Jak duży może być kojec? Przewodnik

Jak duży może być kojec? Kojec może być tak duży lub mały, jak chcesz. Jeśli jednak Twoje dziecko nadal może się raczkować, najlepiej wybrać większy rozmiar. Jeśli kojec jest za mały, będą mieli problemy z utrzymaniem się w nim i mogą próbować się wydostać, co może spowodować kontuzję.

Kojce mają zwykle około 48 cali długości, więc miej ten pomiar na uwadze przy podejmowaniu decyzji między różnymi modelami kojców.

Jak duży może być kojec? Przewodnik

Szerokość powinna być również wystarczająco duża, aby mogły swobodnie poruszać ramionami w środku, ale nie tak szerokie, aby łatwo odepchnęły się od boków, próbując się obrócić lub usiąść samemu, ale same przetoczą się całkowicie w innym kierunku!

Listwy ze wszystkich czterech stron pomagają zminimalizować obrażenia spowodowane uderzeniem głową.

Czy roczne dziecko może spać w kojcu?

Tak, niektóre kojce mogą być używane dla niemowląt po powrocie do domu ze szpitala. Te rodzaje łóżeczek dziecięcych mają boki zapobiegające ich rozwijaniu i umożliwiają umieszczanie zabawek w okolicy, dzięki czemu maluch ma coś jeszcze poza kocykiem lub pluszem podczas snu.

Istnieją inne opcje, jeśli chcesz korzystać z kojca z niemowlakiem, zanim będzie gotowe do tradycyjnego łóżka. Eksperci zalecają, aby nie kłaść na plecach dzieci w wieku poniżej sześciu miesięcy, ponieważ może to prowadzić do SIDS (zespołu nagłej śmierci niemowląt).

Jeśli tak się stanie, wyrób sobie nawyk kładzenia dziecka na boku podczas snu zamiast na plecach do co najmniej pierwszego roku życia.

Kojec może służyć do trzymania dziecka w jednym miejscu, podczas gdy Ty jesteś zajęty robieniem czegoś innego, jak gotowanie obiadu lub składanie prania.

Jest to również korzystne, jeśli zaczną się przewracać i próbować poruszać się wszędzie, gdy są na plecach, ponieważ nadal uniemożliwia im to wejście w coś niebezpiecznego, nie obserwując go uważnie przez cały dzień.

Chociaż nigdy nie powinno to zastępować faktycznego nadzoru, oczywiście mogą nadejść chwile, w których będziesz musiał zająć się innymi firmami bez ciągłego pilnowania swojego malucha.

Kojec daje rodzicom pewność, że podczas tych kilku minut z dala od pokoju dziecko samo nie zrobi sobie krzywdy!

Podczas gdy większość ludzi myśli o korzystaniu z tego rodzaju łóżeczek dziecięcych, gdy dziecko jest małe, możesz ich używać również dla starszych dzieci.

Jeśli Twoje dziecko ma już łóżko, ale wydaje się, że nie może zostać w nim przez noc bez wyjścia i wędrówki po domu, może to być również opcja dla niego. W końcu nie będą czuli się tak odcięci od wszystkiego, co się dzieje, ponieważ ich pokój jest tuż obok!

Możesz nawet umieścić jeden z tych kojców obok drzwi sypialni lub w pobliżu innych pomieszczeń, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia, takich jak łazienka, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zawsze dobrze jest trzymać zabezpieczenia wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, zamiast czuć, że musisz zakładać bramy i zamki tylko w określonych miejscach w domu, w których i tak zdarza się większość wypadków (takich jak kuchnia). Nie pozwól dziecku wędrować bez opieki i w razie potrzeby użyj kojca jako dodatkowej warstwy bezpieczeństwa.

U nas znajdziesz również przenośne kojce, które możesz zabrać ze sobą na wycieczki lub podczas wizyty u rodziny i znajomych. Dzięki temu dzieci będą bezpieczne w jednym miejscu, nie martwiąc się, że dostaną się w coś, czego nie powinny dotykać, podczas gdy Twoja uwaga będzie na chwilę odwrócona. Po prostu upewnij się, że długopis jest wystarczająco duży, aby mogli się wygodnie poruszać i ma w środku kilka zabawek!

Tak więc, możesz użyć kojca dla niemowlęcia, gdy wróci ono ze szpitala do domu – albo jako jego główne łóżeczko, albo jako dodatkowy środek ostrożności, dopóki nie osiągną wystarczającego wieku, aby spać w zwykłym łóżku bez wysuwania się.

Istnieje wiele różnych typów i rozmiarów do wyboru, więc zrób rozeznanie i znajdź idealny dla swojej rodziny. Pamiętaj, że są one przeznaczone nie tylko dla niemowląt, ale także dla małych dzieci, a nawet starszych dzieci, które potrzebują trochę większego bezpieczeństwa w nocy!

Czy kojce dla dzieci to dobry pomysł?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ bezpieczeństwo kojców dziecięcych zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj kojca, sposób jego użytkowania i wiek dziecka. Należy jednak pamiętać o kilku ogólnych kwestiach, gdy zastanawiasz się, czy kojec dla dziecka jest odpowiedni dla Ciebie i Twojej rodziny.

Kojce mogą być świetnym sposobem na zapewnienie dziecku bezpiecznego środowiska, gdy jesteś zajęty innymi zadaniami, takimi jak gotowanie obiadu lub sprzątanie w domu. Mogą również pomóc w nauce małych dzieci o granicach i dać im miejsce do odkrywania nowych przedmiotów i zajęć, nie będąc zbyt daleko od mamy i taty.

Należy jednak pamiętać, że kojce dla dzieci nie zastępują nadzoru rodzicielskiego. Nigdy nie należy zostawiać dziecka bez opieki w kojcu, nawet jeśli bramka jest zamknięta i zatrzaśnięta.

Oprócz tego, że są uważane za ryzyko ucieczki, dzieci mogą łatwo znaleźć się w niebezpiecznych sytuacjach (takich jak zaplątanie się) w bramkach dla dzieci lub ogrodzeniu, które mogą prowadzić do wypadków i obrażeń.

Dlatego ważne jest, aby zawsze mieć się na baczności, gdy korzystasz z dowolnego kojca z dzieckiem! Może to zająć trochę czasu, ale w końcu wyrosną z nich… chyba że zaczną prosić o swój pokój, tak jak ja w wieku czterech lat