Jak mierzyć biustonosz ciążowy

Jeśli jesteś w ciąży, prawdopodobnie miałaś już trudne zadanie, aby dowiedzieć się, jak kupić ubrania ciążowe. Być może zastanawiasz się, jak u licha oczekują, że przyszłe mamy będą wiedziały, jak zmierzyć rozmiar biustonosza, nosząc dziecko w brzuchu! Cóż, nie ma potrzeby się stresować, ponieważ mamy tutaj kilka prostych wskazówek, jak zmierzyć rozmiar stanika ciążowego, abyś mogła zabrać się do kupowania tego, co chcesz.

Kroki mierzenia rozmiaru stanika ciążowego

Krok 1. Umieść miarkę wokół najpełniejszej części biustu i upewnij się, że jest równo na plecach.

Jak mierzyć biustonosz ciążowy

Krok 2. Zmierz pod pachą wokół przodu i tyłu na wysokości brodawki sutkowej (lub w miejscu, gdzie brodawki normalnie wystawały).

Krok 3. Wykonaj całkowity pomiar i dodaj pięć cali.

Oto jak zmierzyć rozmiar stanika ciążowego! Teraz, gdy już wiesz, jak naprawdę łatwo będzie uzyskać ten właściwy następnym razem.

Upewnij się, że Twoje zamówienie dotrze na czas, korzystając z naszej bezpłatnej wysyłki, jeśli wydasz ponad 75 USD (tylko w USA) lub skorzystaj z 15% zniżki z kodem kuponu „hosting bloga”, jeśli wydasz mniej niż 100 USD (z wyłączeniem zamówień międzynarodowych). Szczęśliwe zakupy!

Ile czasu potrwa, zanim moje ciało wróci do normy po porodzie?

Większość kobiet zaczyna odczuwać ulgę w objawach w ciągu dwóch tygodni od porodu, ale proces zdrowienia każdej kobiety różni się w zależności od okoliczności. Ogólną zasadą jest odczekanie co najmniej trzech miesięcy przed podjęciem forsownych czynności.

Jakich pokarmów powinienem unikać podczas ciąży?

Należy pamiętać, że ciąża NIE jest czasem na rozpoczęcie restrykcyjnej diety. Ograniczenia żywieniowe mogą narazić Twoje dziecko na ryzyko, ponieważ niektóre składniki odżywcze (takie jak wapń, żelazo i witamina B12) są niezbędne na każdym etapie życia, a zwłaszcza podczas wzrostu całego człowieka!

Zamiast tego skup się na utrzymaniu dobrych nawyków żywieniowych przez cały ten szczególny czas w swoim życiu, jedząc zdrowe posiłki pełne owoców i; warzywa wraz z chudymi białkami, takimi jak ryba lub pierś z kurczaka.

Co mogę zrobić, jeśli mój żołądek zaczął się pojawiać?

Spróbuj nosić luźniejsze ubrania w okolicy talii i więcej snu! Poza tym to chyba tylko gaz.

Skąd mam wiedzieć, czy przysługuje mi zasiłek macierzyński?

Porozmawiaj ze swoim pracodawcą i zapytaj, czy chcesz uzyskać więcej informacji.

Czy wystarczą dwa tygodnie macierzyństwa?

Nikt nie jest prawnie zobowiązany do udzielenia jakiejkolwiek ilości płatnego urlopu rodzicielskiego, więc nie ma tutaj minimalnego wymogu. Dwa tygodnie mogą nie wydawać się dużo, zwłaszcza w porównaniu z rozszerzonymi świadczeniami dla rodziców w innych krajach, ale nie oznacza to nic negatywnego, jeśli chodzi o to, jak wpłynie to na ich życie rodzinne lub finanse!

To zależy od tego, co jest dla nich najlepsze. Porozmawiaj o tym ze swoim przełożonym, aby zobaczyć, jaki rodzaj płatnego urlopu jest dostępny.

Jak długo dostanę urlop macierzyński?

Prawo nie określa standardowego czasu, w którym musisz otrzymać urlop ojcowski/macierzyński. Wiele firm zapewnia pracownikom od 12 do 16 tygodni płatnego urlopu rodzicielskiego, zwykle w zależności od tego, jak długo są u nich zatrudnieni. Pracownik z pewnością może jednak poprosić o więcej niż 16 tygodni!

Gdzie mogę znaleźć zasady mojej firmy dotyczące ciąży i wyjść?

Możesz poprosić swojego pracodawcę lub Dział Kadr o zapoznanie się z polityką firmy dotyczącą urlopu macierzyńskiego. Możesz również zapytać o ich politykę dotyczącą krótkotrwałej niezdolności do pracy w ciąży oraz o to, jak długo będą Cię chronić podczas nieobecności w pracy.

Niektóre firmy uwzględniają to w swoich świadczeniach, podczas gdy inne pobierają od pracowników składki kwartalne, miesięczne lub za okres rozliczeniowy, w zależności od długości czasu, w którym planujesz być wolny.

Co oznacza FMLA?

FMLA to skrót od Family Medical Leave Act.

Kiedy mam poprosić o urlop macierzyński?

Możesz poprosić o rozpoczęcie urlopu macierzyńskiego do sześciu miesięcy przed terminem, ale im wcześniej, tym lepiej, aby nie zakłóciło to planów podjętych przez kierownictwo lub współpracowników.

Najlepiej też nie telegrafować, kiedy dokładnie będziesz jechał na urlop, ponieważ jeśli nastąpią zmiany, trudno będzie je dostosować. Menedżerowie zwykle potrzebują czasu z wyprzedzeniem, zwłaszcza w przypadku prac administracyjnych i zadań wykonywanych poza siedzibą firmy.

Czy mogę rozpocząć urlop macierzyński po urodzeniu dziecka?

Tak! Jeśli Twoje dziecko urodzi się przed ____, możesz rozpocząć urlop macierzyński od tej daty. Jeśli jednak urodzą się po tej dacie, nie martw się, o ile akt urodzenia został zarejestrowany w siedzibie lub w General Register Office (w Anglii i Walii), National Health Service (NHS) Trust w Szkocji, Lokalny Urząd Stanu Cywilnego w Irlandii Północnej w ciągu 42 dni od urodzenia, wtedy masz do sześciu tygodni dodatkowego ustawowego okresu zasiłku macierzyńskiego, który zaczyna się w dniu 43.

Ile dni utrzymywania kontaktu mogę zrobić?

To zależy od Twojej umowy. Powinieneś być w stanie zobaczyć, jaka jest polityka w tym zakresie w podręczniku pracownika lub w witrynie intranetowej, jeśli taka istnieje. Ogólnie rzecz biorąc, pracodawcy muszą zezwolić na maksymalnie dziesięć dni utrzymywania kontaktu w roku, które mogą wynikać z każdego naliczonego urlopu corocznego.