Jak długo moje dziecko będzie nosiło pieluchy dla noworodków? Przewodnik

Jak długo moje dziecko będzie nosiło pieluszki dla noworodków? Odpowiedź na to pytanie może być trudna, ponieważ zależy od kilku czynników, w tym wielkości dziecka i tego, jak często moczy pieluchę. Ogólnie rzecz biorąc, większość niemowląt będzie potrzebować pieluch dla noworodków, dopóki nie osiągną około siedmiu lub ośmiu funtów.

Po tym mogą być w stanie przejść na pieluchy w rozmiarze 5. Porozmawiaj ze swoim pediatrą, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, kiedy Twoje dziecko powinno dokonać zmiany. Będą w stanie pomóc Ci ustalić, co jest najlepsze dla Twojego dziecka.

Jak długo moje dziecko będzie nosiło pieluchy dla noworodków? Przewodnik

Pieluchy są ważnym elementem opieki nad noworodkiem, dlatego ważne jest, aby jak najszybciej dopasować je do odpowiedniego rozmiaru i typu. Upewnij się, że zaopatrzysz się w mnóstwo jednorazowych i tekstylnych pieluch przed przybyciem malucha, abyś był przygotowany na wszystko!

Czy powinienem obudzić dziecko, aby zmienić pieluchy?

To świetne pytanie. Nigdy nie musiałam tego robić, więc ciężko mi doradzić, co należy, a czego nie należy robić w takiej sytuacji. Jeśli jednak stanęłam przed decyzją o przebudzeniu dziecka tylko dlatego, że trzeba zmienić pieluchę, to tak!

Obudziłbym go jak najszybciej i zmienię mu pieluchę. Możesz się zastanawiać, dlaczego? Głównym powodem jest spójność. Tak długo, jak Twoje dziecko może wygodnie trawić mleko z piersi bez biegunki, będzie mu dobrze pić ze starej mokrej pieluchy (tzn. bez zaczerwienienia).

Więc jeśli czujesz, że musisz zadbać o to, by Twoje dziecko miało czyste pupę przed ponownym karmieniem – po prostu zajmij się tym od razu. Poza tym budzenie dziecka w celu zmiany pieluszki to także świetna okazja, aby zdobyć mu dodatkową miłość i uwagę!

Biorąc to wszystko pod uwagę, myślę, że ważne jest, aby pamiętać, że każde dziecko jest inne – więc jeśli masz jakiekolwiek obawy lub wątpliwości, czy powinieneś obudzić dziecko, zawsze skonsultuj się z pediatrą.

Kiedy powinienem zmienić pieluchę po kupce?

Odpowiadam, że zwykle zmieniam pieluchę po kupie, zwłaszcza jeśli jest solidna. Jeśli moje dziecko ma biegunkę i siusiu w tym samym czasie (lub nawet bez), to jego skóra będzie mokra, gdy będzie się poruszał w łóżeczku lub foteliku.

Nie może jeszcze kontrolować tego, co dzieje się z jej ciałem, więc po prostu pozwala naturze przepływać przez jej wnętrzności… a część z nich może wyciekać z różnych części ciała Twojego dziecka.

Kiedy tak się stanie, zauważysz żółtawy płyn na pośladkach lub pod pępkiem z powodu siedzenia przez chwilę w kale. Jak tylko zauważysz, że coś takiego dzieje się często z twoim dzieckiem, spróbuj częściej je zmieniać, aż opanuje ruchy jelit.

Niektórzy rodzice czekają, aż pielucha będzie pełna kupy, zanim ją zmienią. To nie jest zła praktyka, ale wolę zmieniać pieluchę mojemu dziecku za każdym razem, gdy idzie na nocnik, niezależnie od tego, czy w środku jest stolec, czy nie.

Po prostu czuję się lepiej, wiedząc, że jej skóra nie będzie miała kontaktu z kałem przez bardzo długi czas, a także zacznie przyzwyczajać się do częstszego siedzenia na nocniku, co pomoże jej później, gdy będzie gotowa na pełny trening nocnika . Ponadto zapobiega wysypce u dziecka z powodu zbyt długiego noszenia tej samej zabrudzonej pieluchy.

Są dzieci, które są uczulone na niektóre składniki w jednorazowych pieluchach – zwykle na użyte w nich zapachy i balsamy. Jeśli Twoje dziecko ma wysypkę pieluszkową, której nie możesz się pozbyć bez względu na to, jaki krem ​​lub maść na nie nałożysz, spróbuj na chwilę założyć pieluszki i sprawdź, czy wysypka zniknie.

Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi, jeśli chodzi o to, jak często powinnaś zmieniać pieluchę dziecku po tym, jak zrobi kupę. Po prostu rób to, co działa najlepiej dla Ciebie i Twojego dziecka!

Jak zmienić pieluchę dziecka po raz pierwszy?

Oto kroki, jak zmienić pieluchę dziecka po raz pierwszy:

– Zbierz wszystkie niezbędne przybory, w tym pieluchy, chusteczki i maść.

– Zdejmij zabrudzoną pieluchę, delikatnie zdejmując ją z przodu. Uważaj, aby nie narażać skóry dziecka na działanie kału lub moczu. Jeśli na tyłku jest kupa, wyczyść ją chusteczką.

– Nałóż nową pieluchę od przodu do tyłu. Upewnij się, że jest ciasny, ale nie za ciasny.

– Używaj chusteczek do czyszczenia twarzy, rąk i innych odsłoniętych obszarów. W razie potrzeby nałóż maść.

– Wyrzuć brudną pieluchę do odpowiedniego pojemnika.

Jak często należy zmieniać pieluchę dla dziecka?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każde dziecko jest inne. Niektóre dzieci mogą potrzebować zmiany pieluchy tylko co kilka godzin, podczas gdy inne mogą potrzebować pieluchy częściej. Ważne jest, aby zwracać uwagę na sygnały dziecka i zmieniać je, gdy wskazuje, że tego potrzebuje.

Jeśli nie masz pewności, zawsze lepiej być bezpiecznym i zmieniać je częściej niż nie. Gdy Twoje dziecko dorośnie, zacznie wyraźniej informować Cię, kiedy potrzebuje zmiany pieluchy. Do tego czasu najlepiej mieć na nie oko i odejść od ich przyzwyczajeń i sygnałów.

Zmiana pieluchy może być uciążliwa, ale jest ważnym elementem opieki nad noworodkiem! Upewnij się, że masz pod ręką dużo pieluch i kilka chusteczek, aby proces był nieco łatwiejszy.