Jak długo można używać kojca? Przeczytaj to!

Jak długo można korzystać z kojca? Ogólna zasada mówi, że kojec może być bezpiecznie używany przez okres do trzech miesięcy.

Po tym momencie wzrasta ryzyko SIDS (zespołu nagłej śmierci niemowląt), dlatego ważne jest, aby znaleźć inne miejsce do spania dla dziecka.

Jak długo można używać kojca? Przeczytaj to!

Kojec nadal może być świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu i zabawy w ciągu dnia, ale upewnij się, że ma też dużo innych miejsc do spania.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo w kojcu:

-Upewnij się, że boki są wystarczająco wysokie, aby dziecko nie mogło się wydostać

-Nie pozwól im używać kojca jako placu zabaw – pozwól im przebywać w nim tylko wtedy, gdy są pod nadzorem

-Jeśli to możliwe, miej dla nich inne miejsce do spania w nocy, inne niż kojec – najlepiej łóżeczko lub gondola. Jeśli wybierzesz kojec jako główne miejsce do spania, upewnij się, że w pokoju nie ma nic, co mogłoby stwarzać ryzyko uduszenia i usuń miękkie zabawki z obszaru wokół nich, gdy śpią.

-Nie używaj luźnej pościeli z wyjątkiem prześcieradła na wierzchu prześcieradeł, które są bezpiecznie schowane pod materacem. Luźne koce mogą być niebezpieczne, ponieważ dzieci mogą łatwo się w nie zaplątać i powodować problemy z oddychaniem, które mogą prowadzić do śmierci.

Czy mogę trzymać malucha w kojcu?

Kojec to świetny sposób, aby maluchy miały własną przestrzeń. Jeśli zamierzasz umieścić je w jednym, kilka rzeczy może ułatwić wszystkim zaangażowanym:

– Wybór odpowiedniego rozmiaru – Odpowiednia wysokość i wystarczająco dużo miejsca, aby nie mogły się na niego wspiąć ani wsunąć pod spód, zapewnią Twojemu dziecku bezpieczeństwo, a także zapewnią mu komfort dzięki możliwości poruszania się w samym kojcu.

– Trzymanie zabawek w środku – Dzieci uwielbiają mieć dostęp do zabawnych zajęć w ciasnych miejscach, co oznacza, że ​​trzymanie ulubionych książek, gier, a nawet stolika do ćwiczeń z markerami i papierem może być właśnie tym, czego potrzebują.

– Lokalizacja ma znaczenie – może się wydawać, że to niewiele, ale jeśli to możliwe, spróbuj umieścić plac zabaw dla malucha w pobliżu miejsca, w którym jesteś, abyś mógł mieć go na oku, ale także dać mu poczucie prywatności i niezależności.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jest prawidłowo używany, kojec może być pomocnym narzędziem w rozwoju Twojego malucha, jednocześnie łagodząc niektóre stresy związane z rodzicielstwem. Tylko pamiętaj, aby zawsze zachować ostrożność, pozostawiając je bez nadzoru, bez względu na wiek!

Czy dziecko może spać przez noc w gondoli Pack N Play?

To zależy od dziecka. Niektóre dzieci mogą przespać całą noc w gondoli Pack N Play, podczas gdy inne nie. Jeśli Twoje dziecko nie jest przyzwyczajone do spania w Pack N Play, najlepiej zacząć od spania w nim przez krótkie okresy czasu w ciągu dnia, dopóki się do tego nie przyzwyczai. Ostatecznie będziesz wiedzieć, co jest najlepsze dla Twojego dziecka.

Niektórzy rodzice decydują się na używanie Pack N Play jako głównego łóżeczka ich dziecka od samego początku, podczas gdy inni używają go jako tymczasowego rozwiązania, dopóki ich dziecko nie będzie większe.

Niezależnie od tego, którą trasę wybierzesz, upewnij się, że czujesz się z nią komfortowo, a Twoje dziecko jest bezpieczne. Podczas konfigurowania Pack N Play należy zawsze przestrzegać wytycznych dotyczących bezpieczeństwa dostarczonych przez producenta.

Czy dziecko może spać w paczce i bawić się każdej nocy?

Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca trzymanie dziecka w tym samym pokoju przez co najmniej sześć miesięcy. Jeśli zrobisz to bezpiecznie, nie ma żadnych zagrożeń dla zdrowia związanych ze spaniem w ten sposób.

Oczywiście, jeśli najlepiej jest mieć wydzieloną przestrzeń, w której mogą łatwiej odpocząć, śmiało przygotuj inne miejsce do spania! Jednak nie pozwól im spać samemu, dopóki nie skończy dwunastu tygodni.

Jak długo maluch może korzystać z kojca?

Kojec może służyć do ograniczania malucha i zapewniania mu bezpieczeństwa. Rodzice muszą wiedzieć, jak długo mogą korzystać z kojca, ponieważ zapobiega to niepotrzebnym zakupom i zapewnia dziecku bezpieczeństwo podczas zabawy w kojcu.

Dobrą zasadą, której należy przestrzegać, jest to, że dzieci powinny pozostać zamknięte do co najmniej trzeciego roku życia lub do czasu, gdy będą mogły łatwo wspiąć się na szczyt ogrodzenia. Ponadto, ponieważ dzieci szybko dorastają w ciągu pierwszych kilku lat, rodzice będą chcieli w łatwy sposób dostosować jego rozmiar, aby ich potomstwo też zbyt szybko z niego nie wyrosło.

Rodzice, którzy zainwestowali w wystarczająco duży kojec z dużą ilością miejsca, mogą w razie potrzeby korzystać z tej przestrzeni już w wieku dziecięcym! Wiele kojców jest wyposażonych w przystawkę do kołyski, której można używać dla noworodków, więc rodzice mają możliwość korzystania z niej na obu etapach życia dziecka.

Ostatecznie to, jak długo maluch może korzystać z kojca, zależy od indywidualnego dziecka i jego możliwości. Jak zawsze zalecana jest dyskrecja rodziców.