Jak rzucić pracę po urlopie macierzyńskim?

Jak rzucić pracę po urlopie macierzyńskim? Jak rzucić pracę po urlopie macierzyńskim To może być bardzo trudna decyzja dla wielu świeżo upieczonych rodziców. Ważne jest, aby wiedzieć, że wybór należy ostatecznie do Ciebie i nie powinieneś odczuwać presji ze strony nikogo wokół siebie.

Jest kilka rzeczy, które matki karmiące piersią powinny rozważyć przed rzuceniem pracy po urlopie macierzyńskim: Pierwsza kwestia dotyczy opcji opieki nad dzieckiem dostępnych w Twojej okolicy, w której mieszkasz lub planujesz mieszkać.

Jak rzucić pracę po urlopie macierzyńskim?

Jeśli nie jest dostępna odpowiednia ilość wsparcia, bardziej sensowne może być, aby mama (lub tata) zajmowała się dzieckiem w ciągu dnia, pracując poza domem w niepełnym wymiarze godzin, dopóki nie poczuje się komfortowo zostawiając dziecko w innym lokalizacja w pełnym wymiarze godzin.

Inną rzeczą, o której matki karmiące muszą pomyśleć, jest wsparcie rodziny, zwłaszcza jeśli mieszka z rodzicami lub innymi bliskimi krewnymi.

Jeśli możesz być elastyczny w pracy i wziąć wolne, gdy jest to konieczne, na kontrolę stanu zdrowia, karmienie, sesje odciągania pokarmu lub cokolwiek innego, co może się zdarzyć w pierwszym roku życia Twojego dziecka (i później), zrób sobie małą przerwę w pracy po urlopie macierzyńskim prawdopodobnie nie wpłynie w żaden negatywny sposób na Twój status zatrudnienia.

Do jakich świadczeń mam prawo, jeśli nie wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim?

Jeżeli pracownica nie wróci do pracy po urlopie macierzyńskim, przysługują jej następujące świadczenia:

* Przywrócenie na stanowisko z równoważnym wynagrodzeniem i stażem pracy.

* Kontynuacja ochrony ubezpieczeniowej przez okres do jednego roku od dnia powrotu kobiety z urlopu macierzyńskiego lub do momentu, w którym kwalifikowałaby się na podstawie ustawy COBRA, gdyby kontynuowała pracę przez ten okres (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

* Prawo do przywrócenia: Pracodawcy muszą zapewnić pracownikom powracającym z tytułu niezdolności do pracy w ciąży równe traktowanie z innymi pracownikami korzystającymi z podobnych urlopów, takich jak zwolnienie chorobowe, urlopy z tytułu wypadku i/lub czasowa rezerwa wojskowa.

Prawo do przywrócenia oznacza, że ​​jeśli oboje zostaliście zwolnieni podczas urlopu lekarskiego związanego z ciążą, a następnie przywróceni do pracy po wyzdrowieniu, pracodawca musi traktować cię tak, jakbyś nigdy nie odszedł.

Oznacza to, że dla celów stażu pracy, świadczeń i wynagrodzenia, Twój czas urlopu jest wliczany do stażu pracy.

* Środki zaradcze w ramach FMLA: Pracodawcy są zobowiązani do przestrzegania zarówno przepisów stanowych, jak i federalnych dotyczących dyskryminacji w ciąży, oprócz przestrzegania przepisów FMLA.

Pracownicy, którzy doświadczyli niezgodnego z prawem traktowania, mogą złożyć skargę na swoich pracodawców w ramach procesu administracyjnego zarządzanego przez DOL lub bezpośrednio w sądzie (stanowym) lub federalnym (federalnym).

Jak powiedzieć szefowi, że odchodzisz po urlopie macierzyńskim?

Odp.: Możesz poczekać, aż nadejdzie odpowiedni czas, lub możesz być proaktywny i poprosić o spotkanie w celu omówienia swoich planów.

Od Ciebie zależy, ile chcesz informacji o tym, dlaczego dokładnie odchodzisz – większość ludzi nie ma nic przeciwko temu, że zostali zwolnieni z powodów biznesowych lub braku pracy, ale może to zranić ich uczucia, jeśli wiedzą, że wyniki firmy były nie wystarczająco dobre w ciągu ostatnich miesięcy.

W ten sposób będą nadal pozostawać w kontakcie z innymi współpracownikami, którzy szukają nowych możliwości (np. na LinkedIn).

Kiedy mówisz pracodawcy, że nie wracasz po urlopie macierzyńskim?

Kiedy mówisz pracodawcy, że nie wracasz do pracy po urlopie macierzyńskim? Wiele matek zastanawia się, ile czasu powinny zająć przed powrotem. Jest to decyzja osobista, ponieważ będzie się różnić w zależności od powodu wzięcia urlopu rodzicielskiego lub rodzinnego oraz rodzaju wykonywanej pracy.

Często, jeśli pracownik odchodzi zbyt długo, szef może uznać, że zrezygnował, podczas gdy w rzeczywistości może być coś innego, jak pozostanie w domu z dziećmi w pełnym wymiarze godzin. Jeśli tak się stanie, mogą wystąpić pewne problemy prawne, więc pracownicy muszą dokładnie przemyśleć te kwestie podczas podejmowania decyzji!

Wiele emocji jest związanych z ciążą i posiadaniem dzieci, z których ludzie często nie zdają sobie sprawy, dopóki sami nie zostaną rodzicami, co może utrudnić innym zrozumienie.

Dlatego ważne jest, aby zrobić rozeznanie przed podjęciem jakiegokolwiek urlopu i upewnić się, że robisz to, co na dłuższą metę jest dobre dla siebie i swojej rodziny!

Co się stanie, jeśli rzucę pracę podczas urlopu macierzyńskiego?

Wiele osób jest bardzo zaniepokojonych odejściem z pracy podczas urlopu macierzyńskiego. Co się stanie, jeśli rzucę pracę podczas urlopu macierzyńskiego? Jeśli to zrobisz, najlepiej najpierw omówić to z pracodawcą, ponieważ może to mieć konsekwencje w przypadku złamania polityki firmy.

Ustawa o rodzinnym urlopie medycznym (FMLA) nie chroni pracowników, którzy rezygnują z pracy bez uzasadnionej przyczyny lub naruszają inne warunki zatrudnienia, które mogą być określone w podręczniku pracownika.

Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek działania po powrocie z urlopu macierzyńskiego, skonsultuj się z doświadczonym prawnikiem, aby zrozumieć wszystkie prawa i obowiązki wynikające z prawa FMLA związane z odejściem z pracy podczas rodzinnego urlopu medycznego.

Na przykład, niektóre negatywne działania mogą spowodować pozwanie pracodawców za naruszenie przepisów, takich jak tytuł VII ustawy o prawach obywatelskich, który chroni pracowników przebywających na urlopie macierzyńskim.