Jak długo trwa urlop macierzyński w Connecticut? Przewodnik dla nowej mamy

W tym poście na blogu omówimy, jak długo trwa urlop macierzyński w Connecticut. W stanie Connecticut urlop macierzyński wynosi 16 tygodni w przypadku porodu drogami natury i 18 tygodni w przypadku cesarskiego cięcia.

Prawo wymaga, aby pracownicy mogli powrócić do pracy pod koniec tego okresu, w przeciwnym razie mogą wybrać otrzymywanie świadczeń z ubezpieczenia na wypadek bezrobocia.

Jak długo trwa urlop macierzyński w Connecticut? Przewodnik dla nowej mamy

Istnieją również pewne zabezpieczenia dla matek, które pracują jako niezależni wykonawcy – kobiety te mogą ubiegać się do 12 tygodni przed płatnym urlopem od pracodawcy, u którego przepracowała mniej niż 52 kolejne tygodnie przed terminem porodu, ale nie była w stanie używać, ponieważ ciąża uniemożliwiła jej to.

W co powinnam się ubrać na sesję zdjęciową ciążową?

Jak widać poniżej, zdjęcia w stylu ulicznym są świetną inspiracją do noszenia w ciąży. Chociaż kobiety na tych zdjęciach nie są w ciąży, pokazują, jak ubierać się modnie i wygodnie podczas ciąży. Nie musisz trzymać się tego dokładnego wyglądu, ale jest tutaj wiele informacji na temat tego, co działa dobrze!

Oto kilka wskazówek:

Sesje zdjęciowe ciążowe odbywają się zazwyczaj około 30-35 tygodnia ciąży. Oznacza to, że Twój guz będzie większy niż normalne ubranie, nie wyglądając na ciasny lub rozciągnięty.

Wybierając ubrania, przymierzaj fasony w różnych rozmiarach, aż znajdziesz coś, co będzie wyglądać pochlebnie na twoim biustu, a jednocześnie dopasujesz pod nim topy inne niż ciążowe.

Większość ludzi decyduje się na zwiększenie rozmiaru o jeden rozmiar w stosunku do ich regularnego kroju (np. średnie damskie pasowałyby dobrze do dużych ciężarnych).

Być może będziesz musiała kupić nowe dżinsy na początku ciąży, ponieważ prawdopodobnie będziesz je nosić przez większość czasu. Większość ludzi nosi je od około 12 tygodnia, dopóki nie przestaną pasować, ale zależy to od osoby w zależności od typu ciała i tego, ile przybierają na wadze podczas ciąży.

Jeśli nie czujesz się komfortowo z kupowaniem zupełnie nowych dżinsów, poszukaj bardziej elastycznych par, które mają sztuczne kieszenie lub dodatki, dzięki którym gdy Twój brzuch się powiększy, nadal będziesz mógł je wykorzystać!

Topy ciążowe zwykle mają rozmiar mały/średni (w zależności od marki), podczas gdy zwykłe koszule mają tendencję do noszenia za duże. Tutaj może się przydać wiedza, które marki są mniejsze od innych.

Jeśli uważasz, że koszula może być za duża, przymierz ją lub zamów jeden rozmiar mniejszy. Pomocne jest również kupowanie koszul w kolorze białym, czarnym i amp; szare, ponieważ pasują do wszystkiego i są zawsze bezpiecznym wyborem, gdy Twoja garderoba wymaga aktualizacji! * Dżinsy ciążowe zwykle mają rozmiar zgodny z rozmiarem (w zależności od marki), podczas gdy zwykłe dżinsy zwykle są trochę za małe.

W tym przypadku najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest wykorzystanie ubrań noszonych przed ciążą jako przewodnika, ale pamiętaj, że jeśli przytyjesz w ciągu roku ciąży, może to zmienić ilość potrzebnego miejsca po jej zakończeniu.

Większość ludzi nosi koszulki ciążowe od około 12 tygodni, aż przestaną pasować, ale znowu różni się to w zależności od typu ciała i przyrostu masy ciała.

W większości dżinsy ciążowe powinny dobrze przylegać, zanim je założysz, aby mogły rozszerzać się wraz z brzuchem, zapewniając dużo miejsca w okolicy nóg później, gdy nadejdzie czas na zapięcie suwaka.

Czy 34 tygodnie jest za późno na zdjęcia ciążowe?

Nazywam się Lisa i jestem fotografem w okolicach Los Angeles. Ostatnio na mojej stronie na Facebooku pewna kobieta zadała mi pytanie: Czy jest już za późno na zdjęcia ciążowe? Moje dziecko będzie miało 34 tygodnie, zanim nadejdzie data sesji zdjęciowej.

Czy 25 tygodni jest za wcześnie na zdjęcia ciążowe?

Zdjęcia ciążowe są tak piękne i uważa się, że jest to jeden z najważniejszych momentów, kiedy robi się zdjęcia. Wiem, o czym myślisz: „czy chcę teraz zdjęcia ciążowe? Czy moje ciało będzie w ogóle dobrze wyglądać w tym czasie?”

Powszechnym błędnym przekonaniem na temat urodzenia pierwszego dziecka jest to, ile przytyjesz w czasie ciąży. Ta liczba różni się dla każdej kobiety w zależności od jej metabolizmu, poziomu aktywności, nawyków żywieniowych itp. Niektóre kobiety utrzymują zdrową wagę przez całą ciążę, podczas gdy inne mogą przybrać ponad 30 kg!

Najlepszą radą, jaką mógłbym udzielić każdemu, kto zadaje to pytanie, byłaby: zrób zdjęcie przed 25 tygodniem, ponieważ po tym czasie nie możemy zagwarantować dokładnych wyników; zrobimy co w naszej mocy! Oto kilka przykładów innych kobiet, które były na tyle odważne, aby podzielić się swoimi wynikami po urodzeniu dziecka.

Czy powinnaś nosić luźne ubrania we wczesnej ciąży?

Kobiety muszą ubierać się w luźne ubrania we wczesnej ciąży, ponieważ pozwoli im to czuć się komfortowo i zrelaksowane przez cały dzień, nawet jeśli zaczną odczuwać poranne nudności lub zmęczenie.

Za każdym razem, gdy nie czujesz się dobrze fizycznie, utrzymanie motywacji i produktywności w pracy może być trudne, więc noszenie ubrań, które luźno przylegają do okolicy brzucha, może pomóc poprawić obie te rzeczy, jednocześnie pomagając uniknąć niepotrzebnego dyskomfortu spowodowanego ciasnymi pasami lub paski.

Jeśli obecnie wykonujesz pracę, w której komfort może mieć wpływ na ilość pracy wykonywanej każdego dnia, nie ma lepszego rozwiązania niż ubieranie się w luźniejsze spodnie lub spódnice oraz luźniejsze bluzki lub koszule do końca pierwszego trymestru w pracy.