Jak przyzwyczaić malucha do kojca?

Jak przyzwyczaić malucha do kojca? Małe dzieci często stają się wybredne, gdy znajdują się w nowym środowisku. To normalne zachowanie; jednak powinieneś starać się zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby maluch czuł się komfortowo i bezpiecznie przez pierwsze dni w kojcu.

Wraz z wiekiem pojawia się mądrość, więc ma sens, aby małe dzieci miały pewne pojęcie o tym, co się wokół nich dzieje, nawet jeśli niewiele mówią.

Jak przyzwyczaić malucha do kojca?

Zanotują, gdzie wszystko znajduje się w ich otoczeniu, w tym zagrożenia bezpieczeństwa, takie jak schody lub wyloty.

Tak więc, podczas gdy niania może być niesamowitym narzędziem dla rodziców, którzy pracują w domu lub po prostu chcą trochę więcej swobody w wykonywaniu zadań bez martwienia się o swoje dziecko co sekundę, mogą mieć poważne konsekwencje, jeśli ta technologia nie jest używana prawidłowo. Pierwsze dni w kojcu mogą mieć kluczowe znaczenie dla zapewnienia dziecku komfortu.

Oto kilka wskazówek, które pomogą uczynić przejście tak płynnym, jak to tylko możliwe:

– Umieść niektóre z ulubionych zabawek i/lub książek Twojego dziecka w zasięgu ręki, aby poczuło się zachęcone do odkrywania.

– Spędź czas grając razem z nimi w kojcu. Pomoże im to przyzwyczaić się do przebywania w pobliżu innych ludzi, a jednocześnie czuć się bezpiecznie.

– Nie wywieraj na siebie zbyt dużej presji, aby przez te pierwsze dni wszystko było idealne – Nie od razu Rzym zbudowano, podobnie jak poczucie komfortu malucha! Zrelaksuj się i rób wszystko krok po kroku.

W końcu Twój maluch zacznie czuć się jak w domu w nowym otoczeniu, a Ty będziesz mógł zrobić sobie przerwę, wiedząc, że jest cały i zdrowy.

Czy to w porządku, aby dziecko bawiło się samo?

Istnieje wiele różnych opinii na ten temat, ale wydaje się, że konsensus jest taki, że pozostawienie dziecka samego nawet na kilka minut nie jest bezpieczne.

Niemowlęta mogą szybko wpaść w kłopoty, a jeśli coś się stanie, gdy ich nie obserwujesz, możesz nie być w stanie dotrzeć do nich na czas. Jest wiele innych rzeczy, które możesz robić ze swoim dzieckiem, gdy jesteś w domu, aby się nie nudziło – na przykład wspólne granie w gry lub czytanie książek.

Jeśli musisz wyjść z domu, postaraj się znaleźć kogoś, kto może zostać z dzieckiem do Twojego powrotu. Jeśli nie jest to możliwe, rozważ pozostawienie ich w kojcu lub łóżeczku, gdzie będą bezpieczne i nie będą w stanie wpaść w kłopoty.

Co można zrobić ze starym kojcem?

Stary kojec można poddać recyklingowi i wykorzystać do uporządkowania garażu. Długopis łatwo się rozkłada na czas transportu lub przechowywania, więc jest idealny na wycieczki z małymi dziećmi.

Dzięki zastąpieniu cienkiego wspornika materaca solidną podstawą ze sklejki, która będzie wytrzymać znacznie lepiej niż rama z siatki drucianej dostarczona w oryginalnym opakowaniu, zyskasz lata użytkowania z kojca.

Jak wyrzucić swój stary kojec:

– Rozbij kojec na przenośne części.

– Zutylizuj starą piankę, tkaninę lub inne materiały w sposób przyjazny dla środowiska.

– Oddaj metalową ramę i plastikowe części do recyklingu.

– Daj kojec nowe życie, używając go do organizacji garażu!

Jak rozkładasz kojec?

Najpierw znajdź środek kojca. To jest zazwyczaj miejsce, w którym będą fałdy.

Złóż jedną stronę kojca w dół w kierunku środka. Zrób to ostrożnie, aby nie uszkodzić tkaniny.

Powtórz z drugą stroną kojca. Teraz Twój kojec powinien być całkowicie rozłożony! Cieszyć się!

Jak połączyć kojec razem?

Kojec to łatwy sposób na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, gdy jesteś zajęty. Kojce zwykle łączą się ze sobą, a większość jest wyposażona w futerał ułatwiający transport. Aby złożyć kojec razem:

– Otwórz dwie połówki kojca

– Wyrównaj rowki po obu stronach połówek pióra

– Ściśnij boki razem, aż zatrzasną się na swoim miejscu

Twój kojec jest teraz gotowy do użycia! Pamiętaj, aby zabezpieczyć go przed ścianami lub meblami, aby dziecko nie mogło się wydostać. I zawsze pamiętaj, aby przed pozostawieniem dziecka bez opieki sprawdzić, czy wszystkie zamki są włączone.

Jeśli musisz rozłożyć kojec do przechowywania lub podróży, oto jak:

– Odblokuj wszystkie zamki w kojec

-Rozłóż boki długopisu

– Wciśnij górną część każdego panelu, aż wyskoczy z rowka

– Złóż każdy panel na pół, a następnie ponownie na pół, aby utworzyć kwadrat

– Umieść złożone panele w dostarczonej torbie transportowej

Twój kojec jest gotowy do pracy! Pamiętaj, aby zawsze mieć dziecko na oku, gdy się w nim bawi. Kojce to świetny sposób na zapewnienie maluchowi niezależności podczas wykonywania różnych czynności w domu, ale bezpieczeństwo powinno zawsze być Twoim priorytetem numer jeden.

Jak naprawić mój pakiet Graco Pack N Play?

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak naprawić Graco Pack N Play:

-Sprawdź śruby, aby upewnić się, że są dokręcone

-Upewnij się, że rama jest bezpieczna i nie chwieje się

-Upewnij się, że wszystkie połączenia są szczelne

Jeśli wykonasz te proste kroki, powinieneś być w stanie naprawić swój Graco Pack N Play.