Jak pozbyć się zadrapań z wózka: proste rozwiązania, które działają?

Kiedy masz dziecko, są różne rzeczy, które mogą się przydać. Jedną z tych rzeczy jest wózek. Ile razy zdarzyło Ci się, że popychałeś swoje dziecko po chodniku, a potem musiałeś się zatrzymać, ponieważ podrapało swoją cenną przejażdżkę? Cóż, dzisiaj porozmawiamy o tym, jak usunąć rysy z wózka, aby znowu nie mieć tego problemu!

Kroki, jak usunąć rysy na wózku

Krok 1. Wyczyść powierzchnię suchą szmatką, aby usunąć wszelkie zabrudzenia.

Krok 2. Napełnij czysty pojemnik ciepłą wodą i dodaj do niego trochę mydła do naczyń. To, ile użyjesz, będzie zależało od tego, jak duże jest twoje zadrapanie, ale użycie zbyt dużej ilości może spowodować powstawanie pęcherzyków, które trudno później usunąć.

Krok 3. Namocz obszar wózka, w którym są zadrapania, przez co najmniej pięć minut, a następnie delikatnie wytrzyj nadmiar wilgoci z zadrapanego obszaru, aż cała zniknie.

Krok 4. Po zakończeniu spłucz ponownie wodą z mydłem, a następnie pozwól całkowicie wyschnąć na powietrzu przed ponownym uruchomieniem. Jeśli po tym procesie nadal jest widoczne zadrapanie, spróbuj wypolerować najlepiej, jak potrafisz, pocierając lekko w jednym kierunku, zaczynając od środka zadrapania i wychodząc.

Jak sprawić, by wózek znów wyglądał jak nowy

Krok 1. Sprawienie, by wózek znów wyglądał jak nowy, jest łatwe! Na początek umyj całą powierzchnię wózka mydłem i wodą.

Krok 2. Następnie ostrożnie wytrzyj ściereczką ramę i koła. Najlepiej, jeśli możesz to zrobić na zewnątrz lub w miejscu, w którym nie ma wykładziny, aby nie pozostały żadne włókna z dywanu, które mogłyby przykleić się do plastikowych powierzchni, takich jak te znajdujące się w siedzeniach samochodowych.

Jeśli chcesz wypolerować metalowe części, weź szmatkę zamoczoną w oliwie z oliwek lub oleju mineralnym i wetrzyj ją w te miejsca, aby uzyskać połysk i korzyści pielęgnacyjne. Teraz wystarczy uruchomić odkurzaczem wszystkie powierzchnie tkaniny, aby usunąć cząsteczki brudu, które mogą być w nich ukryte, przed ponownym użyciem.

Jak czyścić uchwyty z tkaniny: Użyj wilgotnej szmatki z płynem do mycia naczyń i wetrzyj w uchwyt z tkaniny, a następnie spłucz wodą. Dokładnie wysusz przed ponownym użyciem.

Jak polerować plastikowe ramki i amp; koła:

Wytrzyj ramę i koła starą szmatką zamoczoną w oliwie z oliwek lub oleju mineralnym, aby uzyskać połysk i właściwości pielęgnacyjne; odkurz wszystkie powierzchnie tekstylne wewnątrz artykułów gospodarstwa domowego, takich jak wózki, w których ukryte są cząsteczki brudu po wytarciu z nich, dzięki czemu są gotowe do ponownego użycia; używaj suchych bawełnianych szmatek nasączonych alkoholem, aby zdezynfekować każdy obszar plastiku, którego jeszcze nie wyczyściłeś (ponieważ wiele drobnoustrojów kryje się w nim).

Często trudno jest pozbyć się zadrapań z ramy i kół wózka, ale jeśli chodzi o powierzchnie z tkaniny wewnątrz artykułów gospodarstwa domowego, takie jak wózek, w których ukryte są cząsteczki brudu po wytarciu z nich, dzięki czemu są gotowe do ponownego użycia ponownie; używaj suchych szmatek bawełnianych nasączonych alkoholem, aby zdezynfekować obszar, którego jeszcze nie oczyściłeś (ponieważ wiele drobnoustrojów ukrywa się w tym miejscu).

Jak usunąć plamy:

Możesz również użyć alkoholu do nacierania białych plam pozostawionych przez sos pomidorowy lub inne jedzenie. Najlepiej to zrobić za pomocą starej szmatki zamoczonej w oliwie z oliwek lub oleju mineralnym, jeśli to konieczne, aby uzyskać połysk i właściwości pielęgnacyjne. Jeśli używasz tej metody, pamiętaj, aby nie pocierać zbyt mocno, ponieważ guma nie jest zbyt wytrzymała na taką obróbkę.

Jak usunąć trudne plamy:

Plamy pozostawione po czymś lepkim, takim jak masło orzechowe lub krem ​​przeciwsłoneczny, są trudniejsze. Możesz użyć ściereczki zamoczonej we wrzącej wodzie, a następnie przetrzeć nią plamę, aby usunąć brud, nie uszkadzając gumowego korpusu wózka. Następnie nacieraj detergentem do prania, aż plama zniknie, a następnie zetrzyj wszelkie pozostałości, które zostały poluzowane tak bardzo, jak to możliwe. Zakończ ponownie używając alkoholu do dezynfekcji.

Jak czyścić i dezynfekować używany wózek

Po wypraniu ubranek, zabawek lub butelek dziecka i zwróceniu ich do pokoju dziecinnego upewnij się, że myjesz również ten stary, brudny wózek! Jak ty to robisz? W rzeczywistości jest kilka prostych kroków:

Krok 1. Wymieszaj jeden galon wody z dwiema łyżkami mydła. Napełnij wiadro do połowy gorącą wodą z mydłem. (Pomoże to zapobiec przedostawaniu się zabłąkanego brudu z powrotem do domu).

Krok 2. Moczyć elementy z tkaniny w wiadrze przez około 20 minut, poruszając ruchem co kilka minut. Usuń każdy przedmiot tak szybko, jak to możliwe, po wystarczająco długim namoczeniu. (Jeśli podczas namaczania nadal pozostaje brud, użyj szczotki do szorowania, aby wyczyścić tkaninę).

Gdy wszystkie przedmioty zostaną namoczone, wypłucz je w zimnej wodzie. Powtarzaj ten proces, aż Twój wózek znów będzie wyglądał jak nowy!

Jak usunąć pleśń z tkaniny bez wybielacza?

To bardzo trudne zadanie. Pleśń, zwłaszcza pleśń pozostawiona bez leczenia przez długi czas, może być trudna do usunięcia z tkaniny bez wybielacza. Aby pozbyć się pleśni, musisz użyć jakiegoś środka czyszczącego, który rozbije i zabije zarodniki pleśni we włóknach tkaniny lub dywanu, nie uszkadzając ich.

Nie chcesz, aby w pobliżu tkaniny znajdowały się żadne inne chemikalia, takie jak amoniak, ponieważ może to spowodować trwałe uszkodzenie i wcale nie pomóc w rozwiązaniu problemu. Najlepszym sposobem, jaki do tej pory znalazłem, jest stosowanie produktów z enzymami, takimi jak Oxyfresh Pet Stain Remover, który zawiera kwas benzoesowy (środek przeciwbakteryjny) i kompleks enzymatyczny proteazy (rozkłada białka).