Jak kupić dżinsy ciążowe: wybór idealnej pary

Z tego poradnika dowiesz się, jak kupować dżinsy ciążowe.

Wybór sposobu kupowania dżinsów ciążowych może być trudnym zadaniem dla każdej kobiety. Każda kobieta jest inna i jest tak wiele opcji, że może wydawać się to trudnym zadaniem. Jednak z tego artykułu dowiesz się, jak w trzech prostych krokach kupić idealną parę dżinsów ciążowych!

Jak kupić dżinsy ciążowe: wybór idealnej pary

Sposoby kupowania dżinsów ciążowych

1) Znajdź swój aktualny rozmiar – jeśli nie wiesz, jaki rozmiar aktualnie nosisz, dowiedz się, przymierzając kilka par w domu lub w sklepie.
2) Zmierz wokół bioder za pomocą taśmy mierniczej
3) Spójrz na tabelę rozmiarów jednego ze sklepów internetowych, w których planujesz kupować – zazwyczaj te tabele pokazują, jak wypada porównanie z rozmiarami innych marek

Ile tygodni urlopu macierzyńskiego mam prawo?

Możesz wziąć do 17 kolejnych tygodni urlopu macierzyńskiego, jeśli jesteś zatrudniona w firmie zatrudniającej 50 lub więcej pracowników.

Jakie są wskazówki, jak się ubrać?

W czasie ciąży należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy przed ubieraniem się każdego dnia. Po pierwsze, upewnij się, że wybierasz luźne ubrania, aby nic nie było zbyt ciasne w okolicy brzucha, co może prowadzić do wysypki lub dyskomfortu w ciągu dnia, jeśli coś jest nie tak z twoim guzem. Unikaj również noszenia dekoltów z głębokim dekoltem, ponieważ może to podrażnić skórę, gdy dziecko kopie.

Odzież ciążowa powinna być przewiewna i wygodna w noszeniu, więc prawdopodobnie lepiej nie wybierać dżinsów lub obcisłych ubrań, jeśli nie są one zwykle noszone codziennie, ponieważ może to irytować, ponieważ są zbyt restrykcyjne.

Skąd mam wiedzieć, jaki rozmiar kupić w ubraniach ciążowych?

Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz wiedzieć, jest to, jaki rozmiar obecnie nosisz? To będzie dobry wskaźnik. Możesz również spojrzeć na ubrania ciążowe w swojej szafie, a jeśli koleżanki niedawno urodziły, mogą również udzielić ci porady na temat rozmiaru.

Co to jest opieka prenatalna?

Opieka prenatalna rozpoczyna się w momencie pierwszej wizyty i trwa do momentu porodu dziecka. W tym okresie powinnaś spotykać się z położną przynajmniej raz w miesiącu.

Celem tych wizyt jest sprawdzenie stanu zdrowia mamy i dziecka, a także wykonanie testów, takich jak odczyt ciśnienia krwi i próbki moczu, a także wiele innych czynności, które mogą zostać uznane za konieczne.

Wizyta ta zwykle trwa około półtorej godziny, w zależności od liczby pytań i ilości informacji na temat ciąży z tygodnia na tydzień.

Wiele testów, które będziesz wykonywać podczas wizyt, jest bardzo ważnych. Mogą pomóc wcześnie wykryć problemy i pozwalają mamie zadawać pytania dotyczące tego, co dzieje się z jej ciałem, na przykład, czy czuje coś innego lub zauważa zmiany w przybieraniu na wadze itp.

Podczas wizyt w ramach opieki prenatalnej mogą się zdarzyć następujące rzeczy:

-Tętno dziecka sprawdza się, nasłuchując go za pomocą Dopplera (podręcznego urządzenia, które wykorzystuje fale dźwiękowe) lub stetoskopu (instrumentu używanego do słuchania wewnętrznych dźwięków w ciele).

Czasami może to być konieczne, gdy dziecko się porusza, więc Twój lekarz może poprosić Cię o powrót do domu i wypicie soku owocowego przed powrotem na kolejną wizytę. Jeśli dziecko nie słyszy bicia serca w domu, może chcieć zrobić USG (zdjęcie dziecka wykonane przez odbijanie fal dźwiękowych od brzucha) lub poprosić Cię o kolejną wizytę.

– Zostaniesz zapytana o swoje nawyki zdrowotne, dietę i ćwiczenia podczas ciąży, a także o wszelkie inne problemy zdrowotne, których obecnie doświadczasz.

– Twój lekarz sprawdzi dotychczasowy przyrost masy ciała mamy, ciśnienie krwi, tętno, ile moczu wycieka z jej pęcherza (jeśli nie miała infekcji dróg moczowych), gdzie znajduje się łożysko (na przedniej ścianie macicy lub po stronie, która może powodować większe ryzyko wywołania porodu), czy jej szyjka macicy przerzedziła się na tyle, że wpuszcza światło do pochwy przez jej otwór zwany „ujściem szyjki macicy”, co jest bardzo pomocne w przewidywaniu, czy sama zacznie rodzić albo nie.

– Twój lekarz może powtórzyć badanie cytologiczne i badanie miednicy, sprawdzić tętno dziecka, posłuchać bicia serca płodu za pomocą stetoskopu dopplerowskiego (czasami nazywanego „wykrywaczem serca”), możesz nawet zobaczyć, jak dziecko porusza się, gdy sonda dopochwowa jest używany. Jeśli nie masz pewności, z czym wiążą się te egzaminy, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji!

-Zostaniesz zapytana, czy w czasie ciąży wystąpiły jakiekolwiek niepokojące Cię zmiany, takie jak krwawienie, zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, silny ból głowy. Zostaniesz również zapytana o plamienia po stosunku, skurcze podczas miesiączki, infekcje drożdżakowe między miesiączkami trwające dłużej niż zwykle itp.

Kiedy kupować ubrania dla niemowląt?

Zakupy ubranek dla niemowląt należy rozpocząć około sześć miesięcy przed terminem porodu. Dzieje się tak dlatego, że większość kobiet odkrywa, że ​​ich ciało zaczyna zmieniać kształt około szóstego miesiąca ciąży, a ty będziesz chciała mieć pewność, że dostępne są ubrania, które dobrze na ciebie pasują. Nie będzie tak wielu opcji, jeśli zajdziesz zbyt wcześnie w ciąży!