Jak przekonwertować fotelik samochodowy na wzmacniacz?

Ten post na blogu pokaże Ci, jak przekonwertować fotelik samochodowy na Booster.

Wielu rodziców szuka sposobu na przekształcenie fotelika samochodowego w podwyższenie i nie bez powodu. Najczęstszy wiek, w którym dzieci wyrastają z fotelików samochodowych, to 8-10 lat.

Jak przekonwertować fotelik samochodowy na wzmacniacz?

Producenci nigdy nie zakładali, że foteliki samochodowe będą używane po przekroczeniu tej granicy wieku, ale wiele osób znajduje się w sytuacji, w której potrzebują czegoś większego lub wygodniejszego dla swojego dziecka.

Kroki konwersji fotelika samochodowego na fotelik podwyższający

Krok 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyjąć fotelik samochodowy z pojazdu i umieścić go na płaskiej powierzchni. Następnym krokiem byłoby pozbycie się dodatkowej wyściółki, która może obecnie znajdować się w foteliku podwyższającym Twojego dziecka.

Te kroki są bardzo ważne, ponieważ zapewniają więcej miejsca w prowadnicy pasa, co prowadzi do znacznie bezpieczniejszego montażu.

Krok 2. Teraz weź jeden koniec paska na ramię i upewnij się, że jest prawidłowo przewleczony przez obie strony jego szczelin, zanim całkowicie go wyciągniesz.

Gdy to zrobisz, pociągnij do góry przycisk zwalniający uprząż znajdujący się po obu stronach pod podłokietnikami lub obszarami bioder, w zależności od tego, z której strony wychodzisz, aż nie będzie już żadnego oporu, a następnie puść.

Pas barkowy powinien być wyciągnięty na całą długość, a część biodrowa pasa bezpieczeństwa również musi być wolna od spodu.

Krok 3. Po wykonaniu tej czynności możesz zacząć umieszczać fotelik samochodowy na nowym foteliku podwyższającym. Chcesz mieć pewność, że prowadnica pasa jest wystarczająco blisko, aby ramiona i biodra były odpowiednio wyśrodkowane, jednocześnie uważając, aby nie napinać zbyt mocno żadnego z pasków, ponieważ wciąż jeszcze je dopasowują.

Gdy wszystko wygląda dobrze, zamocuj wszystkie sprzączki z powrotem na swoim miejscu, zanim sprawdzisz, jak dobrze pasują. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy z dopasowaniem, wyreguluj wszystko, aż wszystko będzie działać prawidłowo. Gdy wszystko będzie dobrze wyglądało, możesz zacząć umieszczać dziecko z powrotem w foteliku.

Gdy już się w nim zabezpieczą, pamiętaj, aby przed włączeniem zapłonu zapiąć wszystkie ich sprzączki, aby nic się nie poluzowało ani nie poluzowało.

Kiedy dziecko może przenieść się z fotelika samochodowego na wózek?

Kiedy dziecko ma około 40 funtów i cztery stopy i dziewięć cali wzrostu, może przenieść się z fotelika samochodowego na podwyższenie.

Jak przekonwertować fotelik samochodowy Graco na wzmacniacz?

Jeśli Twoje dziecko jest w stanie usiąść prosto w foteliku samochodowym, możesz przekształcić go w fotelik. Firma Graco umożliwia wyjęcie oparcia fotelika i zastąpienie go poduszką podwyższającą z wysokim oparciem do pozycjonowania pasa, która doskonale sprawdzi się jako podstawka dla starszych dzieci. Oto jak:

Krok pierwszy: Zacznij od zdjęcia uprzęży z fotelika samochodowego.

Krok drugi: wyreguluj zagłówek tak, aby znajdował się w połowie wysokości na ławce tylnego siedzenia pojazdu lub za miejscem, w którym mają siedzieć, jeśli nie mają regulowanego zagłówka.

Krok 3: Odepnij wszystkie złącza wzdłuż dolnej krawędzi każdego panelu bocznego i wyjmij oba panele z wewnętrznej jednostki bazowej.

Krok czwarty: Odłącz dolne paski mocujące znajdujące się pomiędzy zaczepami zatrzaskowymi/kotwicami.

Krok piąty: Wyciągnij pasek zabezpieczający z prowadnicy i wyjmij go z tyłu jednostki podstawowej. Odłącz klamry po obu stronach fotelika dziecięcego, najpierw odpinając oba końce, a następnie odpinając każdy koniec, naciskając przycisk znajdujący się po obu stronach.

Czy fotelik musi być zakotwiczony?

Nie. Fotelik musi być używany tylko z pasem biodrowym i barkowym, aby Twoje dziecko było bezpieczne podczas jazdy. Pasy bezpieczeństwa pojazdu wykonają całą pracę, aby zapewnić Twojemu dziecku bezpieczeństwo bez przymocowania paska kotwiczącego lub górnego paska.

Jeśli korzystasz z fotelika samochodowego bez oparcia, musisz użyć systemu LATCH lub ustawić go na swoim miejscu, zapinając wokół niego własny pas bezpieczeństwa przed obciążeniem go za wszelką cenę.

Jak zainstalować fotelik z wysokim oparciem?

Najpierw musisz znaleźć właściwą ścieżkę pasa. Następnie przełóż pas bezpieczeństwa przez ten otwór i zapnij go, gdy dziecko siedzi w podwyższeniu. W razie potrzeby odchyl oparcia przednich siedzeń pojazdu całkowicie do przodu przed zamontowaniem fotelika podwyższającego z wysokim oparciem.

Zapewnia to dodatkową przestrzeń, ponieważ tego typu foteliki są wyższe niż tradycyjne foteliki samochodowe z pętlą (co oznacza, że ​​w przeciwnym razie mogą nie pasować). Na koniec upewnij się, że żadna część ciała Twojego dziecka nie może zostać uwięziona między szczelinami po obu stronach jego głowy, gdy dziecko jest prawidłowo osadzone w nowym wózku!

Jak przekonwertować pierwszy fotelik samochodowy na fotelik podwyższający?

Przekształć fotelik samochodowy na pierwszym miejscu w fotelik podwyższający, wykonując następujące czynności.

Najpierw zapnij dziecko w foteliku samochodowym i jedź dookoła przez około pięć minut. Jest to znane jako „top tethering”, które powoduje, że zagłówek siedzi wyżej, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby zwiększyć rozmiar (i wzrost).

Następnie wyjmij dziecko z krzesła bez odpinania go; nazywa się to „kotwiczeniem od dołu”.

Następnie umieść jedną z własnych nóg na górze paska łączącego między dwoma zaciskami blokującymi, aż usłyszysz słyszalny dźwięk kliknięcia.

Na koniec włóż dziecko z powrotem do nowej podstawki z wysokim oparciem za pomocą pasa barkowego lub kombinacji biodrowo-ramionowej na obu ramionach — nie na poziomie szyi. W przypadku pięcio- lub trzypunktowego systemu uprzęży pas barkowy powinien znajdować się przed klatką piersiową i nad ramieniem. Mając tylko pas biodrowy, będą musieli umieścić go za sobą z twoją pomocą.