Jak odblokować wózek Chicco KeyFit Caddy? 3 proste kroki

Jeśli szukasz sposobu, aby Twój wózek Chicco KeyFit Caddy był bardziej wszechstronny, to odblokowanie kół może być właśnie odpowiedzią! Może to zapewnić większą mobilność i zwrotność. W tym poście na blogu omówimy, jak odblokować wózek spacerowy Chicco Keyfit w zaledwie trzech prostych krokach.

Kroki, jak odblokować wózek Chicco KeyFit Caddy

Krok pierwszy: Znajdź czerwoną dźwignię zwalniającą z tyłu wózka Chicco KeyFit Caddy. Znajduje się między miejscem, w którym można oprzeć stopy, gdy używasz go jako tradycyjnego wózka lub wózka spożywczego. Umiejscowienie i kształt będą podobne do mechanizmu szybkiego zwalniania koła rowerowego, ale będą znacznie mniejsze.

Jak odblokować wózek Chicco KeyFit Caddy? 3 proste kroki

Krok drugi: Lekko popchnij jedną ręką pod kątem do podłoża, jednocześnie podnosząc lekko kierownicę drugą ręką, aby uzyskać dźwignię, aż usłyszysz/poczujesz słyszalne kliknięcie wskazujące, że oba tylne koła są odblokowane z ich zablokowanej pozycji.

W razie potrzeby powtórzyć, aż wszystkie cztery tylne blokady zostaną odblokowane (po dwa z każdej strony). W tym momencie powinieneś być w stanie łatwo pociągnąć przednie koła i obrócić je do pozycji swobodnej.

Krok trzeci: Pociągnij obie listwy boczne (te same, których używasz do blokowania), aż jeden lub oba wyskoczą z zablokowanego miejsca, co pozwoli na złożenie ramy wózka na płasko.

Zakończ, ponownie lekko pociągając za kierownicę, aby obrócić blokady tylnych kół z powrotem do siebie, tak aby były równoległe do siebie, a nie pod kątem, jak pokazano poniżej.

Aby zablokować wózek spacerowy Chicco KeyFit z powrotem, po prostu wykonaj kroki od pierwszego do czwartego powyżej, ale odwróć kierunek, gdy nadejdzie czas, aby włączyć/ponownie włączyć tylne blokady.

Jak wspomniano wcześniej, należy zachować ostrożność podczas składania wózka, ponieważ rama jest wykonana ze stali, a nie z aluminium i może spowodować obrażenia, jeśli nie zachowasz ostrożności.

Pamiętaj, aby zawsze korzystać z obu listew bocznych, aby zablokować wózek z powrotem, tak jak w przypadku zamków tylnych. Powtórz ten proces dla każdego koła przed popchnięciem/toczeniem na jakiejkolwiek nierównej powierzchni.

Jak otworzyć wózek Chicco KeyFit Caddy

Krok pierwszy: Zwolnij oba zamki boczne. Lewa blokada znajduje się na przednim kole i należy ją najpierw zwolnić przed przejściem na prawą blokadę, którą można znaleźć tylko na tylnym kole wózka.

Krok drugi: Złóż lub „upuść” wszystkie cztery koła od siebie tak, aby były skierowane bezpośrednio na Twoje plecy. Stworzy to kwadratowy kształt z każdym z nich na miejscu, co pozwoli na łatwiejsze składanie/rozkładanie w razie potrzeby.

Krok trzeci: Chwyć dowolny pasek boczny powyżej miejsca, w którym łączy się on z odpowiednią oponą (lewy pasek połączony z lewą oponą; prawy pasek połączony z prawą oponą). Nie używając prawie żadnej siły, pociągnij na zewnątrz, jednocześnie naciskając w dół.

Krok czwarty: Gdy już to zrobisz, weź każdą ze swoich dłoni i delikatnie połóż je jedna na drugiej, aby utworzyć pojedynczy punkt, który pozwoli na łatwiejsze składanie.

Krok piąty: trzymając te dwa punkty razem, powoli złóż w górę (lub „zwiń”), aby uformować coś, co wygląda jak przeciętny kształt parasola.

Dopóki wykonasz wszystkie pięć kroków w kolejności, rozkładanie/odblokowywanie również nie powinno być trudne! W rzeczywistości wielu rodziców zgadza się, że mogą wykonać to zadanie przy niewielkim wysiłku lub frustracji. Dzieje się tak, ponieważ większość wózków Chicco jest wyposażona w automatyczne zamki, które można zablokować/odblokować za pomocą prostego naciśnięcia przycisku.

Jaka jest różnica między Chicco KeyFit a KeyFit 30?

Jakie są wymiary wózka spacerowego Chicco KeyFit?

Najnowszy model Chicco ogłoszony na ABC Kids Expo w październiku 2014 r. i dostępny od grudnia 2014 r. nosi nazwę „Keyfit Caddy Stroller”. Ten produkt został zaprojektowany tak, aby można go było przymocować do większości fotelików samochodowych dla niemowląt z podstawą wykonaną specjalnie przez Chicco. Jest również wyposażony w wysuwany daszek dla maksymalnej ochrony przed słońcem, a także schowki po obu stronach ramy, które mogą pomieścić przedmioty, takie jak torby na zakupy lub artykuły dla niemowląt.

Chociaż ma wiele funkcji z poprzednich modeli, istnieją pewne różnice między tym nowym projektem a poprzednimi.

Na przykład, podczas gdy starsze modele mają stałe koła, które nie pozwalają na obracanie, nowy model ma ruchome koła, które zapewniają łatwiejszą manewrowość i elastyczność.

Jak złożyć Baby Jogger City Mini GT

Przekonasz się, że złożenie Baby Jogger City Mini GT jest porównywalnie proste do złożenia. Po pierwsze, upewnij się, że odblokowałeś oba jego koła. Aby wykonać to zadanie, podnieś dźwignie hamulców znajdujące się pod każdą z dwóch przednich opon i popchnij je jednocześnie w dół, jednocześnie ciągnąc w górę za kierownicę wózka.

Jeśli zostanie to wykonane szybkim ruchem, siła powinna wystarczyć, aby złożyć wszystkie trzy elementy jednocześnie w jedną całość. Upewnij się, że podczas pchania lub noszenia złożonego dziecięcego joggera city mini gt za jego ramę główną, a nie za jakikolwiek inny element, taki jak wysuwana osłona przeciwsłoneczna (jeśli dotyczy), ponieważ może to spowodować uszkodzenie tych elementów