Jak powstrzymać kojec przed poruszaniem się?

Jak powstrzymać kojec przed poruszaniem się, może być frustrującym pytaniem dla większości rodziców, gdy kojec zaczyna się poruszać lub kołysać. Problem z większością kojców dziecięcych polega na tym, że nie są one zakotwiczone i dlatego zaczynają poruszać się po pokoju.

Sprawia to rodzicom wiele problemów, zwłaszcza jeśli ich dziecko śpi w kojcu i budzi się wystraszone całym ruchem.

Jak powstrzymać kojec przed poruszaniem się?

Jak powstrzymać kojec przed poruszaniem się

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby powstrzymać kojec przed poruszaniem się.

Zamontuj jedną stronę kojca dla dziecka do ściany

Montaż kojca za pomocą uchwytu ściennego to jeden z najbardziej praktycznych sposobów na utrzymanie go na miejscu. Będziesz musiał spojrzeć na każdą markę uchwytów ściennych, aby sprawdzić, czy oferują tę opcję, ponieważ różni się ona w zależności od stylu używanego kojca.

Użyj maty pod kojec dla dziecka

Alternatywnie możesz podłożyć matę. Koc też może wystarczyć, ale maty mają gumowy spód, który pozwala im przylegać do śliskich podłóg i innych powierzchni, takich jak drewno, płytki lub linoleum.

Zakotwicz kojec dla dziecka do podłogi

Jeśli nie możesz zamocować punktu kotwiczenia lub paska do zabezpieczenia kojca na miejscu, spróbuj użyć innych ciężkich przedmiotów, takich jak stoliki boczne lub nawet drewniane skrzynie, aby go obciążyć.

Jednak dodanie stolików bocznych i drewnianych skrzynek będzie działać tylko tak bardzo – więc jeśli Twój kojec jest duży i przechodzi dużo ruchu, zalecamy znalezienie cięższych ograniczników drzwi i umieszczenie ich w rogach kojca, aby przykleić go na miejscu. Możesz również znaleźć materiał antypoślizgowy na stopy, aby zapobiec łatwemu poruszaniu się!

Jak powstrzymać dziecko przed pchaniem kojca?

Kojec to jeden z najważniejszych akcesoriów w każdym domu z dzieckiem. Bez względu na to, jak bardzo jesteś przywiązany do swojego dziecka, będą chwile, kiedy będziesz chciał je usunąć podczas sprzątania lub gotowania obiadu. Problem pojawia się, gdy stają się aktywne i zaczynają przekraczać swoje granice, próbując uciec ze swoich ograniczeń.

Istnieje kilka sposobów na powstrzymanie tego zachowania. Zalecamy zakup maty EVA i przycięcie jej tak, aby pasowała do pożądanego kształtu kojca. Daje to miękką wodoodporną podłogę. Mata do zabawy zapobiega również przesuwaniu się kojca.

W jakim wieku powinienem przestać używać kojca?

To, w jakim wieku przestajesz potrzebować kojec, w dużej mierze zależy od tego, jak długo Twoje dziecko jest w nim od urodzenia, ale zwykle w wieku od sześciu do dziewięciu miesięcy większość dzieci jest gotowa przejść przez te urządzenia w razie potrzeby.

Czy możesz używać kojca jako łóżeczka?

Tak, istnieje możliwość wykorzystania kojca jako łóżeczka. Jedynym wyjątkiem byłaby sytuacja, gdy masz starsze dziecko, które może wyjść z kojca i zranić się na ostrych narożnikach lub twardych powierzchniach. Jeśli Twoje dziecko jeszcze nie zaczęło raczkować, jest to mało prawdopodobne.

Jednak nadal mogą się turlać we śnie, więc upewnij się, że między materacem a bocznymi ścianami kojca nie ma szczelin.

Podobnie jak w przypadku każdego produktu dla małych dzieci, zabawki należy również wyjąć przed rozpoczęciem snu, aby nie stwarzały zagrożenia zadławieniem, gdy zostaną odkryte przez małe dzieci po przebudzeniu się z drzemki.

Będzie to zależeć od tego, jaki model kupisz, ale niektórzy producenci zalecają wyjmowanie wszystkich zabawek nawet w czasie czuwania. Ta rada wynika z możliwości, że dziecko może wspiąć się i spaść.

Jak długo można używać kojca?

Kojec może służyć przez kilka miesięcy. Większość kojców może być używana od etapu noworodka do około trzeciego roku życia. Gdy Twoje dziecko osiągnie 35 cali wzrostu lub może się wydostać, wskazane jest pozbycie się kojca.

Czy dziecko może spać przez noc w pakiecie N Play?

Chociaż nie jest to dedykowane łóżeczko, Pack N Play działa jako alternatywa dla rodziców, którzy muszą spać swoje dziecko w oddzielnym pokoju. Dopóki materac jest twardy i płaski, nie będzie żadnych szczelin, w które maluch mógłby się wtoczyć.

Ważne jest również, aby pamiętać, czy wybrana przez Ciebie pack n play ma boki z siateczki, dzięki czemu może dobrze oddychać w te ciepłe noce, kiedy nie chcesz włączać klimatyzacji.

Czy możesz umieścić materace w pakiecie N Play?

Jeśli materac ma odpowiedni rozmiar i nie przeszkadza ci, że jest nieco twardszy niż zwykle, to tak. Pack N Play ma siateczkę z trzech z czterech stron, która zapewnia doskonały przepływ powietrza i oddychalność. Jeśli Twoje dziecko nie turla się lub nie porusza zbytnio podczas snu, to również powinno być w porządku.

Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli chcesz używać prześcieradeł, muszą one ściśle przylegać, aby nie było przerw między miejscem, w którym kończy się prześcieradło a krawędzią Pack N Play.