Jak odchylić siedzisko wózka Graco?

Nie zawsze łatwo jest znaleźć miejsce na przebranie dziecka, gdy jesteś poza domem. Jeśli masz wózek Graco, może być jeszcze trudniej! Możesz myśleć, że fotelik jest wystarczająco odchylony dla Twojego dziecka, ale skąd wiesz? W tym poście na blogu pokażemy, jak odchylić siedzisko wózka Graco, aby było ustawione pod kątem bardziej odpowiednim do drzemki lub karmienia.

Jak umieścić fotelik samochodowy w wózek dziecięcy Trend

Zawsze dobrze jest upewnić się, że Twoje dziecko siedzi w wózku tak wygodnie, jak to możliwe. Im wygodniej, tym lepiej!

Jak odchylić siedzisko wózka Graco?

Foteliki samochodowe mogą być używane z wieloma różnymi typami wózków i dostarczane są z adapterami do tego celu. Aby użyć fotelika samochodowego w wózku Graco, musisz użyć adaptera do fotelika samochodowego Graco i warto się dowiedzieć, jak to zrobić.

Możesz umieścić fotelik samochodowy w wózku, wykonując następujące czynności:

Umieść adapter z jednej strony fotelika samochodowego. Mocuje się za pomocą ramienia, które podnosi się po pociągnięciu w dół dźwigni zwalniającej.

Znajdź adapter w wózku Graco i zamocuj go za pomocą dźwigni. Podnieś fotelik tak, aby można było wyjąć spod niego podstawę. Uważaj, aby się nie przewrócić!

Wyrównaj, w jaki sposób złącza są skierowane do siebie i dociśnij razem, aż nastąpi zatrzaśnięcie. Odwróć pokrowiec na fotelik samochodowy i włóż go do wózka. Upewnij się, że nosisz szelki wokół dziecka, aby chronić je przed upadkami lub urazami podczas jazdy!

Kroki rozkładania siedziska spacerówki Graco

Umieść wózek Graco na płaskiej powierzchni i usuń wszelkie przedmioty, które mogą przeszkadzać w leżeniu. Rozłóż wózek na pełną długość.

Znajdź dwa przyciski po obu stronach u dołu jednego lub obu uchwytów (w zależności od wieku Twojego modelu). Znajdziesz jedną po lewej stronie do leżenia i jedną po prawej, aby ją zwrócić.

Naciśnij kciukami każdy przycisk, a następnie jednocześnie je zwolnij. Siedzenie powinno być teraz takie, jak chcesz!

W razie potrzeby przywróć wózek do pozycji zamkniętej, ponownie naciskając oba przyciski w kolejności, w jakiej zostały naciśnięte wcześniej. Umieść wózek z powrotem w pierwotnej pozycji, aby go przechowywać.

Montaż fotelika Baby Trend Expedition

Otwórz tylne drzwi pojazdu i umieść je w taki sposób, abyś mógł wygodnie sięgnąć zamków zabezpieczających przed dziećmi po obu stronach fotelika samochodowego.

Górny pasek powinien przebiegać pod obydwoma ramionami, przez jedno ramię, z powrotem pod obydwoma ramionami, zanim przejdzie przez drugie ramię. Dolny pasek powinien przebiegać między nogami dziecka i do góry, aby zetknąć się z górą na jego plecach.

Zaciągnij mocno oba końce pasa bezpieczeństwa, aby dziecko było mocno zamocowane, jeśli potrzebujesz pomocy, poproś kogoś o pomoc w zaciśnięciu pasa lub wezwij profesjonalnego instalatora!

Baby Trend EZ Flex Loc

Poprowadź dolną klamrę pod pupą dziecka, a następnie w górę, aby zetknąć się z górą na jego plecach. Zlokalizuj górną część tego samego pasa bezpieczeństwa z przodu, między nogami dziecka i zaciśnij mocno na obu końcach, aby było mocno w nim zamocowane.

Górna uprząż powinna być dopasowana do klatki piersiowej, a jednocześnie na tyle luźna, aby mógł swobodnie oddychać. Jeśli nie, dokręć do uzyskania odpowiedniego komfortu.

Co to jest siedzisko wózka Graco?

Siedzisko spacerowe Graco to rodzaj siedziska spacerowego, które można zamontować w większości głównych modeli. Sposób pochylania siedzeń zależy od wieku modelu, ale ogólnie rzecz biorąc, będą miały albo dwa przyciski u dołu, albo jeden przycisk z każdej strony, tuż pod miejscem, w którym łączy się z kierownicą.

Montaż siedziska spacerówki Baby Trend Flex Loc

W tym przykładzie mamy fotelik do wózka Baby Trend Flex Loc. Aby odchylić siedzisko, musisz pociągnąć je z każdej strony i docisnąć do podłogi, aż zostanie zablokowane za pomocą przycisku znajdującego się na obu końcach, pod którym łączy się z kierownicą. Jesteś teraz gotowy do użycia!

Montaż fotelika samochodowego Maxi Cosi Mico Max 30

W tym przykładzie mamy fotelik samochodowy Maxi-Cosi Mico MAX30 zainstalowany w stelażu nosidełka dla niemowląt, który jest kompatybilny z wieloma wózkami, w tym produktami Graco, takimi jak seria Zoom lub model Scenera.

Aby odchylić fotelik dziecka, należy delikatnie ścisnąć obie dźwignie w pobliżu jego podstawy, jednocześnie naciskając w kierunku podłogi, aż się całkowicie rozłoży.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa fotelika samochodowego dla niemowląt i małych dzieci

Pasy bezpieczeństwa powinny być ciasne (nie za ciasne!) na klatce piersiowej, a nie pod pachami lub za plecami. Paski szelek muszą ściśle przylegać do ramion dziecka bez luzów, które mogłyby uciskać skórę; w przeciwnym razie mogą wyślizgnąć się z klamry w razie wypadku!

Szelki nigdy nie powinny również wisieć na szyi dziecka, ponieważ może to prowadzić do uduszenia przez materiał dotykający podbródka lub twarzy. Klamry są zaprojektowane tak, aby nawet śliskie palce znalazły oparcie na tym, jak działają.

Aby wyregulować, jak blisko znajduje się fotelik samochodowy, użyj obu rąk naraz – naciśnij wystarczająco mocno z dowolnej strony, aby odblokować drugą stronę, a następnie przesuń ją do przodu lub do tyłu, jak chcesz.