Jak pisać w książeczce dla dzieci

Jak pisać w książeczce dla dzieci? Kiedy piszesz w książeczce swojego dziecka, ważne jest, aby uchwycić każdy moment i kamień milowy.

Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać swoje wpisy:

Jak pisać w książeczce dla dzieci

– Wyrób sobie nawyk regularnego pisania w książce. Pomoże Ci to śledzić postępy Twojego dziecka i zapewni, że nie przegapisz żadnych kluczowych momentów.

– Zapisuj notatki na temat każdego etapu w miarę ich pojawiania się – od pierwszego uśmiechu dziecka do jego pierwszych kroków. To da przyszłym pokoleniom wyobrażenie o tym, jak wyglądało życie Twojego dziecka na różnych etapach.

– Nagrywaj kamienie milowe, a także codzienne szczegóły. Pomoże to przyszłym czytelnikom bliżej poznać Twoje dziecko i zobaczyć, jak zmieniało się i dorastało na przestrzeni czasu.

A co z suszeniem ubrań?

Cóż, zawsze powinieneś suszyć sznurkiem zamiast suszarki bębnowej, ponieważ zapobiegnie to kurczeniu się, co może się zdarzyć, jeśli używasz ich zbyt często, szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy temperatura na zewnątrz może spaść poniżej punktu zamarzania, powodując, że tkaniny wewnątrz tych urządzeń kurczą się pod wpływem ciepła a także samo uszkodzenie spowodowane zużyciem części, takich jak taśma bębna.

Dodatkowo, jeśli masz dziecko, które jest na etapie raczkowania i chodzenia, idealnie byłoby powiesić jego ubrania na tyle wysoko, aby nie mogło do niego dotrzeć, ponieważ mogą próbować wkładać wszystko do ust, w tym wszelkie szkodliwe płyny lub pozostałości pozostawione na ubrania z poprzednich prań.

Skoro już wiemy, jak bezpiecznie i skutecznie czyścić ubranka naszego dziecka, przejdźmy do kilku wskazówek dotyczących usuwania plam, ponieważ każdy rodzic wie – wypadki się zdarzają!

Pierwszym krokiem jest identyfikacja rodzaju plamy: jedzenie, mocz, wymiociny itp. Gdy to zrobisz, zbierz wszystkie niezbędne składniki potrzebne do jego usunięcia, takie jak płyn do mycia naczyń na plamy z tłuszczu, amoniak na plamy z krwi/białka itp.

Ostatnią rzeczą, o której dzisiaj porozmawiamy, jest to, jak często należy prać ubranka dziecka? Odpowiedź zależy od kilku czynników, takich jak to, czy noszą je codziennie, czy nie.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz, aby ich ubrania wyglądały dobrze, rozsądnie byłoby prać je przynajmniej raz w tygodniu, aby brud nie gromadził się z czasem, co utrudnia ich pozbycie się później, gdy najpilniej potrzebne (np. w miesiącach zimowych).

Jeśli nie jest to możliwe z jakiegoś powodu, na przykład z braku miejsca w domu – nie martw się, ponieważ dostępnych jest wiele innych opcji, które obejmują używanie zimnej wody zamiast ustawienia gorącej temperatury, co może uszkodzić delikatne tkaniny, takie jak jak jedwab lub wełna itp.).

W jakim wieku są tekstylne książki?

Książeczki z materiałów są zwykle zalecane dla dzieci w wieku około 0-12 miesięcy. Dzieje się tak, ponieważ są lekkie, łatwe do uchwycenia i miękkie dla skóry dziecka. Jednak starsze dzieci również mogą się nimi cieszyć!

Mogą być używane jako wygodne przedmioty dla małych dzieci, a nawet jako zabawki kolekcjonerskie dla starszych dzieci! Nie ma określonego limitu wieku dla książeczek tekstylnych, więc każdy rodzic, który chce je kupić, nie powinien się martwić, że będzie za późno dla swojego dziecka. Zawsze będzie witany z otwartymi ramionami (i palcami)!

Jak zrobić marszczony materiał?

Czym jest marszczona tkanina? Niektórzy nazywają to „marszczonym materiałem”. Ten rodzaj materiału ma pomarszczoną fakturę, która dodaje wizualnego zainteresowania odzieży i akcesoriom.

Tkanina marszczona jest częstym wyborem do produkcji takich rzeczy, jak letnie sukienki, okrycia plażowe, bluzki i spódnice, ponieważ marszczenia pomagają ubraniu zachować swój kształt nawet po złożeniu lub włożeniu do walizki. Najlepszy sposób na zrobienie marszczonej tkaniny w domu zależy od tego, jakie tekstylia są dostępne w Twoim domu.

Oto kilka pomysłów:

Jeśli posiadasz stare ręczniki lub myjki, jest to łatwa metoda tworzenia marszczonych tkanin bez użycia chemikaliów lub obróbki cieplnej. Znajdź dwa ręczniki lub myjki tego samego rozmiaru.

Umieść jeden na drugim, a następnie zawiąż węzeł w każdym rogu, tak aby były przymocowane we wszystkich czterech rogach w kształcie litery „X”. Weź trochę wody zmieszanej z detergentem, włóż do butelki ze spryskiwaczem i równomiernie spryskaj obie strony.

Umieść ten stos gdzieś płasko, gdzie nie masz nic przeciwko zamoczeniu (np. podłoga w łazience) przez 24 godziny, aż całkowicie wyschnie, a następnie umyj go jak zwykle, zgodnie z instrukcjami na etykiecie.

Skręcanie podczas wiązania węzłów zapewni naprężenie na każdej części tkaniny, co po wyschnięciu powoduje powstawanie zmarszczek od przemoczenia w czasie namaczania! Tę metodę można również wykorzystać do robienia lnianych serwetek z resztek tkanin.

Jeśli masz żelazko, marszczoną tkaninę można wykonać za pomocą obróbki cieplnej zamiast używania wody i detergentu. Połóż tkaninę na desce do prasowania lub płaskiej powierzchni i użyj rąk, aby jak najbardziej ją wygładzić. Jeśli jakieś obszary wymagają większej uwagi, użyj gorącego żelazka (na średnio-wysokim) i dociśnij przez około 15 sekund.

Uważaj, aby nie trzymać żelazka w jednym miejscu zbyt długo, ponieważ możesz spalić tkaninę. Kluczem jest poruszanie nim tak, aby ciepło było równomiernie rozprowadzane. Poczekaj, aż tkanina całkowicie ostygnie przed złożeniem lub schowaniem.

Inną metodą marszczenia materiału bez użycia narzędzi jest zgniatanie go w dłoniach. Możesz złożyć go kilka razy lub zwinąć w kulkę, w zależności od tego, jak duży jest kawałek materiału i co chcesz z nim później zrobić (szycie kontra pikowanie).

Ostatnia metoda tworzenia marszczonych tkanin polega na użyciu skrobi kukurydzianej zamiast wody zmieszanej z detergentem. Zaleca się, aby najpierw zmieszać jedną część białego octu i dwie części ciepłej wody, a następnie dodawać około ¼ szklanki skrobi kukurydzianej na raz, aż w mieszance nie pozostaną grudki, przed namoczeniem materiału, który wymaga marszczenia!

To rozwiązanie sprawdza się najlepiej, gdy mamy do czynienia z cieńszymi przedmiotami, takimi jak serwetki wykonane z lnu, a nie z grubszymi tekstyliami, takimi jak ręczniki lub myjki, ponieważ wymagałyby więcej czasu na namoczenie. Pozostaw tkaninę w mieszance na około 30 minut przed spłukaniem i pozwól jej całkowicie wyschnąć przed użyciem.