Jak powstrzymać dziecko przed poceniem się w foteliku samochodowym? Pomysły

Jak zapobiec poceniu się dziecka w foteliku samochodowym? Jedną z najbardziej przerażających części związanych z zabieraniem dziecka w podróż jest to, jak będzie wyglądało po siedzeniu w foteliku samochodowym przez jakiś czas.

Jeśli kiedykolwiek utknąłeś w korku bez wiatru wsiadającego do pojazdu, to jest bardzo prawdopodobne, że Twój maluch poci się więcej niż raz w szczególnie upalny dzień lub nawet podczas noszenia dodatkowych warstw! Na szczęście istnieją sposoby, aby nie pociły się zbyt mocno i nie powodowały dyskomfortu podczas podróży samochodem.

Jak powstrzymać dziecko przed poceniem się w foteliku samochodowym? Pomysły

Oto nasze cztery najważniejsze wskazówki:

Jeśli to możliwe, użyj systemu przepływu powietrza, który przechodzi przez boczne otwory wentylacyjne.

– Zmocz myjkę pod zimną wodą i nałóż na głowę i szyję dziecka. Będzie tak dobrze!-Dbaj o nawodnienie dziecka przed, w trakcie i po każdej podróży samochodem, bez względu na to, jak długa lub krótka jest.

Jak długo dziecko może siedzieć w foteliku samochodowym?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca trzymanie dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy do co najmniej drugiego roku życia.

AAP sugeruje również używanie nosidełka dla niemowląt tak długo, jak to możliwe podczas podróży samolotem. Niemowlęta są najbezpieczniejsze w fotelikach montowanych przodem do kierunku jazdy, ponieważ ich maleńkie mięśnie szyi nie są w stanie utrzymać całego ciężaru głowy, jeśli jadą do tyłu.

Poduszki powietrzne rozwijają się z wielką siłą i mogą zranić, a nawet zabić dzieci, które nie są prawidłowo zapięte; ryzyko to wzrasta, gdy niemowlęta jeżdżą na przednich siedzeniach przed aktywnymi poduszkami powietrznymi po stronie pasażera.

Jeśli posiadasz mały kabriolet, w którym na tylnym siedzeniu nie ma miejsca na trzy foteliki dziecięce, rozważ zakup innego pojazdu, aby każdy rodzic mógł jeździć z jednym dzieckiem w każdym samochodzie.

jak długo dziecko powinno siedzieć w foteliku podczas jazdy?

Foteliki samochodowe dla niemowląt i małych dzieci są przeznaczone do użytku w okresie, w którym były przeznaczone. Gdy dziecko osiągnie ograniczenia dotyczące wagi lub wzrostu, nie jest już bezpiecznie używać tego fotelika samochodowego jako podstawowego środka transportu.

Wybierając fotelik samochodowy w oparciu o swoje potrzeby, należy wziąć pod uwagę pewne czynniki, takie jak rodzaj posiadanego samochodu? Czy potrzebujesz nosidełka tylko dla niemowląt? Czy będzie to najczęściej montowane w jednym pojeździe?

Jak łatwo będzie zabrać mnie ze sobą w podróż? Do jakiej grupy wiekowej należy obecnie moje dziecko i jak długo może bezpiecznie siedzieć tylko tyłem do kierunku jazdy (upewnij się, że wybierz tylko model kabrioletu, jeśli wcześniej go nie używałeś).

Możesz również skonsultować się z pediatrą lub poszukać w Internecie jego rekomendacji.

– Ważne jest, aby przed zakupem kabrioletu przeprowadzić dokładne badania.

– Najpopularniejszym i najbezpieczniejszym wyborem byłby fotelik samochodowy dla niemowląt i małych dzieci, ale zazwyczaj kosztują one więcej niż inne wymienione powyżej.

-Ostateczna uwaga powinna obejmować, jakie dodatkowe opcje mogą być potrzebne, takie jak kompatybilność z wózkiem, jeśli w pojeździe zrobiło się zbyt gorąco, jak często będę przechodzić z dzieckiem przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku?

Oto kilka rzeczy, które rodzice powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika z kabrioletem:

  • Waga dziecka (zwykle 20 funtów), wzrost dziecka (zwykle 34 cale)
  • Typ pojazdu używanego regularnie przez kierowcę i pasażerów
  • Dzieci w grupie wiekowej korzystające z tego produktu
  • Czy dziecko jest skierowane tylko do przodu
  • Czy dziecko będzie regularnie jeździć samochodem lub taksówką.

Kiedy można zmienić fotelik samochodowy na przodem do kierunku jazdy?

Kiedy można zmienić fotelik samochodowy na przodem do kierunku jazdy, jest to częste pytanie wśród wielu rodziców. Odpowiedź zależy od tego, czy Twoje dziecko spełnia wymagania dotyczące wzrostu i wagi fotelika dla niemowląt, w którym aktualnie się znajduje.

Jeśli tak, to może nadszedł czas, aby wyrosły z ich obecnej pozycji tyłem do kierunku jazdy i przeniosły się do pozycji przodem do kierunku jazdy, gdzie będą siedzieć z nogami wyciągniętymi prosto w dół, siedząc w zatwierdzonym systemie przytrzymującym, takim jak uprząż. pas pięciopunktowy (lub innego typu).

W tym momencie nie powinno być już żadnego dodatkowego podparcia zapewnianego przez zagłówek dla niemowląt lub poduszkę na ciało. Więc kiedy to wszystko się dzieje?

Zgodnie z zaleceniami Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP) powinien mieć co najmniej jeden rok życia i maksymalną wagę około 32 funtów.

Jak usunąć fotelik samochodowy z wózka Baby Trend?

Aby wyjąć fotelik samochodowy z wózka Baby Trend, musisz odsunąć sprzączkę paska na ramię z boku nosidełka.

Następnie pociągnij oba uchwyty kierownicy do góry, aż znajdą się w najwyższej pozycji, a następnie przesuń je w dół o jedno nacięcie, aby można je było wysunąć z prowadnic szyny ślizgowej. Rozciągnij i otwórz każdą tacę dla dzieci, odciągając rogi w pobliżu miejsca, w którym łączy się z dolnymi prętami ramy za pomocą plastikowych słupków.

Odczep wszystkie cztery paski mocujące, naciskając przyciski znajdujące się w czerwonych kółkach, w których każdy metalowy pierścień jest przymocowany do dolnej przedniej części obudowy podstawy.

W tym momencie powinieneś zacząć podnosić się do góry, tak jakbyś przygotowywał się do pompki stojącej na rękach, jednocześnie zginając kolana na tyle, aby stopy znalazły się w otworach podnóżka po przesunięciu podkładki siedziska w kierunku przodu wózka. Połóż oparcie siedzenia do pożądanej pozycji odchylenia.