem Twojego stanu.

O jakie świadczenia mogę ubiegać się w ciąży?

Istnieje szereg świadczeń, o które możesz się ubiegać będąc w ciąży, takich jak:

– Ustawowy zasiłek macierzyński (SMP)

– Zasiłek macierzyński (MA)

– Kredyt uniwersalny (UC)

– Zasiłek na zatrudnienie i wsparcie (ESA)

– Zasiłek mieszkaniowy (HB)

– Program redukcji podatku lokalnego

O większość tych świadczeń możesz ubiegać się od około 28 tygodnia ciąży. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z lokalnymi władzami lub porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym.

SMP jest wypłacany przez okres do 39 tygodni i wynosi albo 90% średnich tygodniowych zarobków przed opodatkowaniem, albo 145,18 GBP tygodniowo (w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa). MA jest wypłacana przez maksymalnie 39 tygodni i wynosi 27 GBP tygodniowo lub 90% średnich tygodniowych zarobków (w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa).

O UC można ubiegać się od około ośmiu tygodni przed porodem i jest ono wypłacane co miesiąc. O ESA można ubiegać się od początku ciąży, jeśli nie jesteś w stanie pracować z powodu ciąży i jest ona wypłacana co dwa tygodnie.

Zarówno HB, jak i Council Tax Reduction Scheme można ubiegać się od początku okresu najmu. Aby dowiedzieć się więcej o tych świadczeniach i o tym, jak się o nie ubiegać, porozmawiaj z lokalnymi władzami lub lekarzem rodzinnym.

Możesz również mieć prawo do innych świadczeń, takich jak bezpłatne recepty, bezpłatna opieka dentystyczna i bezpłatne badania wzroku. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z lokalnymi władzami lub porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym.

Kobiety w ciąży mają również prawo do bezpłatnej opieki położniczej NHS. Obejmuje to opiekę przedporodową i poporodową, a także opiekę podczas porodu i porodu. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z lokalnymi władzami lub porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym.

Jak długo otrzymujesz rządową zasiłek macierzyński?

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, w tym od kraju zamieszkania i statusu zatrudnienia.

Na przykład w Stanach Zjednoczonych nie ma prawa federalnego nakazującego płatny urlop macierzyński, więc każdy stan ustala własną politykę. Ponadto wielu pracodawców oferuje własne świadczenia z tytułu urlopu macierzyńskiego, dlatego ważne jest, aby sprawdzić w dziale HR, co jest dla Ciebie dostępne.

Jednak w Wielkiej Brytanii rząd zapewnia pewne wsparcie finansowe dla młodych matek. Ustawowy zasiłek macierzyński (SMP) jest wypłacany przez okres do 39 tygodni i możesz kwalifikować się do dodatkowych świadczeń w zależności od okoliczności. Więcej informacji na temat SMP i innych świadczeń w Wielkiej Brytanii można znaleźć na rządowej stronie internetowej.

Jak więc widać, odpowiedź na to pytanie jest dość złożona i zależy od wielu czynników. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące swojej sytuacji, zawsze najlepiej skonsultuj się z ekspertem lub działem HR.