Jak rozpocząć scrapbooking? Ostateczny przewodnik

Jak rozpocząć scrapbooking? Jest kilka rzeczy, których potrzebujesz, aby rozpocząć scrapbooking. Najpierw potrzebujesz albumu z wycinkami. Możesz go kupić w dowolnym sklepie rzemieślniczym lub w Internecie.

Występują w różnych rozmiarach, więc wybierz rozmiar, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Następnie będziesz potrzebować papieru do scrapbookingu.

Jak rozpocząć scrapbooking? Ostateczny przewodnik

Ponownie można to znaleźć w dowolnym sklepie z rękodziełem lub w Internecie. Upewnij się, że masz papier bezkwasowy, aby Twoje zdjęcia nie wyblakły z upływem czasu.

Wreszcie będziesz potrzebować podstawowych narzędzi do scrapbookingu, takich jak nożyczki, kleje i długopisy. Gdy już masz wszystkie te rzeczy, możesz rozpocząć scrapbooking!

Aby rozpocząć scrapbooking, zacznij od wybrania zdjęć, których chcesz użyć. Gdy masz już swoje zdjęcia, czas zacząć decydować o układzie. Istnieje wiele sposobów układania stron w notatniku.

Możesz skorzystać z gotowego szablonu lub stworzyć swój projekt. Po ustaleniu układu strony nadszedł czas, aby rozpocząć składanie strony. Zacznij od przyklejenia zdjęć do papieru za pomocą kleju. Następnie dodaj dowolne ozdoby, których chcesz użyć.

Może to być wszystko, od naklejek i znaczków po wstążki i cekiny. Na koniec napisz podpis dla każdego zdjęcia za pomocą długopisów lub markerów. Gdy skończysz składać swoją stronę, umieść ją w swoim notatniku i ciesz się!

Co mam napisać w albumie dla dzieci?

Niektórzy rodzice lubią umieszczać w albumie zdjęcia odcisków stóp i dłoni ich dziecka. Możesz również dołączyć zdjęcia USG, bransoletki szpitalne i ogłoszenia.

Gdy Twoje dziecko rośnie, możesz dodawać jego zdjęcia na różnych etapach życia. Możesz także zapisać swoje myśli i uczucia związane z byciem rodzicem. Inną popularną opcją jest rejestrowanie kamieni milowych Twojego dziecka.

Możesz śledzić rzeczy, na przykład kiedy zaczynają chodzić i rozmawiać. Niektórzy rodzice umieszczają nawet w swoich albumach poezję lub cytaty. Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, pamiętaj o uchwyceniu wszystkich ważnych chwil w życiu Twojego dziecka!

Co piszesz w książeczce babci dla dzieci?

Książeczka dla babci dla dzieci to świetny sposób na udokumentowanie nowego przybycia i wszystkich niesamowitych rzeczy, które wiążą się z byciem dziadkiem. Oto kilka pomysłów na to, co umieścić w swojej książce:

-Zdjęcia rodziców, dziadków i dziecka

– zdjęcia USG lub zdjęcia dziecka w momencie narodzin

– List od rodziców do dziadków

– Zawiadomienie o narodzinach lub wycinek z gazety zapowiadający narodziny

– Pierwsze słowa dziecka, kroki, fryzura itp.

„Nasze życie tak bardzo się zmieniło, odkąd nasz maluch przyszedł na ten świat!” – Rodzice w liście do dziadków w książeczce babci dla dzieci.

Uwaga: Jeśli nie masz pewności co do wymagań wiekowych dla książki Hello baby, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat tego, w jakim wieku jest odpowiednia książka Hello dla dzieci, aby uzyskać wskazówki.

Co umieszczasz w dziecięcym notatniku?

Istnieje wiele różnych rzeczy, które możesz umieścić w dziecięcym notatniku. Niektórzy ludzie decydują się na dołączenie zdjęć, ogłoszeń narodzin, bransoletek szpitalnych i innych pamiątek z wczesnych dni dziecka.

Inni wolą skupić się na bardziej kreatywnych elementach, takich jak rysunki, wiersze, a nawet drobne ubrania i akcesoria. Ostatecznie to od rodziców zależy, ile chcą umieścić w notatniku swojego dziecka.

Jedną rzeczą, która zawsze jest dobrym pomysłem, jest uchwycenie myśli i uczuć związanych z nowym przybyciem. Można to zrobić w formie dziennika – po prostu zapisuj swoje przemyślenia na każdej stronie w miarę postępów. Pomoże Ci to zapamiętać te wyjątkowe chwile na długo po odłożeniu notatnika.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, w Internecie znajdziesz wiele pomysłów na notatniki dla dzieci. Możesz również znaleźć gotowe zestawy, które zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć. Niezależnie od wybranej trasy, poświęcenie czasu na stworzenie albumu z wycinkami dla dziecka to coś, z czego zawsze będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Co piszesz o nowym dziecku?

Jest tak wiele rzeczy do napisania w nowej książeczce dla dzieci. Możesz zacząć od podstaw, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia, waga i długość. Ale jest o wiele więcej, które możesz uwzględnić! Oto kilka pomysłów:

– Historia ich narodzin

– Jakiekolwiek specjalne znaczenie kryjące się za ich nazwą

– Ich sympatie i antypatie

– Specjalne kamienie milowe i osiągnięcia

– Śmieszne historie i chwile

– Zdjęcia i dzieła sztuki

– I wszystko, o czym możesz pomyśleć!

Książeczka dla dzieci to tak wyjątkowa pamiątka, że ​​będziesz ją cenić na zawsze. To wspaniały sposób na udokumentowanie wszystkich cennych szczegółów z życia Twojego malucha. Więc bądź kreatywny i baw się dobrze, wypełniając go! Zanim się zorientujesz, będą dorosłe i będziesz bardzo zadowolony, że masz ich książeczkę dla dzieci, na którą możesz spojrzeć wstecz.

Jak zorganizować książeczkę dla dzieci?

Istnieje wiele sposobów na uporządkowanie swojej książeczki dla dzieci. Możesz chronologicznie, według tematu lub według kamienia milowego.

Najpopularniejszym sposobem organizowania książeczki dla dzieci jest chronologia. Oznacza to, że wymieniasz wszystkie wydarzenia w kolejności od ich wystąpienia. Może to być trudne, jeśli Twoje dziecko urodziło się przedwcześnie lub wystąpiły komplikacje podczas porodu. W takim przypadku może być lepiej uporządkować tematycznie.

Inną opcją jest uporządkowanie książeczki dziecka według kamieni milowych. Obejmuje to takie rzeczy, jak kiedy Twoje dziecko po raz pierwszy usiadło, czołgało się, chodziło i tak dalej. Organizacja kamieni milowych może być pomocna, ponieważ pozwala skupić się na jednym wydarzeniu na raz, zamiast próbować przypomnieć sobie, co i kiedy się wydarzyło.

Bez względu na to, jak zdecydujesz się zorganizować swoją książeczkę dla dzieci, najważniejsze jest to, abyś się nią cieszył! Jest to czas na zapamiętanie wszystkich wyjątkowych chwil z pierwszego roku (lub dwóch) życia dziecka. Więc baw się dobrze!

Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, w Internecie i sklepach dostępnych jest wiele zasobów. Możesz również poprosić innych rodziców o poradę, jak zorganizowali swoje książeczki dla dzieci. Cokolwiek robisz, po prostu upewnij się, że podoba ci się ten proces! Porozmawiaj o tym, jaka metoda organizacji działała najlepiej dla Ciebie w komentarzach poniżej.